Bajnokok Ligája 2001/2002 - E-csoport, 1. forduló

A Bajnokok Ligája 2001/2002-es kiírásának első mérkőzésén a Delle Alpiban fogadta a Juventus azt a Celtiket, aki első brit csapatként nyerte meg a BEK-et még 1967-ben.

A Juventus magabiztosan várta ellenfelét, mivel vezették a Serie A-t, viszont nehezítette Lippi dolgát, hogy nem számíthatott Tudorra. A horvátnak a mérkőzést megelőző hétvégén a Chievo ellen eltörött az orra. Továbbá Nedved sem játszhatott, mert eltiltását töltötte.

Volt viszont egy nagy visszatérő, a május óta eltiltott Davids. A hollandot doppingvétség miatt tiltották el, s mivel egy hónappal csökkentették a büntetését, így pályára léphetett a Celtic ellen.

A Juve kezdte intenzívebben a mérkőzést, a 4. percben Trezeguet fejelt Del Piero elé, lövése centikkel kerülte el a kaput.

A torinóiak gyors és lendületes támadásokat vezettek, amit a skótok csak szabálytalanságok árán tudtam megállítani.

Ennek következtében a 11. percben és a 28. percben Del Piero végezhetett el szabadrúgást, első lövése a léc fölött, a második a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A Celtic első igazán veszélyes helyzetéig a 32. percig kellet várni, amikor Mjallby beívelését követően Sutton fejelt kapura, amit Buffon bravúrral védett.

Három perccel később Del Piero szöglete után Montero fejesét a gólvonalról vágták ki a vendégek.

A 43. percben megszerezte a vezetést a Juventus, Salas 30 méteren át vezette a labdát őrzőjének a társaságában, majd a Trezeguet-hez passzolt, labdáját a francia csatár a gólvonal mögé gurította. (1-0)

A második félidő elején Agathe lőtt a kapu fölé, majd az 55. percben Del Piero beíveléséből bólintott a hálóba Trezeguet. (2-0)

A 67. percben Petrov szabadrúgása Birindelli megpattanva jutott a kapuba, ezzel a skótok megszerezték a szépítő találatot. (2-1)

A 75. percben a mérkőzésen durván játszó Davids megkapta második sárga lapját, ezzel emberhátrányba kerültek a Zebrák.

A 86. percben Sutton buktatásáért megítélt büntetőt Larsson értékesítette. (2-2)

A 89. percben Amoruso bevetette minden színészi képességét, amit a játékvezető bevett, a megítélt büntetőt a "sértett" értékesítette, megszerezvén a mindet eldöntő találatot. (3-2)

A mérkőzés jegyzőkönyve:

2001. szeptember 18., Torino, Stadio delle Alpi, 25 000 néző

Juventus – Celtic 3-2 (1-0)

Juventus: Buffon – Thuram, Montero, Iuliano – Zenoni, Tacchinardi, Davids, Pessotto (Birindelli 63.) – Del Piero (Amoruso 87.), Salas(O’Neill 68.), Trezeguet.

Edző: Marcello Lippi

Celtic: Douglas – Mjallby, Valgaeren, Balde – Agathe, Lennon, Lambert, Thompson (Petta 58.), Petrov – Larsson, Sutton.

Edző: Martin O’Neill

Gólszerzők: Trezeguet (43., 55.), Amoruso (89. – 11-esből), ill. Petrov (67.), Larsson (86. – 11-esből.)

Kiállítva: Davids (75.).

Vezette: Krug

"Még sosem láttam ilyet! Nem tudom, mit láthatott a bíró, de nem hiszem, hogy a Juventus játékosai bármit is észleltek volna. Amoruso egyébként csak a dolgát tette, még ha nem is teljesen korrekt módon. A játékvezető feladata, hogy az ilyen eseteket kiszűrje." – fakadt ki Martin O’Neill, a skótok menedzsere.

"Elismerem, hogy szerencsénk volt a harmadik gólunknál, és talán ma csak döntetlent érdemeltünk volna, de nincs értelme tépelődni ezen. Arról már nem is beszélve, hogy én is tiltakozhatnék a Celticnek megítélt büntető miatt, de mégsem teszem." – válaszolt Marcello Lippi, kollégája felvetésére.