Trezeguet triplázott

A Juventus lejátszott idei első Serie A-s mérkőzést az ellenfél a Livorno volt. A Delle Alpi éppen átépítés alatt áll ezért a mérkőzést a Torinói Olimpiai Stadionban rendezték meg, közel teltház előtt. A mérkőzést végig a Juve uralta, bár a játék közel sem volt tökéletes, sok volt az eladott labda, egyszerre többen mozdultak szabad labdára és a társak nem minden helyzetben értették meg egymást, ettől függetlenül kétség sem férhetett a Bianconeri egész estés fölényéhez.

A Juve előtt több lehetőség is akadt, de Amelia remek védéseivel bizonyított, hogy nem véletlenül a válogatott keret tagja.
Az első gólt Trezeguet fejelt Del Piero szöglete után. A félidőben újabb gól már nem született.
A második félidő elég álmosan kezdődött, pár perc elteltével az edzők éltek is a csere lehetőségével torinói oldalon Iaquinta váltotta Del Pierot. Sokáig a Juve meddő mezőnyfölényben futbalozott, majd a büntetőterületen belül egy beadást követően Iaquintat lerántották, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, amit maga a sértett értékesített. Innentől kezdve beindult a játék Nedved távoli lövése Iaquintan pattant meg ezzel 3-0. Ezt követően még kétszer talált be Trezeguet mesterhármast érve el. A hosszabbítás utolsó percére még jutott a vendégek erejéből egy szépítő találatra.

Egy kis szubjektív:
A csapat elég zavartan futballozott úgy az első 70 percben én ezt két dolognak tudom be: ez volt az első A ligás meccsük több mint egy év óta, minden szem a csapatra szegeződött, mindenki érezhette az eredménykényszert és ez görcsössé tette a játékosokat. A másik, hogy még nem szoktak össze a játékosok a keret fele új még időre, van szükség, hogy összeszokjanak.
Nedved zseniálisan irányított a legtöbb támadásban bent volt, futóteljesítmény mind a mai napig lenyűgöző. Nocerino remekül mozgott a középpályán, még sokra viheti, Trezeguet pedig az a klasszis csatár, akire szüksége van a csapatnak.

JUVENTUS-LIVORNO 5-1 (1-0)