Neuer kissé túl magabiztos szavai

neuer_manuel.jpgEgy izgalams párharc után tegnap este végül a Bayern München jutott tovább a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, hiszen hosszabbításban 4-2-re legyőzte az Öreg Hölgyet. A mérkőzés kapcsán a bajor csapat kapusa, Manuel Neuer válaszolt néhány újságírói kérdésre.

A Bajnokok Ligájában végül az Ön csapata jutott tovább a következő körbe, hogyan éli meg ezt az összecsapást egy kapus?

"A Juve aligha kezdhetett volna jobban ezzel a korai két góllal. Nem tudtuk teljesen uralni a játékot, ez meglehetősen bosszantó volt számunkra, hiszen hazai közönség előtt szerepeltünk, s más volt az elvárás magunkkal szemben is."

Emocionálisnak tekinthető e győzelem?

"Mindenki ott akart lenni a negyeddöntőben, a szurkolók, a játékosok, az egész csapat. Nagy erőfeszítéseket tettünk azért, hogy visszajöjjünk 0-2-ről, s végül is kifizetődött. Nem volt tökéletes meccs számunkra, hiszen ajándékoztunk az ellenfélnek két gólt."

Mondhatni megdöbbentette Önöket a Juventus agressziv, letmáadó játéka?

"Nagyon jól kezdtek és figyeltek az összes játékosunkra a pálya minden szegletében. Ez olyasvalami, amire nem számítasz a Juvétól, azok után, ahogy otthon, az első meccsen játszottak.

Hogyan vonult a csapat a félidei szünetre a 2-0-ás első játékrész után, elhangzott valami az öltözőben?

"Nem. Semmi nem hangzott el. Jól telt a félidei szünet, lenyugodtunk. Továbbá tudtuk, hogy bármelyik csapat ellen képesek vagyunk két gólt szerezni, így még mindig van esélyünk. Fontos volt számunkra, hogy megragadjuk az irányítást és ne kapjunk egy harmadik gólt, hogy a továbbjutás kérdése még mindig nyitott legyen. Úgy gondolom az a jobb csapat, amelyik jobb focit játszik, s ez a csapat érdemli meg, hogy ott legyen a negyeddöntőben."

Hol helyezhetjük el ezt a meccset a Bayern esetlegesen döntőig vezető menetelésében?

"Alapvetően tudjuk, hogy mire vagyunk képesek. Ezt láthattátok az első mérkőzésen a hatvanötödik percig, amikor nagyon minőségi futballt mutattunk. Aznonban nincs szükségünk arra, hogy 0-2-ről visszakapaszkodva, s végül 4-2-re győzve tudassuk magunkkal, hogy jók vagyunk."

A negyeddöntők sorsolása péntek délután lesz. Szeretne egy német párharcot a Wolfsburggal vagy esetleg elkerülné ezt a párosítást?

"Ez legalább azt jelentené, hogy egy német csapat biztosan ott lesz az elődöntőben. Mindig abban reménykedünk, hogy a német csapatok száma magas lesz ebben a sorozatban. Meglátjuk mi történik majd, aztán pihenni fogunk. Nem hinném, hogy bármelyik csapat is abban reménykedik, hogy a Bayernt fogják hozzájuk sorsolni"

4Evorg 2016.03.17. 16:32:08

Picit álszent dolog folyamatosan az első meccs első félidejével példálózni, tekintve, hogy ők a második meccs 70. percéig szintén a nemiszerv rossz végén álltak.

ovaentat besök 2016.03.17. 16:49:54

Fogadok a Bárszalonna lesz az ellenfelük!

m.martin91 2016.03.17. 17:14:32

Szívesen megkérdezném Neuer-től, hogy miért bohóckodik minden meccsen a félpályánál, azt hiszi, hogy ettől jobb kapus lesz? Illetve miért ordítozott Xabi Alonso-val, miután ő maga odarúgta az előtte 5 méterre álló Juventus játékosnak a labdát, amiből Morata szabályos gólt szerzett?

danimester1 2016.03.17. 17:17:07

Szerintem már megtörtént egy "próbasorsolás" ahol a "nagyokat" szépen megvédik.Nem lesz itt meglepetés és sorsszerűség sem.A meglepetés akkor lenne ha egy Barca-Real-München-Atleti négyes egymással kerülne szembe,így a kisebbek (Wolfs,City,Psg,Benfica) is kaphatnának esélyt a továbblépésre.Ha tehetném én a B-B,R-A,C-P,W-B párosítást hoznám tető alá,ott lenne ám csak az izgalom.
Neuert meg a félidőben kellett volna megkérdezni,akkor szerintem nem lett volna olyan magabiztos.Nagy mázlijuk volt,mert csak 1-1,5 perc volt nekik a búcsúig,de sikerült,nem utolsó sorban a meg nem adott gól és 0:3-nál már nem lett volna mit kérdezni tőle.Akármekkora nagy csapatnak tartja,tartják magukat,azért 3 gólt rúgni egy félidő alatt nagyon minimális eséllyel lehet pláne ezen a szinten.

Pavel1988 2016.03.17. 17:20:25

Egyértelműen azt hiszi, hogy ők a legjobbak és felettünk állnak, a szemében kb nem is volt jogunk a győzelemhez.
Az első meccsel jön sokadik alkalommal, de a szemében az sem a mi érdemünk, hogy irányítottuk a meccset 70. percig. Valamiféle fatális véletlenszerű hiba lehetett a tökéletes gépezetükben.

Fartúró barátom kaptatok 2 gólt rólad, ezt emlegesd és ne a csapattársaiddal ordibálj a meccsen. Káosz volt a csapatotok, 2 "lesz ami lesz" beívelésnek köszönhetitek a hosszabbítást aminél csak reménykedtetek, hogy emberhez megy a labda.

west30 2016.03.17. 17:24:04

@danimester1: Osszessegeben kurva nagy makja volt a bayernek hogy kiengyenlitett Evra labdavesztesebol.Nem is ertem miert akarta megjatszani a labdat,bar valoszinuleg maga sem, ezt kb 100bol 99szer kivagna a picsaba,sajna most volt pont az az 1.

babo0410 2016.03.17. 17:47:03

@danimester1: És az a 3 gól, nem is lett volna elég nekik, hiszen, akkor idegenben lőtt több góllal mi vagyunk a jobbak. Amúgy Morata gólja tényleg tévesen lett érvénytelenítve? Vissza kell nézzem párszor. Szerintem les volt.

babo0410 2016.03.17. 17:51:07

@west30: Ja igen. Kb. már a bíró a sípjáért nyúlt, h lefújja a meccset, mikor kaptuk a 2. gólt. Ilyen helyzetben simán el kellett volna vágni a labdát az ellenfél térfelére, nem pedig ott a 16-oson belül, ahol éppen tartózkodik az összes játékos, lepasszolni. Evra hatalmasat bakizott sajnos.

keshudioo 2016.03.17. 19:00:21

Utalom ezt a szőke faszrágót.

Apuleius 2016.03.17. 19:17:20

Mikor meglátom ezt az ostoba majmot, mindig a Schalke-szurkolók molinója jut róla eszembe, amivel fogadták, miután a Bayernhez igazolt.

danimester1 2016.03.17. 19:26:34

@babo0410: Így utólag már teljesen mindegy,de egyértelműen szabályos gól volt.Ezt a neten megtalálod,de tegnap a stúdióban az elemzésnél egyértelműen látható volt az eset.
@west30: Sajnos fáradt volt mindenk fizikailag és mentálisan,ekkora nyomás alatt nem lehet végig 100%-on "dolgozni",ezért várható volt azaz idő kérdése,hogy mikor rogyunk meg.A legrosszabb az egészben,hogyha 5-10 perccel később jön a gól,akkor nagyobb eséllyel maradt volna a 2:1.Mondhatnám azon az átkozott utolsó 1-1.5 percen múlott.

danimester1 2016.03.17. 19:28:09

@Apuleius: Ilyet a Juve ultrák is készíthettek volna Vedel Úrnak.Remélem a sors kárpótol minket és nem nyer Bl-t a parasztokkal.

Apuleius 2016.03.17. 19:35:30

@babo0410: Morata gólja nem volt les.

babo0410 2016.03.17. 19:56:34

@danimester1: Megnéztem az esetet. Az a baj azzal, hogy az még 1-0-nál volt. Azaz, ha az bemegy, a meccs középkezdéssel folytatódik, és onnantól teljesen más az egész. Lehet nincs akkor Cuadradoé. Sajnos itt az volt a baj, hogy Allegri a cserékkel egyre inkább visszaállt, és nagyon magunkra húztuk őket a végére. Ezt szívtuk meg. Allegrinek meg kéne tanulnia, hogy egy Bayern ellen 5 másodpercre sem szabad így visszaállni. Ugyanaz történt, mint az első meccsen. Már az első gól után is túlságosan visszaálltunk, de az utolsó 20-25 perc, az döntött el mindent.

venember83 2016.03.17. 19:57:04

@danimester1: s ha nyer, a Juve attól nem ugyanott van?

danimester1 2016.03.17. 19:59:11

@venember83: De igen mi ugyanott leszünk nem leszünk előrébb.Viszont a Bl miatt ment oda és ezért örülnék ha nem nyernék meg.

niccolo 2016.03.17. 20:13:42

@danimester1: hát sajnos ők megrugták a négy gólt egy félidő alatt(15+30)

Juve82 2016.03.17. 21:12:31

Ezt a nagyképű embert...nagyon messze volt a masodik gól attól hogy szerinte találtuk....:) mindig emlékezni fogok rá!!!

baiano 2016.03.17. 22:04:19

A 60.perc után érthetetlen módon visszaálltunk, jöjjenek a bajorok! Miért???? Teljesen magunkra húztuk őket, csak náluk volt a laszti, naná, hogy előbb-utóbb találtak egy gólt egy beívelésből, onnantól meg vérszemet kaptak. Az a baj, hogy addigra már vezetnünk kellett volna 3-4 góllal, így meg aggódhattunk a hosszabbítás miatt - ami be is jött.

Már Torinóban sem volt nyerő ez a visszaállós taktika, amint focizni kezdtünk, vágtunk nekik kettőt, és még nyerhettünk is volna ...

Az igazság az, hogy saját magunkat vertük meg, szépen felhoztuk az addig teljesen tanácstalan Münchent. Guardiola azt sem tudta mit csináljon, fel-alá mászkált a pálya szélén!! Padlón voltak, mi meg hagytuk, hogy felálljanak, azzal, hogy engedtük, hadd gurigázzanak, ívelgessenek.

Egyetlenegy ellentámadást sem vezettünk, Neuert is lehozhatta volna a spanyol. Így kikapni nagy szégyen!

Ha elfáradtunk és azért álltunk vissza, az szintén gáz, 60 perc után ne fáradjunk már el, ha tényleg el akarunk érni valamit Olaszországon kívül is!
Egyszerűen nem értem, mi történhetett a 60. percig okosan, taktikusan játszó Juvéval, hogy az utolsó fél órára tálcán kínálja fel az egyenlítést a zavarodott ellenfélnek.

Ilyen amatőr hozzáállással nem leszünk újra nagy csapat Európában!!

west30 2016.03.18. 02:42:46

@baiano: Ha megverte magat valahol a Juventus,akkor az a nyari mercato volt.Kutya sem akarta magara huzni a Bayernt,egyszeruen elfaradt a csapat, ertelmes csere pedig nem volt.