Buffon álma a gólszerzés

Gianluigi Buffon elmondta, hogy karrierje vége előtt szeretne egyszer gólt szerezni. A 30 éves hálóőr vitathatatlanul a világ legjobbja, és ebben a szezonban is kiemelkedő teljesítményt nyújt. Vasárnap, az Udinese ellen 2-1 arányban megnyert mérkőzésen is ő lett a meccs embere, hiszen óriási védéseket mutatott be, hozzásegítve ezzel csapatát a diadalhoz.

Gianluigi Buffon

Úgy tűnik, jelenleg nem akad nála jobb hálóőr, viszont elmondása szerint egy dolgot mindenképp szeretne bepótolni, ami eddig hiányzott karrierje során: lőni egy gólt.

"Az az álmom, hogy szerezhessek egy gólt. Ezt azonban talán majd csak valamelyik európai porondon érhetem el, mert olasz kollegáimat túlságosan is becsülöm ehhez. Egy szögletnél mennék előre, és úgy találnék be, mert ez már másoknak is sikerült. Tavaly épp Amelia szerzett így gólt a Livorno színeiben."

Az olasz válogatott Amelia az utolsó percekben egyenlített a Partizan Belgrád elleni mérkőzésen az UEFA Kupában. A Serie A-ban védő kapusok közül első alkalommal Michelangelo Rampulla szerzett gólt a Cremolese színeiben az Atalanta ellen. Rampulla ezután csatlakozott a Juventushoz, és 10 évig védte a torinóiak kapuját.