Primavera bajnokság, január: Siena, Livorno

A Juventus Primavera alakulatának utóbbi időben az elsőszámú feladata a védelem állandósítása, és a taktikai fegyelem, illetve összpontosítás megszilárdítása volt.

Az előző fordulóban, a Genoa ellen ezt sikerült megvalósítani, de kérdéses volt, kitart-e a lendület a továbbiakban is.

Raffaele Alcibiade

Továbbra is sérülések hátráltatták a csapatot, így folyamatosan alkalmazkodnia kellett Bruni mesternek ezen problémához, akár taktikai váltással is.

Január végén gyors egymás után két mérkőzést is játszott a csapat, mivel mostanra elindult a nemzetközi kupa is a fiataloknak. A Livorno, Siena párossal kellet sikeresen megküzdeni, és a hat pont volt az elvárás a kölcsönből visszatérő fiatalokkal megerősödött alakulat számára. Iago újra pályára léphetett visszatérése után, és bár Daud is hazatért a csapathoz, rögtön kölcsönbe került az olasz harmadik ligába, így nem léphetett pályára a régi társakkal.

SIENA- JUVENTUS:

A Siena csapata nem a liga élmezőnyébe tartozik, de jellemző rájuk a masszív védekezés. Azért, hogy a csapat sikeresen áttörje ezt a falat, egy támadóbb szellemű felállásra volt szükség.

Bár az alap szisztéma a 4-3-3 maradt, a tartalom változott. A középpálya a Rossi, Alcibiade, Belcastro trióból  állt össze, ami finoman szólva se nevezhető deffenzív összeállításnak, egyedül Alcibiade kvalitásai megfelelőek a védekezés hatékonyabbá tételére. A két szélen a - lassan mondhatjuk úgy, jól megszokott - Esposito, Boniperti kettős volt hivatott széthúzni az ellenfél védelmét, az előretolt tank pedig a jó fizikumú Libertazzi volt, aki Immobilét helyettesíti betegsége miatt.

A mérkőzés első félideje ismét előhozta az alakulat pszihikai hiányosságait. A fiúk - bár támadtak, de - nem voltak képesek felpörögni, ahogy ez oly sokszor előfordult már ebben a szezonban. Libertazzi és Esposito előtt adódtak kisebb helyzetek, de a szurkolók egy felettébb unalmas meccset láthattak.

A második félidőben látszott a fiúkon, hogy egy alapos fejmosást kaptak, így a támadásokba jóval több kreativitást vittek. Az áttörés végül az 59. percben jött el, egy Alcibiade lövés landolt a Siena kapujában.

Talán a csapat támadó részlegének kritikája, hogy a középpálya egyetlen védekező vénával megáldott embere volt képes gólt szerezni. A vezetés megszerzése után a csapatból elszállt a maradék akarat is, így újabb gól nem született.

Csereként ismét pályára lépett a téli szerzemény Fischnaller, Boniperti helyén, illetve a fiatalabb korosztályból felhívott Tuninetti váltotta a 75. percben a kicsit elfáradt Espositót.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

SIENA - JUVENTUS: 0-1

Gólszerző: Alcibiade 59'

SIENA ( 4- 3- 3): Jaakkola; Migliorini (Guidotti 88'), Checchi, Malquori, Mannini; Del Colle, Vaz Costa (Pacini 68'), Buchel; Giannetti, Arroe, Calamai (Spinazzola 87')

Fel nem használt cserék: Di Vincenzo, Mazzuoli, Mugelli, Cicali

Edző: Baroni

JUVENTUS ( 4- 3- 3): Piccolo; Bamba, Silvestri, De Paola, Serino; Rossi, Alcibiade, Belcastro; Esposito (Tuninetti 75'), Libertazzi, Boniperti (Fischnaller 66')

Fel nem használt cserék: Kirev, Romano, Giovinco, Schiavone, Terrazzino

Edző: Bruni

Edző: Bruni

JUVENTUS - LIVORNO:

A szoros program miatt röviddel a Siena elleni mérkőzés után rendezték meg ezt az összecsapást. Sérülések, eltiltások, és a felnőtt keretnél tartózkodók miatt szinte csak a keret egyharmadára számíthatott Bruni mester.

Mario Kirev

A kezdőben helyet kapó Kirev, Romano, Serino, és Proietti sem gyakori vendég a Primavera csapatban, de még a keretben sem, a padon pedig csak az eggyel fiatalabb korosztályos csapat tagjai ültek. Mindez azért volt aggasztó, mert a Livorno csapata egy igen hatékony támadó alakulat hírében állt.

A mérkőzés a kezdő sípszó után rögtön magas iramot vett fel. A Livorno edzője érezte. hogy a tartalékos Zebrák ellen van esély, így fel merték vállalni a nyíltabb csatát. Mind a két csapat kapuja előtt sok lehetőség adódott, de az első gólt a Livorno csapata szerezte. Ennek ellenére nem ült pánik a csapatra, mert érezhető volt, hogy ez nem egygólos mérkőzés lesz.

A válasz az első félidő derekán, egy tetszetős akció végén érkezett. A befejezés a csapatkapitány, Esposito higgadtságát dicséri.

A második félidő nem éppen pozitívan indult a csapatnak, rögtön a középkezdésből kialakult támadás végén sikerült gólt szereznie a Livornónak. A gól után nem sikerült a gyors válasz, így Bruni mester a pályára küldte a padon ülő három, támadó felfogású játékosát, köztük Fischnallert is, aki  a hiányzók miatt a középpályára rendelt Bambát váltotta.

Végül a pontmentés is egy csereember, Terrazzino nevéhez fűződik. A végeredmény egy igazságos döntetlen lett egy nagy iramú találkozón, ahol a Zebrák keretének jelentős hányada nem állt rendelkezésre.

JUVENTUS - LIVORNO: 2-2

Gólszerzők: Ceccherini 28', Esposito 39', Nencini 46', Terrazzino 89'

JUVENTUS (4-3-3): Kirev; Romano, Silvestri, De Paola, Serino; Bamba (Fischnaller 74'), Proietti, Giovinco, Boniperti; Libertazzi (Terrazzino 72'), Esposito (De Silvestro 75')

Fel nem használt cserék: Piccolo, Ferrero, Germano, Mantesi

Edző: Bruni

LIVORNO (3-4-2-1): Bardi; Nencini, Malasoma, Ceccherini; Remedi (Meyer 70'), Monti, Lignani, Romeo; M. Moscati, Simeoni; F. Moscati 6 (Gorelli 56')

Forrás: centopercentocalcio.hupont.hu