Juventus - Albinoleffe: 1-1

Valószínűleg egyre nagyobb nyomás nehezedik Didier Deschamps-ra ezután a kínos döntetlen után, melyet a Juventus az egyik Serie B-s középcsapat ellen ért el hazai pályán.

Az Albinoleffe ellen

A Juventus Alessandro Del Piero nélkül volt kénytelen pályára lépni, mivel a csapatkapitány izomproblémákkal bajlódott, viszont David Trezeguet visszatérhetett az eltiltásából.

Már az első percekben látni lehetett, hogy az Albinoleffe nem azért érkezett az Olimpicóba, hogy az áldozati bárány szerepét játssza: Buffon és a védők már az első három percben teljesen összezavarodva próbálták tisztázni Innocenti veszélyes lövését. Amikor pedig a Bianconeri nagy nehezen rést talált az ellenfél sziklaszilárd védelmén, akkor a kapus, Marchetti volt mindig a megfelelő helyen.

A megfelelő játék meg is hozta az eredményt. A 32. percben a Parma egykori fiatal játékosa, Ruopolo maradt teljesen üresen, aki egy jobb külsővel eleresztett lövés után meg is szerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). Hat perccel később az Albinoleffe kapusa, Marchetti egy mentés során pont Balzarettihez öklözte a labdát, aki egy látványos emeléssel, 30 méterről az üres kapuba talált (1-1).

A második félidőben Trezeguet, Nedved és Palladino is többször veszélyeztette az Albinoleffe kapuját, de egyiküknek sem sikerült a gólszerzés. Deschamps ezután még agresszívebb támadójátékra állt át, ám Bozsinov becserélése sem hozta meg a kívánt eredményt.