Bajnokok Ligája 2002/2003 - Negyeddöntő, első mérkőzés

Legutóbb az 1990/91-es idényben találkozott egymással a Juventus és a Barcelona a KEK elődöntőben, akkor a spanyolok jutottak tovább. Marcello Lippi a sorsolásnál örült a párosításnak, mert még nem volt alkalma megmérkőzni a katalánokkal.

A Juve mérlege spanyol csapatok ellen addig 15 győzelem, 8 döntetlen mellett 14 vereség, bár hazai pályán 12 győzelem ellenében 1 vereség volt, ami hazai sikert sejtetett.

Lippi dolgát nehezítette, hogy sérülés miatt nem számíthatott Trezegut-re és Salasra, míg Del Piero és Di Vaio nem voltak csúcsformában.

Nedved szereplése is kérdéses volt, mert az előző hazai mérkőzésen sérülés miatt le kellett cserélni, bár a mérkőzést megelőző napon már edzett, akkor még nem tudták felmérni az állapotát. Végül Pavel tudta vállalni a játékot, aki az egyedüli ék, Del Piero mögött irányította a támadásokat.

Az első 10 percben csak szabadrúgásokkal tudtak veszélyeztetni a csapatok, előbb Riquelme beívelését fejelte ki a Juve védelem, majd Nedved ívelése után védett a Barca kapusa.

A 11. percben Xavi próbálkozott átlövéssel, majd a 16. percben megszerezte a vezetést a Juventus. Nedved baloldali beívelésére Montero ugrott fel fejelni, a labda a kapunak háttal álló Del Pieróhoz pattant, akinek az ollózása Bonano kapusról Montero elé vágódott, aki a jobb felső sarokba lőtte azt. (1-0)

A 18. percben Kluivert fejesét védte Buffon, négy perccel később a másik oldalon Del Piero 40 méterről leadott lövését hárította a spanyolok hálóőre.

A vezetés tudatában a hazaiak megnyugodtak, hatékonyan szűrték az alábbhagyott lendületű Barcelona támadásait, bár a 34. percben Riquelme lövésénél Buffonnak észnél kellett lennie.

A félidő vége előtt még beszorította a Juvét a Barcelona a kapuja elé, de egyenlíteniük nem sikerült Buffonnak és a védelemnek köszönhetően.

A második félidő óvatos tapogatózással kezdődött, az első igazi helyzetig az 53. percig kellett várni. Akkor Riquelme Xavi elé adott labdáját a spanyol kapásból ellőtte, de Buffon vetődve védett.

Két perccel később Zambrotta elhózott a bal szélen, Davidshoz passzolt, akinek lövésébe Frank de Boer vetődött bele. A kipattanót Del Piero ollózta kapura, amit a kapus szögletre mentett.

A 67. percebn Motta gurítását Ovemars lőtte kapura, de a védők menteni tudtak, ezzel ismét megakadályozták az egyenlítő gól elérésében a vendégeket.

A 78. percben Saviola hét méterről leadott lövése Monterón megpattanva került a kapuba, ezzel megszerezvén az egyenlítő találatot. (1-1)

A mérkőzés végéig ugyan Nedved és Di Vaio révén voltak lehetőségei a Zebráknak, de mégis a Barcelona volt közelebb a győztes gól megszerzéséhez.

Ez szerencsére nem sikerült nekik, de így is kedvezőbb helyzetben várhatták a visszavágóra a Juventust.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

2003. április 9., Torino, Stadio delle Alpi, 48783 néző.

Juventus – Barcelona 1-1 (1-0)

Juventus: Buffon – Thuram, Ferrara, Montero, Zombrotta (Zalayeta 67.) – Camoranesi, Tacchinardi, Tudor (Birindelli 61.), Davids, Nedved – Del Piero (Di Vaio 82.).

Edző: Marcello Lippi

Barcelona: Bonano – Gabri, Puyol, F. de Boer, Reiziger – Ovemars (Luis Enrique 83.), T. Motta, Xavi (Gerard 74.), Riquelme (Mendieta 63.) – Saviola, Kluivert.

Edző: Radomir Antić

Gólszerzők: Montero (16.), Saviola (78.).

Radomir Antić, a vendégek edzőjének nyilatkozata:

"A mai tipikus olasz stílusú mérkőzés volt, ráadásul tovább bonyolította a helyzetet az eső. A hazaiak gólja elég szerencsés volt, nagy lökést adott nekik. Nem örültem annak, hogy eleinte olyan sokat birtokolták a labdát, és hogy Nedvednek, valamint Del Pierónak nagy területet adtunk."

"Sajnos nem játszottunk jól az első félidőben, de az elégedettséggel tölt el, ahogyan a szünet után változtatni tudtunk. Azért hoztam be Riquelmét, hogy felpörögjön a játékunk ritmusa, s Mendieta be is váltotta a hozzá fűzött reményeket."

"Összességében többet kellett védekeznünk, a Juventusnak voltak is lehetőségei, de a visszavágón, otthon egészen más lesz minden, majd meglátják. Ha másért nem, hát azért, mert százezer szurkoló fog támogatni minket.”

Lippi a következőképpen látta a történteket:

"Minden tiszteletem a Barcelonáé, de szerintem nem tettek eleget a döntetlenért. Nem hinném, hogy ez igazságos eredmény. Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, megérdemeltük volna a három pontot. Rettentően el voltam keseredve, amikor gólt kaptunk egy olyan támadásunk után, amelynek során négy a kettő ellen vezettük rá a labdát a kapura."

"Az utolsó percekben kihagytunk néhány nagy lehetőséget Nedved és Di Vaio révén, de azt kell mondanom, ennél többre ez a csapat nemigen képes."

Nedved nyilatkozata:

"Várjuk meg a második találkozó végét. Elvégre van még kilencven percünk a továbbjutás eldöntésére. Azt megelőzően pedig két teljes hetünk, hogy összekapjuk magunkat, és megfelelően felkészüljünk."