Bordeaux - Juventus 2-0

A Juventus Franciaországban elszenvedte az első vereségét a Bajnokok Ligája idei szezonjában.

Bordeaux - Juventus: 2-0

A Juventus a most már megszokottnak mondható 4-2-3-1-es hadrendben kezdte a mérkőzést Alessandro Del Pieróval a kezdőcsapatban. A Bordeaux nagyon bekezdett, a 3. percben egy szabadrúgásnál kellett Buffonnak nagy védést bemutatnia. Újabb 3 perc elteltével ismételten szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, azonban a falban kötött ki a labda, és végül Cáceres tisztázott.

A 8. percben ismét a Juventus térfelén folyt a játék, de Cáceres leszerelte a kibontakozó francia támadást. 4 perccel később a Juve is eljutott az ellenfél kapujáig szöglet formájában, azonban a hazai védők tisztázni tudtak.

A 18. percben egy Diego-Sissoko összjáték után a mali játékos előtt adódott lehetőség, azonban elcsúszott, így oda lett a helyzet. Ezt követően a 22. minutumban a jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást a Juventus, a beérkező labdát Chiellini fejelte meg nagyszerűen, le a földre, és onnan csak néhány centivel a felsőléc felett hagyta el a játékteret.

Ezt követően a Bordeaux szögletekkel próbált nyomást gyakorolni a Juvére, ez szerencsére nem nagyon jött össze nekik. Az első fél óra végén egy Sissoko által előreküldött labdát Del Piero továbbított Diego felé, akinek lövését Carrasso védte.

A 38. percben Chamakh kapott nagyszerű labdát, egy az egyben volt Buffonnal szemben, azonban a Juve kapusa nem feküdt el, így védte a hazai csatár próbálkozását.

A második félidő első perceiben úgy tűnt, hogy a Juve megpróbál gólt szerezni, többször is eljutott a labda Amaurihoz, azonban egyszer sem került helyzetbe (hol lesen volt, hol a védelem állta útját).

Az 54. percben aztán megszerezte a vezetést a Bordeaux: Plasil bal oldali szabadrúgása után Fernando megcsúsztatta a labdát, ami Buffon fölött kötött ki a hálóban. 1-0

Néhány perccel ezután Diego próbálkozott, akinek lövését Carrasso hatástalanította, majd Del Piero jobb oldali beadásánál Diego nem érte le megfelelően a labdát, így kihagyta az ordító helyzetet, valamint Amaurit is megzavarta, aki mögötte érkezett, és még talán besegíthette volna a labdát a kapuba.

A 67. percben Del Piero számára véget ért a mérkőzés, ugyanis a fiatal Ciro Immobile váltotta. Néhány pillanattal később Diego lövését blokkolták a védők. Majd a 76. percben Giovinco is beállt, ő Amaurit váltotta, ezt követően néhány percig a meccsen mutatott legjobb játékát nyújtotta a Juventus, de ez sem volt elég még az egyenlítéshez sem.

A 85. percben ismét Buffonon volt a sor: egy újabb Bordeaux-i szabadrúgásnál kellett mentenie. A 87. percben még Marchisio is pályára lépett Sissoko helyett. Majd a végén jött a feketeleves: a 94. percben egy szögletet követően Chamakh fejelt a Juve hálójába, kialakítva ezzel a 2-0-ás végeredményt.

Ezzel az eredménnyel biztossá vált, hogy a Bordeaux az első helyen jut tovább, míg a második továbbjutó hely a 6. fordulóban megrendezendő Juventus-Bayern München meccsen fog eldőlni. A Juventusnak jelenleg 8 pontja van, míg a Bayernnek 7.

BORDEAUX-JUVENTUS 2-0