Brescia - Juventus: 3-1

Serse Cosmi érkezése a Brescia élére hatalmas lökést jelentett a csapatnak. Ma délután a Brescia Serafini mesterhármasával 3-1 arányban győzedelmeskedett a Juventus felett. A Juventus második veresége volt ez a szezonban.

A mérkőzést Mantovában, a Stadio Martelliben játszották, mivel a Brescia stadionja, a Rigamonti nem felelt meg az új biztonsági követelményeknek. Ironikus, hogy a Juventus ebben a stadionban szenvedte el eddigi egyetlen vereségét is.

Már a mérkőzés elejétől kezdve méltó pertnere volt a Brescia a Juventusnak, és a 4. percben Serafini megkezdte a gólgyártást egy fantasztikus találattal. Zebina miatt nem működött a lestaktika, a csatár a kapuval szemben találta magát, és Buffon mellett szépen a kapuba talált. (1-0)

A Juventus gyorsan válaszolt. Öt perccel később Del Piero szabadrúgásból egyenlített, elcsavarva mindenki mellett a labdát. (1-1)

Azonban Serafini elemében volt, és a 26. percben, 8 méterről nagy lövést eresztett el, Buffon pedig tehetetlen volt. (2-1). A csatár kitűnő teljesítményének, és a Juventus borzalmas védelmének 'köszönhetően' a Brescia uralta az első félidőt. Az első félidő befejezése előtt Serafini még egyszer villant. Zebina mellett könnyedén elment, és egy óriási erejű lövésből kilőtte a felső sarkot. (3-1)

A második félidőben Didier Deschamps-nak változtatnia kellett. Camoranesi helyére behozta Marchionnit, azonban Zebina folytatta a katasztrofális teljesítményét, melynek köszönhetően a Brescia majdnem megszerezte negyedik találatát. A Juventus háromvédős taktikára állt át, Palladino támogatta a csatárokat, és Nedvednek majdnem sikerült is gólt szereznie. Bozsinov beállásával már négy csatárja volt pályán a Juventusnak, de a csapat mozgása teljesen összeszedetlen volt, és tulajdonképpen esélyük sem volt a szépítésre.