2008. első mérkőzése vereséggel zárult

A 2008-as év első (nem hivatalos) mérkőzése büntetőkkel ért véget. A Juventus képtelen volt felülkerekedni a Valletta kemény védelmén, és végül a büntetőrúgások után vereséget szenvedett. 90 perc után az eredmény 1-1 volt, ezután a máltai játékosok nem hibáztak tizenegyest (4-ből 4), míg a Bianconeri részéről Nocerino és Legrottaglie is rontott.

Legrottaglie büntetője

Mindenesetre Ranieri láthatott néhány pozitívumot is a Catania elleni mérkőzés előtt, legfőképp a kondíció szempontjából. Minden játékos - Andrade, Camoranesi és Zebina kivételével - játszott legalább egy félidőt, Marchionni és Grygera pedig végig pályán lehetett.

A csapat összeállítása:

Buffon; Birindelli, Grygera, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Almiron, Zanetti, Nedved; Del Piero, Olivera

Cserék (mindannyian a második félidőben): Belardi, Boumsong, Legrottaglie, Salihamidzic, Nocerino, Tiago, Palladino, Trezeguet, Iaquinta