Juventus - Genoa 2:0

A Juventus két vereséget követően fogadta a Genoa csapatát, hiszen előbb egy megnyert mérkőzést eltékozolva, súlyos vereséget szenvedett az ősi rivális Fiorentinától, majd Madridban Ronaldo és Grafe játékvezető fektette két vállra a mindvégig egyenrangú zebramezes alakulatot.

Vidal Arturo_gólöröm_3.jpgA Genoa elleni mérkőzés előtt mindenki fogadkozott Torinóban, hogy a madridi rangadó újra felszította a tüzet az elkényelmesedett játékosokban, s a Juventus valóban ebben a szellemben lépett pályára, s az első pillanatól fogva nagy nyomást gyakorolt az ellenfél kapujára.

A Juventus futószalagon szállította a helyzeteket, s Llorente, Pogba, Vidal és Tévez is gólt szerezhetett volna, azonban a 23. percig kellett várni, hogy a csapat megszerezze a vezetést. Ekkor Asamoah tört be a tizenhatos sarkánál, ahol Davide Biondini buktatta, s a jogosan megítélt büntetőt Vidal bombázta a remekül védő Perin kapujába. 1:0

Néhány perccel később Pirlo óriási helyzeténél Perin mutatott be egy akrobatikus védést, majd Pogba növelhette volna az előnyt, de lövése a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret. A Juventus végül kétgólos előnnyel zárta az első félidőt, mert Asamoah szépen megiramodott a bal szélen, majd hibátlanul tálalt Tévez elé, aki egy laza csellel elküldte a genovai védelmet, végül egy finom lövéssel bevette az ellenfélkapuját. 2:0

A második félidő elején a Juventus újabb gólt szerezhetett volna, azonban Tévez lövését blokkolta Perin, majd Llorente a kipattanóból újra próbálkozott, de a remek napot kifogó hálóőr ezt is hárította. A Juve érezhetően visszavett a lendületből, így az eredmény már nem változott, de az Öreg Hölgy a mérkőzést mindvégig kezében tartva, meggyőző teljesítményt nyújtva, magabiztos győzelmet aratott, s rendkívül fontos három pontot gyűjtött be.

A mérkőzés összefoglalója itt megtekinthető, a teljes mérkőzés itt letölthető.

Juventus - Genoa 2:0

Gólszerzők: Vidal 23', Tévez 36'

JuventusBuffonBarzagliBonucciChiellini; Isla, Vidal (Padoin 87'), PirloPogbaAsamoah (De Ceglie 73')TévezLlorente (Giovinco 75')

Genoa: PerinManfrediniPortanovaAntoniniVrsaljkoKuckaBiondini,MarcheseBertolacci (Centurión 79')Gilardino (Konaté 46')Antonelli (Fetfatzidis 46')

Bíró: Doveri