Bajnokok Ligája 2001/2002, E-csoport, 5. forduló

A 2001/2002-es szezonban talán a legkönnyebb csoportba került a Juventus a Bajnokok Ligájában. A Celtic, a Rosenborg és a Porto voltak az ellenfelei a zebramezeseknek.

Az első fordulóban hazai pályán 3-2-re sikerült legyőzni a Celticet, Trezeguet kétszer, Amuroso egyszer - büntetőből - voltak eredményesek, majd Trondheimben 1-1-es döntetlen született a Rosenborggal, a gólszerző Del Piero volt.

A harmadik fordulóban Portóba látogatottak Lippi tanítványai, ahol 0-0-ás döntetlen született.

A negyedik játéknapon Trezeguet gólja kellett a Rosenborg legyőzéséhez hazai pályán, ezután következhetett az ötödik forduló, mikor is az FC Porto látogatott a Stadio delle Alpiba.

A Juvénál hiányzott a Laziotól nyáron 25 millió euróért vásárolt Marcelo Salas. A chilei csatár a Porto elleni mérkőzést megelőző hétvégén a Juventus-Bologna bajnoki összecsapáson szenvedett térdsérülést.

Mérkőzés jegyzőkönyve:

2001. október 23., Torino, Stadio delle Alpi, 38328 néző.

Juventus – FC Porto 3-1 (1-1)

Juventus: Buffon – Thuram, Tudor, Montero, Paramatti – Zambrotta (Zenoni 72.), Tacchinardi, Davids (Birindelli 88.), Nedved – Trezeguet, Del Piero (Maresca 76.).

Fel nem használt cserék: Carini, Ferrara, Iuliano, Amoruso.

Edző: Marcello Lipp

FC Porto: Ovcsinnyikov – Ibarra (Rúbens Junior 76.), Mário Silva, Jorge Andrade, Ricardo Carvalho – Costinha, Söderström, Deco (Rafael 67.), Clayton (Hélder Postiga 61.) – Capucho, Pena.

Fel nem használt cserék: Paulo Santos, Paulinho, Paulo Costa, Ricardo Silva.

Edző: Octávio Machado

Gólszerző: Del Piero (32.), Montero (47.), Trezeguet (73.), ill. Clayton (13.).

Sárgalap: Costinha (24.), Davids (26.), Helder (46.).

Vezette: Frisk (svéd)

Az első gólra a 13. percig kellett vári, ami ráadásul a hét legnagyobb potyagólja is volt. Clayton, a portugálok középpályása 35 méterről beívelt szabadrúgása elszállt a védők felett, majd Buffon előtt lepattant, és mivel a hálóőr bizonytalanul mozdult el, így érintés nélkül a labda a hálóba pattant. (0-1)

Az egyenlítésre a 32. percig kellett várni. A Juventus szabadrúgáshoz jutott huszonkét méterről, középről. Del Piero állt a labda mögé, és úgy csavart a jobb felsőbe, hogy a kapus még mozdulni sem tudott rá. (1-1)

A gól meghozta a Juve kedvét a játékhoz, látványos passzokkal vezették a támadásokat, és nem kellett hozzá sok, hogy újabb gól szülessen. Előbb Nedved lövését védte Ovcsinnyikov, majd Zambrotta lőtt kapufát.

A másik oldalon is voltak lehetőségek, Andrade fejelt majdnem gólt, majd Capucho lövése veszélyeztette Buffon kapuját.

A második félidő elején szöglethez jutott a hazai csapat. A 47. percben elvégzett sarokrúgás után Montero négy méterről fejelt gólt, megszerezve a vezetést. (2-1)

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Porto, de Buffon bravúrral védte a portugálok szögletét.

A Juve fölényben játszott, aminek a 73. percben meg is lett az eredménye. Nedved előbb szerelte Ibarrát, majd az ellentámadásból rúgatott egy gólt Trezeguet-vel. Érdekesség, hogy a csapattársak a cseh középpályást ünnepelték a gól után, nem a gólszerzőt. (3-1)

A Juventus megnyerte a mérkőzést, és mivel a csoport másik mérkőzésén a Rosenborg hazai pályán 2-0-ra verte a Celticek, így eldőlt, hogy a Zebrák továbbjutottak a csoportból.

"Megérdemeltük a vereséget. A gólunk után képtelenek voltunk koncentrálni. Szomorúan állapítom meg, hogy ez volt talán a legrosszabb meccsünk idén." – nyilatkozott a mérkőzés után a Porto edzője, aki az egész csapatott tette felelőssé a vereség miatt.