Seria A 2003-2004 – 1. forduló

A 2002/2003-es szezont remekül zárta a Juventus, megnyerték a bajnokságot, valamint a Bajnokok Ligája döntőjéig meneteltek, ahol az AC Milan csak büntetőkkel tudta legyőzni torinói ellenfelét.

A nyáron a vezetőség tovább erősítette a keretet, Legrottaglie, Appiah, Miccoli, és Maresca is csatlakoztak a címvédőhöz.

"Kiváló átigazolási időszakot zártunk. Mindent előre megterveztünk. Mindenképpen szükségünk volt egy fiatal védőre, ezért hoztuk ide Legtottagliét. Meg akartuk szerezni Appiah-t, akinek a játéka nagyon tetszik nekem. Miccoli és Maresca pedig már a Juve tulajdona volt." – mondta Marcello Lippi.

A nyár folyamán felmerült Camoranesi távozásának a lehetősége. A honosított játékos ugyanis fél nappal később érkezett meg a nyári szabadságról, mint az elő volt írva.

Moggi ezen nagyon felháborodott, mert a Juve annyira büszke volt a csapatszellemre, hogy ezt egy játékos sem tehette meg.

"Ha a futballista nem akar a Juventusban játszani, távozhat. Senki számára nem kötelező maradni. Ő is azok közé a futballisták közé tartozik, akik csak a pénzt nézik, nem pedig azon vannak, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsanak. Camoranesi a saját kényelmét vette figyelembe a csapat érdekeivel szemben és, ez megengedhetetlen." – kommentálta az esetet Luciano Moggi

Mauro, aki az elmúlt szezon felfedezettje volt, még Zambrottát is kiszorította a kezdőből, végül is megúszta 50 000 eurós büntetéssel, ami egy havi fizetése volt.

Nemcsak a játékoskeretben történt változás, hanem a Nike-val kötött, 2015-ig szóló szerződés értelmében nyártól már az amerikai vállalat termékeiben léptek pályára a Zebra mezesek.

A nyári felkészülés jól sikerült, ennek megfelelően az első fordulóban nagyarányú győzelmet aratott a Juventus az Empoli fölött, bár az első félődőben szenvedett, de a második játékrészben Camoranesi beállítását követően parádézott a Bianconeri.

Del Pierónak is jól alakult az idénykezdet, ez volt a negyedik szezonja egymás után, hogy az első fordulóban betalált az ellenfél hálójába, és harmadik évadja, hogy duplával nyitja a bajnokságot.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

2003. augusztus 31. ,Torino, Stadio delle Alpi, 35 000 néző.

Juventus – Empoli 5-1 (1-0)

Juventus: Buffon – Thuram, Legrottaglie, Montero, Zambrotta – Miccoli (Camoranesi 46.), Tacchinardi, Appiah, Nedved – Trezeguet, Del Piero (Di Vaio 68.)

Edző: Marcello Lippi

Empoli: Bucci – Belleri, Cribari, Lucchini, Cupi (D’Agostini 73.) – Grella, Giampieretti, Buscé, Tavano (Ficini 66.), Di Natale – Rocchi

Edző: D. Baldini

Gólszerzők: Del Piero (16., 51.), Trezeguet (61., 74.), Di Vaio (85. – 11-esből), ill. Di Natale (88.).

Játékvezető: Pellegrino

A mérkőzés Empoli helyzetekkel kezdődött, de a 16. percben mégis a Juve szerezte meg a vezetést. Zambrotta beadását Del Piero fejelte a bal alsó sarokba. (1-0)

A gól után a vendégek percei következtek, Di Natale több esetben is veszélyeztette Buffon kapuját, de az olasz hálóőr jobbnak bizonyult nála.

A félidő végén Trezeguet fejelhetett volna gólt, de Bucci bravúrral védte azt.

A szünetben Miccolit váltotta Camoranesi, akinek a beállítása színt vitt a Juve játékába.

Az 51. percben Del Pierót buktatták a tizenhatos közelében, a megítélt szabadrúgást a bal alsóba lőtte. (2-0)

Nem sokkal később ismét Del Piero előtt adódott gólszerzési lehetőség, de nagy helyzetben fölé lőtt.

A 61. percben a szöglet után belőtt labda kipattant a kapusról, és azt Trezeguet a hálóba lőtte. (3-0)

A 74. percben Zambrotta beadásából Trezeguet is megszerezte a második gólját. (4-0)

A 85. percben a Del Piero helyére beálló Di Vaio kiharcolt egy büntetőt, majd értékesítette azt. (5-0)

A 88. percben Di Natale megszerezte az Empoli szépítő gólját. (5-1)

A két gólt szerző csapatkapitány nyilatkozata a mérkőzés után:

"Elégedett vagyok, hiszen sikerült betalálnom, és a csapat is győzött. Valamelyest megkönnyítette a dolgunkat, hogy az Empoli bátran játszott, és nem állt vissza sündisznóállásba. Az első félidőben jól játszottak, és többször is zavart okoztak a kapunk előtt, de a szünet nekünk tett jót. Az olasz bajnokságban minden találkozó nehéz, ezért is örülünk nagyon a sikernek. Az elmúlt két idényt szintén duplázással kezdtem, és végül bajnokok lettünk. Remélem, a történelem ismétli önmagát. Szeretnék minél több gólt lőni, de nem hiszem, hogy esélyem lenne a gólkirályi címre. Tacchinardi szerint ez az én évem lesz. Remélem, igaza van."

Lippi nyilatkozata:

"Örülök a győzelemnek, de az első félidei játékunk nagyon nem tetszett, mert keveset csináltunk, és azt is rosszul. A szünet után sokkal jobbak voltunk, ekkor már azt a csapatot láttam a pályán, amelyet szerettem volna. Del Piero volt a meccs legjobbja, és csak azért cseréltem le, mert elfáradt."

"Davids egyáltalán nem hiányzott a csapatból, sőt senki sem hiányzott. Nincsenek pótolhatatlan játékosok. Elmondtam Davidsnak, Tudornak, Iulianónak, hogy játszani fognak, ha úgy érzem, készen állnak, és megfelelő állapotban vannak. Jelenleg még nincsenek abban az állapotban, hogy pályára lépjenek."

Miccoli az első félidőben kapott játéklehetőséget új csapatában, de a szünetben lecserélte az edző, mert úgy vélte, hogy túlságosan lámpalázasan játszott. A mérkőzés végén viszont kiderült, hogy ennél sokkal többről van szó, mert kórházba kellett szállítani vakbélgyulladás miatt. Még aznap este megműtötték, így a következő hetekben nem állhatott a csapat rendelkezésére.

A másik két újonc, Nicola Legrottaglie és Stephen Appiah végigjátszották első mérkőzésüket, és jó teljesítménnyel járultak hozzá a győzelemhez.