Catania - Juventus: 1-2

Egy hihetetlen mérkőzés után a Juventus újra a tabella második helyére került. Az összecsapáson a Juventus szerzett vezetést Vincenzo Iaquinta révén, de a támadó 12 perc után begyűjtötte második sárga lapját, így a Bianconeri emberhátrányba került.

A mérkőzés előtt a Juventusnak győznie kellett, hogy visszavegye a tabella második helyét, mivel szombaton a Milan csak döntetlenre volt képes a vendég Reggina ellen.

A torinóiak dolgát még mindig rengeteg sérülés nehezítette. Ranieri nem számolhatott Chiellini, Zanetti, De Ceglie, Zebina, Knezević és Salihamidžić játékával sem, viszont Trezeguet, Buffon, Camoranesi és Tiago felépült.

A Juventus számára jó előjel lehetett, hogy 1964. szeptembere óta se hazai pályán, se idegenben nem szenvedtek vereséget a Cataniától.

A Catania végig támadott, a Juventus pedig a védekezésen kívül gyakrolatilag semmit sem csinált. Az 52. percben aztán egyenlítettek a házigazdák: a tizenhatos vonaláról történő kapura fejelést Buffon pont az érkező Morimoto elé ütött, a japán pedig kihasználta a lehetőséget, és gólt szerzett.

A mérkőzés végéig nem változott a játék képe; a Catania támadott, a Juventus pedig védekezett, bár az utolsó 5-6 percben többször sikerült szögletek után veszélyeztetnie a Bianconerinek. És végül, a 92. percben egy ilyen beívelés után Amauri középre fejelt, ahol Terlizzi hibája után Poulsen teljesen egyedül maradt a kapu előtt. A dán nem sokat hezitált, és a bal alsóba helyezte a labdát.

CATANIA - JUVENTUS: 1-2