Trofeo TIM mérkőzések

Az Inter elleni meccs:

A kupa nyitómérkőzését a Juve az Interrel játszotta, melynek rendes játékidejében nem született gól, így a döntés a büntetőpárbajra maradt, ahol az Inter 5-4 arányban legyőzte a Juventust. A Bianconeri végig a 45 perc alatt támadólag lépett fel az első 20-25 percet abszolút uralta, csak ez után jutott az Inter kisebb helyzetekhez. Iaquinta már a 3. percben gólt szerezhetett volna, amikor a 16-os vonalától nem messze teljesen üresen labdát kapott, de ő kapásból lőtt és a labda messze elkerülte a kaput. A 12 percben Cristiano Zanetti lőtt távolról ígéretesen, de gól ismét nem született. 3 percre rá a Juve jutott szabadrúgáshoz, amit Del Piero tekert rá, sajnos Toldo kapust találta el aki a labdát csak kiütni tudta. Később az Inter szögletből szerzett gólt, de azt les miatt érvénytelenítették (teljesen jogosan). A játék további részében a csapatok jobbára csak szögletekig, beívelésekig jutottak, nagyobb helyzet nem alakult ki.
A büntetőknél Cristico kezdett és hibázott, mint később kiderült egyedül, ami az Inter győzelmét jelentette.

Inter – Juventus 0-0 (büntetők 5-4)

Összegzés:

Büntetők: Criscito (-), Jimenez (+), Iaquinta (+), Cruz (+), ANdrade (+), Samuel (+), Szalihamidzsics (+), Cesar (+), Del Piero (+), Burdisso (+)

JUVENTUS: Buffon; Zebina, Andrade, Criscito, Chiellini; Szalihamidzsics, Almiron, Zanetti, Nedved; Iaquinta, Del Piero

Edző: Ranieri

INTER: Toldo; Burdisso, Cordoba, Samuel, Cesar; Solari, Cambiasso, Zanetti; Jimenez; Cruz, Adriano

Edző: Mancini

A Milan elleni meccs:

A Juventusnak a második meccsen sem sikerült győzni, és a csapat is egy kicsit fakóbbnak tűnt, mint az előző mérkőzésen. Míg az első mérkőzésen a Ranieri 4-4-2-ben kelüdte fel a csapatot, most 4-3-3-as hadrendbe küldte tanítványait pályára. Az első komoly helyzetig a 13. percig kellett várni ekkor Nedved fejelt a kapu közepébe, Dida pedig védte a fejest. A 25. percben Palladino gólt szerez egy jobb oldali beívelés után, de a bíró szabálytalanság miatt nem adja meg a találatot (nem volt jó visszajátszás nekem szabályosnak tűnt a gól). Nem egészen egy perc múlva Gilardinot szöktetik a másik oldalon, aki a jobb alsóba lő, ezzel vezetést szerez a Milan. Nem sokkal később Kaká próbálkozik a 16-os jobb sarkáról, a lövést Buffon bravúrral védi.

Milan – Juventus 1:0