TIM Kupa - Összefoglaló

A TIM Kupa, a nyár eddigi legnagyobb megmérettetése volt az olasz óriások számára. Mindhárom csapatnak voltak kulcsfontosságú hiányzói, de ennek ellenére izgalmas mérkőzéseket láthattunk.

Hiába játszott biztatóan, és lényegesen jobban mint az előző szezonban a Juventus, az Inter vihette haza immáron hetedik alkalommal a TIM Kupát.

A Juventus frissen igazolt játékosai bizonyították rátermettségüket, és Antonio Conte 4-2-4-es támadó játéka is egészen biztatónak látszott. Az újak közül egyértelműen Arturo Vidal játékát lehetett kiemelni, de Andrea Pirlo, Mirko Vučinić és Stephan Lichsteiner sem okozzott csalódást, sőt... A fiatalok közül, a 22 éves Cristian Pasquato volt a legaktívabb és nagyon úgy fest, hogy Antonio Conte is számol vele, hiszen kezdő szerepet kapott mindkét mérkőzésen.

Összefoglaló a mérkőzésekről, a Tovább után:

Az első mérkőzésen a Juventus és az Internazionale játszott egymással. Már az elején látszott, hogy a Juventus jóval offenzívabb mint tavaly, és az egyérintős játékot is jól begyakorolták a fiúk.

A negyedik percig kellett várni az első helyzetre, amikor Vučinić próbálta fejjel bevenni Castellazzi kapuját, sikertelenül. Három perccel később azonban a támadó játék meghozta gyümölcsét, Pirlo remek meglátásának köszönhetően ismét Vučinić került helyzetbe, és ezúttal nem hibázott! 1-0!

A gólt követően, az Inter is megpróbált teljes erőbedobással támadni, de Storari magabiztosan védte a torinóiak kapuját egészen a tizenhatodik percig... Sneijder szögletéből, Ranocchia tudott tisztán a kapura fejelni és ezt már Storari sem tudta hárítani. 1-1!

A mérkőzés közepe táján inkább az Inter akarata érvényesült, több távoli lövéssel is próbálkoztak, de Storari mindig résen volt. Az utolsó tíz perc azonban egyértelműen a Juventus irányítása alatt zajlott, de gólig ők sem jutottak.

Büntető párbaj következett. Castellazzival ellentétben, Storari kifogott egy tizenegyest, ez azonban nem volt elég a győzelemhez. Az Internek viszont az, hogy Ranocchia sokkal jobb barátságban van a felsőléccel, mint Cristian Pasquato és Marco Motta, a győzelmet jelentette.

JUVENTUS - INTERNAZIONALE 1-1 (büntetőkkel 6-7)

Összegzés:

Gólok: Vučinić (7'), Ranocchia (16')

Büntető párbaj: Pazzini (+), Del Piero (+), Thiago Motta (+), Pasquato (-), Pandev (-), Bonucci (+), Sneijder (+), Vučinić (+), Stankovic (+), Pirlo (+), Ranocchia (+), Lichsteiner (+), Samuel (+), Barzagli (-)

JUVENTUS: Storari, Lichsteiner, Barzagli, Bonucci, De Ceglie, Krasić, Pirlo, Marchisio, Pasquato, Vučinić, Del Piero

Edző: Antonio Conte

INTERNAZIONALE: Castellazzi, Chivu (Zanetti 11'), Samuel, Ranocchia, Obi, Stankovic, Thiago Motta, Jonathan, Sneijder, Pazzini, Pandev

Edző: Gianpiero Gasperini

A második mérkőzésen, az AC Milan következett a Juventus ellen. Conte a 4-2-4-es taktika helyett, inkább az egy csatáros 4-5-1-et választotta. Bár Krasić, Pasquato és Vidal rengeteg futott előre, a támadó játék mégsem volt ugyanaz.

A 13. percben bekövetkezett az, amitől mindannyian tartottunk, a Milan megszerezte a vezetést. Antonio Cassano kapott egy remek labdát a középpályáról, melyet rendkívüli higgadtsággal a rövid sarokba lőtt. 1-0!

Vidal válaszára a 21. percig kellett várni, amikor az újonnan igazolt középpályás, közel harminc méterről, egy óriási bombát küldött kapura. Roma ugyan érkezett a rövidre, de Vidal lövése olyan erejű volt, hogy a Milan hálóőrének esélye sem volt megfogni azt. 1-1!

Később Conte elkezdett cserélgetni, és a Juventus játéka egyre inkább javuló tendenciát mutatott. Előbb Matri és Vidal, majd Vučinić helyzete maradt ki.

A három perces hosszabbítás utolsó perceiben, a milánóiak már lélekben a büntető párbajra készültek, ez lett a vesztük. Vidal ívélt mélyről, Nesta pedig nem figyelt a mögötte érkező Alessandro Matrira, aki csodálatos fejes góljával megszerezte a győzelmet a Juventus csapatának. 1-2!

AC MILAN - JUVENTUS 1-2

Összegzés:

Gólok: Cassano (13'), Vidal (21'), Matri (48')

JUVENTUS: Storari, Motta, Barzagli, Bonucci, Ziegler, Pazienza, Pirlo (Marrone 23'), Vidal, Krasic (Ruggiero 11')(Vučinić 32'), Pasquato (Spinazzola 27'), Matri

MILAN: Roma, Taiwo, Ely, Nesta, Antonini, De Sciglio, Van Bommel, Gattuso, Kevin-Prince Boateng, Comi (Ganz 33'), Cassano

Edző: Massimiliano Allegri

A harmadik meccs, egy klasszikus milánói rangadó volt, amelynek döntő befolyása volt a TIM Kupa győztesének kilétéről. Ha a Milan nyer, a Juventusé a trófea, ha az Inter nyer, az Interé a trófea.

Az első helyzet, a 10.percben a fekete-piros mezeseké volt Emmanuelson révén, de Castellazzi magabiztosan védte azt.

Ezt követően a Milan játéka kissé befásult, az Inter pedig átvette az irányítást. Előbb Diego Milito szabadrúgása pattant ki a kapufáról, majd Kingsley Boateng próbálta leutánozni Alessandro Matri fejes gólját, sikertelenül.

A 28. percben Diego Milito megszerzezte a vezetést Cambiasso íveléséből, egy higgadt mozdulattal. 1-0!

A továbbiakban az Inter kézben tartotta a mérkőzést, és magabiztosan lehozta, ahogyan egy élvonalbeli csapathoz illik.

INTERNAZIONALE - AC MILAN 1-0

Összegzés:

Gólok: Milito (28')

INTERNAZIONALE: Castellazzi, Zanetti, Ranocchia, Lucio, Faraoni, Cambiasso, Thiago Motta (Sneijder 30'), Jonathan, Castaignos, Milito, Alvarez

AC MILAN: Amelia, Zambrotta, Oddo, Bonera, Abate, Fossati, Ambrosini, Van Bommel (Flamini 20'), Cassano (Ganz 25'), Kingsley Boateng,  Emmanuelson

Az Internazionale a maga 5 pontjával tehát megnyerte a 2011-es TIM Kupát, a második helyen a 4 pontos Juventus végzett, míg a harmadik helyen 0 ponttal az AC Milan csapata végzett.