Juventus - Milan: 3-2

Egy nagyszerű mérkőzésen győzte le a Juventus az AC Milant, ezzel döntő lépést téve a Bajnokok Ligája indulás felé. A mérkőzés hőse Szalihamidzsics volt, aki két gólt is szerzett; a Juventus harmadik gólját (a mérkőzésen az elsőt) Del Piero lőtte.

Az európai indulás nincs már messze. A Juventus tegnap este hatalmas lépést tett a Bajnokok Ligája felé; a Milan legyőzésével már 9 pont az előnyük az ötödik helyezett milánóiakkal szemben, úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a többiek.

A mérkőzés lenyűgöző volt, méltó a két csapat történelméhez. A Bianconeri teljes sebességgel kezdett, és 12 perc után Del Piero révén vezetést is szerzett. A Milan azonban két Inzaghi gólnak köszönhetően fordítani tudott. Szalihamidzsics még az első félidő végén egyenlített, így döntetlen állásnál vonulhattak pihenni a csapatok.

A második játékrészben Ranieri csapata tovább rohamozott, és ez meghozta az eredményt. Persze hozzátartozik az egészhez, hogy Bonerát egy Sissokóval szemben elkövetett súlyos szabálytalanság miatt kiállították, és ez döntőnek bizonyult. Emberelőnyben a Juventus nem sok esélyt adott a Milannak, és a 79. percben egy újabb Szalihamidzsics góllal megszerezte a győzelmet. A mérkőzés utolsó perceiben Kalac még egy óriásit védett Del Piero próbálkozásánál, így nem lett belőle 4-2.

A lényeg azonban az, hogy a mérkőzés sok szempontból döntő fontosságú volt. A Juventus újra bebizonyította, hogy legnagyobb riválisai ellen a maximumot tudja nyújtani, és mérkőzésről mérkőzésre érdemelte ki, hogy indulhasson Európában. Szerda este kerül majd sor az elhalasztott Juventus - Parma mérkőzésre, mellyel a Bianconeri tovább növelheti majd előnyét.

JUVENTUS - MILAN: 3-2