Fiorentina - Juventus: 1-2

A szombat esti, Fiorentina elleni sikernek köszönhetően a csapat reményei a Bajnokok Ligájára újraéledtek. Igaz bizonyosan csak vasárnap délutánig, hiszen mind a Napoli, mind a Palermo győzelme letaszíthatja a negyedik helyről a Juventust, de a múlt heti vereség után már ez is örömre adhat okot.

fiorentina_diego_melo

A csapatnak egy teljes hete volt a felkészülésre, így jóval kipihentebben léphetett pályára, mint a Palermo ellen. Ennek megfelelően a játékosok is frissebben mozogtak.  Olyannyira, hogy a nyitás után két perccel már sikerült is megszerezniük a vezetést Diego révén, aki Candreva labdáját a leshatárról indulva vette át, majd ezt követően pimasz lövőcsellel becsapva Frey-t a hálóba gurított.

A folytatásban elég erősen nyomott a Fiorentina, aminek az első félidő 32. percében meg is lett az eredménye. A volt Juventus játékos Marco Marchionni egyenlített ekkor. Egy hosszú labdát követően De Ceglie hagyta elfutni a szélsőt, aki megelőzve Manningert a kapuba bólintott.

Ezt követően az első félidőben már nem született gól, de a két csapat ekkor már kiegyenlítettebben játszott. A második játékrészben sikerült néhány szituációban a kapuig eljutni, de a vezetésre egészen a 68. percig várni kellett, amikor is Sissoko gólpasszal ajándékozta meg Grosso-t. A későbbiekben az eredmény nem változott, így tehát a Juventusnak sikerült megnyernie a rangadót.

FIORENTINA - JUVENTUS: 1-2

Összegzés:

Gólok: Diego 2', Grosso 68' és Marchionni 32'

Sárga lapok: Sissoko 41', Zebina 56', Marchisio 85'

FIORENTINA: Frey; Comotto (De Silvestri 79'), Naytali, Felipe, Gobbi; Montolivo, Zanetti (Keirrison 72'); Marchionni, Vargas (Bolatti 57'); Jovetic; Gilardino

Fel nem használt cserék: Kroldrup, Donadel, Pasqual, Avramov

Edző: Cesare Prandelli

JUVENTUS: Manninger; Zebina, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (Grosso 45); Marchisio, Melo, Sissoko (Poulsen 75'); Candreva, Diego; Trezeguet (Iaquinta 72')

Ismeretlen_128149 2010.03.07. 14:14:14

Kér fantasztikus gólt lőttünk, amit hatalmas jűték előzött meg. Lehet még javítani mezőnybe és több támadást kéne úgy befejezni, hogy a kapust legalább megdolgoztassuk. Manningert sajnálom mert elkerülhető lett volan a gól, nem fejesre számított hanem arra, hogy Marchionni átvétel után fog lőni, és a szöget akarta fogni, máshogy alakult, de egybként ő is jól tolta. Sissoko és Candreva egészen varázslatos játékosok Diegoval és Marchisioval karöltve. Egy szóval az öreg hölgy felépült betegségéből és győzelmekkel osztogatja az unokáit:))))))Juve örökre!

Ismeretlen_128760 2010.03.07. 14:18:05

Marchisio jobb oldali "hátvéd"-ként való játszatása engem meggyőzött... (lehet, hogy megvan a legjobb emberünk a posztra?) Mondom ezt úgy, hogy sajnos csak a második félidőt láttam, mert kiment a fejemből, hogy szombaton játszunk.

Ismeretlen_53881 2010.03.07. 14:27:20

Marchisio, én azért még várnék néhány meccset az ilyen optimista kijelentésekkel.

Ismeretlen_149085 2010.03.07. 14:31:59

Marchisio szerintem nagyon komplett játékos, a középpálya minden részén helyt tud állni. Diego pedig zseniális volt a gólnál, szerintem a játékosok 90%-a lőtte volna egyből kapura, ő meg lazán elfektette Frey-t. Azért van önbizalma a srácnak a kudarcok ellenére is szerencsére.

Szabi 2010.03.07. 14:33:28

Csütörtökön a Fulham elleni meccs hány órakor kezdődik?Csak mert a story 4 tv 21-00 tól közvetít európa liga meccset:)Előre is köszi!

juventino03 2010.03.07. 14:40:32

21:05-től játszunk, de szerintem nem fog minket adni a story, mert múltkor minket adott és ilyen sűrűn nem adhat egy meccset a tv.

Szabi 2010.03.07. 15:14:32

Szerintem meg minket fog adni mert Gera a Fulhamben játszik és ezáltal magyar vonatkozású a meccs:D

Ismeretlen_128149 2010.03.07. 15:19:22

sztem is a Juvét adja

Ricsman 2010.03.08. 09:02:56

Én úgy tudom, hogy ilyenkor X mérkőzésből van joga választani, attól függően, hogy milyen "csomagra" kötött szerződést. Általában a legizgalmasabbat szokták adni, hogy minél többen legyenek kíváncsiak, és hát az erőviszonyok alapján jónak tűnik egy Fullham - Juve közvetítés. Szurkolok, hogy azt adják.