A játékosok is a fáradtságra panaszkodnak

Alberto Zaccheroni után a Juventus két emblematikus figurája is a pihenés hiányával magyarázza a Palermo elleni eredményt.

Alessandro Del Piero nyilvánvalóan csalódott volt a hazai pályán elszenvedett vereséget követően.

A Juve kapitánya az utóbbi hetekben többször mentette meg csapatát, ám tegnap ő sem tudott mit tenni.

"Nem szabad azt hinüünk, hogy ez egy visszalépés. Persze nyilvánvalóan nem kielégítő az eredmény. Talán egy kicsit fáradtak voltunk a legutóbbi kötelezettségek miatt." - utalt Alex az Ajax elleni Európa Liga visszavágóra.

"Egy picit túl sokat kockáztattunk, és talán a hozzáállásunk sem volt olyan pozitív, mint az elmúlt néhány meccsen. Csalódottak vagyunk, amit jó dologként is felfoghatok, hiszen ez azt jelenti, hogy hiszünk magunkban, és megvan a kellő akaratunk a visszavágáshoz."

A mindig őszinte Giorgio Chiellini szerint is kevés pihenésre volt idő.

"Sajnos nagy árat fizettünk a fáradtságért, aminek a sok sérült az oka. Az első gólnál - ami amúgy lenyűgöző volt - egy kicsit elbambultunk, míg a másodiknál már a csapatszellem sem volt rendben, és fáradtak is voltunk."

"Az első félidőben jól játszottunk, de a második játékrészben Miccoli gólja és a fáradtság a padlóra küldött. Grygera hibája 80 évente egyszer esik meg, és sajnálom, hogy éppen ezen a meccsen történt, hiszen Grygera amúgy jól teljesített."

Chiellini is szinte minden meccsen játszott, mégsem tűnik túl kimerültnek az újságírók szerint.

"Annak ellenére, hogy nagyon gyakran játszom, az elmúlt két mérkőzésem nem került sok energiába, hiszen elég jól kézben tartottuk a találkozókat. Azt hiszem, hogy a Palermo elleni vereség legfőbb oka a fáradtság. Mindamellett léptünk egyet hátra is, azt hiszem, hogy ez látható volt. Tudtuk, hogy a Palermo gondot okozhat a kontrákkal, és az első gól szinte el is döntötte a meccset."

Ismeretlen_128149 2010.03.01. 15:25:09

Ez nem tetszik...azért profik, hogy ne legyenek fáradtak...angliába miért nem fáradtak? Nem kifogás a fáradtság, kikaptunk és kész, nem kell bemagyarázni h fáradtak voltunk...

blake 2010.03.01. 15:31:01

Újabb duma...nagy a baj!

vizi8 2010.03.01. 15:35:16

Azért fáradtak mert nincs meg az alapkondijuk. DP, Trez, Canna olyan volt tegnap mintha lassított filmet néztem volna. A kp.ink a 2. félidőre teljesen elfáradtak, pedig amíg Melo és Sissoko bírta tüdővel stabilan megszürték a támadásokat, nem is volt sok helyzetük az 1. félidőben. A 2. ra nem értem miért estlenül jöttek ki, és a harmatgyenge Cannán átgázoltak mint a szél.

Alessandro 2010.03.01. 16:06:51

Részben értem a dolgot, nincs rotáció a csapatnál, meccsről-meccsre ugyanazok játszanak. Itt azonban bejön az edző felelőssége, például egy Diegot miért nem lehet leültetni a padra, egyrészt itt a Juvénál talán két jó meccse volt és pár jó megmozdulása aztán semmi. Ott az utánpótlás, a Viareggio kupát fölényesen nyerték, állítólag volt sok tehetség akinek már a nagy csapatnál kéne játszani, egyszerűen csak be kéne rakni őket a csapatba. Ja hát igen ez nagyobb felelősséggel jár, de ilyen gyáva edzőktől, mint Ranieri, Ferrara és Zaccheroni, nem lehet várni hogy egy rutintalan fiatalt betegyenek a csapatba, az már náluk túl nagy kockázatvállalás lenne. Nem tudom Del Piero mire gondolhatott a nagy kockázatvállassal, nem is volt egy épkézláb támadásunk sem.

Victor90 2010.03.01. 16:12:58

Alessandro!Tudod mikor várhatunk mi fiatalítást a csapatnál?Ha nyáron eljönne hozzánk Wenger,na akkor ilyen gondunk lehet nem lenne!

juvem 2010.03.01. 18:31:00

angliában tudod miért nem fáradnak el? az is 1 dolog h keményebbek az erőnléti edzések de ott tudnak cserélgetni... tegnap nem volt minőségi cserelehetőség a padon! csoda lesz amikor a legerősebb kezdőnk állhat majd ki vki ellen...

babo410 2010.03.01. 18:50:27

Ezek menjenek akkor az NB I-be focizni! Érdekes a Manchester, meg Chelsea nem fárad el? Azt ott sokkal több meccs, és sokkal kevesebb téli szünet van! Sőt nincs is. És Spanyolban, meg Angliában is be merik rakni a fiatalokat a kezdőbe. Nem tom itt miért nem lehet a fiataloknak lehetőséget adni? És ha minden meccset végigtolnak, mert az edző csak a 75. percben hajlandó cserélni, akkor nem is tudnak pihenni! Meg erőnléti edzéseket kéne tartani, mert olyan sűrűn dőlnek ki a játékosok, hogy lassan már külön kórházat kell építeni a stadion mellé! Lassan az új stadionunkat is kórházzá építik át! Szégyen ami a csapatnál folyik! Egyre jobban azt érzem, hogy itt tudatos rombolás zajlik. És ha így haladunk, lassan rosszabb helyzetben leszünk, mint a Torino, aki a másodosztály középmezőnyében tanyázik, és nagyon sok veresége van!

babo410 2010.03.01. 18:54:15

Ja és amíg nem az a legfőbb szempont az igazolásoknál, hogy mennyit fut százon, hanem milyen olcsó, addig nem is lesz itt jobb helyzet! És a legnagyobb gáz az, hogy a góljaink döntő többségét kontrából kapjuk mert tudják, hogy lassú a csapat, ezért kontrából tuti gólt lehet lőni.

Ismeretlen_53881 2010.03.01. 19:07:02

Nem is az a poén, hogy Angliában sincs kevesebb meccs, meg téli szünet sincs, de ott nem kicsit nagyobb az iram. Mégsem panaszkodnak fáradtságra. Érdekes.

Ricsman 2010.03.02. 09:40:03

- Ráadásul kb minden komolyabb csapat megközelítőleg mindig a legjobb kerettel fut ki a gyepre. Azaz ott se pihennek többet a játékosok. - Ilyen "iramban" nem tudom mi fáraszt el egy "profit" aki abból él, hogy edz, fut, passzol... - ha mindenki a cserét várja, b@szhatja, mert egy meccsen ugyebár 3 van - rotációért sírni lehet menni a serie C/2-be 20 euróért, nem a Juvénál évi 5-6 milláért! Szumma: ÜLJ LE, EGYESSS!!! :S :@