Október 12-én mérkőzés Svájcban

A válogatott mérkőzések miatti következő bajnoki szünet alatt a Juventus barátságos mérkőzést játszik Bernben, a Young Boys csapata ellen. A találkozó helyszíne a Stade de Suisse lesz, a 2008-as Európa Bajnokság egyik stadionja.

Young Boys - Juventus

Úgy tűnik, a Juventus rendszert csinál abból, hogy nemzetközi batrátságos mérkőzéseket játszik a bajnokság szünetében. A szeptember 10-i, Zaragoza elleni mérkőzés után Ranieri csapata október közepén újabb európai találkozón vesz részt.

Október 12-én a Bianconeri Bernbe látogat, hogy összemérje erejét a helyi Young Boys együttesével. A mérkőzés 19.30-kor kezdődik.

A Young Boys Svájc egyik legismertebb klubja. A 109 éve létező csapat - 1898. márciusában alapították - az egyik legrégibb gárda az országban, és egyben a legsikeresebb is. 11 alkalommal nyerték meg a bajnokságot (először 1903-ban, utoljára 1986-ban), 6-szor a svájci kupát, 1-szer a svájci ligakupát, és 1-szer a svájci szuperkupát.

A Young Boys idén is a bajnoki címért harcol. Tavaly a 4. helyen végeztek, és ezzel bejutottak az UEFA Kupa selejtező körébe, ám ott a francia Lens ellenében búcsúzniuk kellett. Jelenleg a Basel és az FC Zürich mögött a 3. helyen állnak, 11 mérkőzésből 5 győzelmet, 4 döntetlent és 2 vereséget értek el.

A svájci együttes trénere Martin Andermatt, és a csapat tagja Hakan Yakin is, aki a Basel színeiben kétszer is játszott a Juventus ellen a Bajnokok Ligája 2002/03-as idényében.

A Juventus és a Young Boys eddig kétszer találkozott, a '60-as években, mindkétszer Bernben, az Alpok Kupa keretében. 1966-ban Dell'Omodarme két góljával győzött a Juventus, két évvel később viszont a Young Boys diadalmaskodott 3-1 arányban. A Bianconeri egyetlen gólját Zigoni szerezte az utolsó percekben.