A Juventus elnöke, Andrea Agnelli nemrégiben hosszabb bemutatót tartott az olasz futball jelenlegi helyzetéről, összehasonlítva a kontinens egyéb, rivális bajnokságainak helyzetével.
A klub pénteken rekord szintű, háromszáz millió eurót meghaladó forgalomról számolt be részvényeseinek, ám ennek ellenére Andrea Agnelli úgy véli, hogy az olasz klubok képtelenek felvenni a versenyt angol, spanyol és német bajnokságok együtteseivel.
„Akkor minden rendben lenne?” - tette fel a kérdést Andrea Agnelli, miután az angol klubokat határozta meg követendő példaként a részvényeseknek tartott gyűlésen.
„Nem. Csupán minimális elfogulatlansággal és a feltétlen támogatás mellőzésével kell a helyzetre tekinteni, és nyilvánvalók a progresszív hanyatlás jelei az olasz futballközegben.
Egyesek azzal érvelnek, hogy mivel Olaszország egésze, tehát az összes szektor érintett a recesszióban, akkor a futballipar növekedése, bár ez kisebb, mint a többi országban, megelégedésre adhat okot.
Sajnos ez a magyarázat nem állja meg a helyét, mivel a növekedés kizárólag a televíziós jogoknak tudható be.
Kevesebb, mint húsz éve Anglia, Spanyolország és Németország példaként tekintett Olaszországra. Ma minden tekintetben megelőztek minket: jövedelem, gazdasági fenntarthatóság, sporteredmények, stadionok telítettsége és UEFA helyezés.
Ma azért harcolunk, hogy megvédjük negyedik helyünket az UEFA koefficiensek tekintetében Portugáliával szemben.”
Az Öreg Hölgy elnöke örömmel nyilatkozott arról, hogy a Juventus visszatért Európa tíz legnagyobb klubja közé pénzforgalom tekintetében, azonban egyúttal az olasz klubok szerkezetéből adott korlátozottságot is kihangsúlyozta.
„A pénzforgalom, amelyről ma beszámolhatunk, megerősíti a Juventus top tízes helyzetét a világ klubjainak tekintetében, és az UEFA rangsorban előrébb léptünk.
Ugyanakkor versenytársaink, így a Real Madrid, Bayern München, Manchester United és a Barcelona, alaposan leszakítottak minket.
Egyetlen olasz klub se volt képes tartani velük a lépést, amely egyértelműen mutatja, hogy futballunkat megmérgezi a klubok szerkezetéből adódó korlátozottság.”
Andrea Agnelli felszólította a Serie A többi klubját, hogy kövesse a Juventus által mutatott példát, mivel jelenleg az olasz futball csak növeli lemaradását.
„Mindössze tíz éve a Serie A és a Bundesliga meccsnapok ugyanazt a jövedelmet generálták, kissé lemaradva a La Liga mögött, a sort pedig a Premier League vezette.
Már akkor is mi voltunk a teknősök ebben a versenyben, mára azonban inkább csigához méltó a teljesítményünk.
A Bundesliga és a La Liga ma már kétszeres bevételt generál a mi stadionjainkhoz viszonyítva, amely idén nem érte el a kétszáz millió eurót. Ennek pedig ötödét, vagyis húsz százalékát a Juventus Stadium adja.
Az utóbbi az ország egyetlen modern létesítménye, azonban a Serie A további 19 stadionnal rendelkezik. Ez így korántsem kielégítő.
A futball a szurkolókról szól, azonban a szurkolók és a családok már nem látogatják az olasz stadionokat. Egyesek a televíziós közvetítések nagyfokú elérhetőségét okolják mindezért, ami elég furcsa érvelés, hiszen a televíziós pénzek nélkül az olasz futball kimúlt volna már lassú halálban. És így is ki fog pusztulni, ha a klubok nem tesznek eleget a mutatkozó kettős kihívásnak.
Itthon el kell érnünk, hogy a szurkolók visszatérjenek a népszerű stadionok lelátóira. A Juventus, köszönhetően a Juventus Stadium adottságainak, olyan szintet ért el, hogy kijelenthetjük, kilencvenöt százalékos a lelátók kihasználtsága, lassan az a meglepő, amikor nincs telt ház. A Serie A többi csapatának esetében ez az érték ötven százalék alatti és tovább süllyed.
Ezen kívül pedig ott a külföld jelentette kihívás. Az olasz futball eltűnt a nagy nyugati piacok tévéképernyőiről, és mindeközben nem tett szert új piacokra.
A Juventus megpróbál javítani ezen a helyzeten. A külföldi túrák és a közösségi média révén új lehetőségek nyílnak meg, illetve új piacok révén növelhetjük bevételeinket.
Azonban a Juventus fejlődése nem lehet teljes, ha a teljes termékben, vagyis a Serie A-ban érdekelt felek nem cselekszenek ugyanígy.
Néhány évvel ezelőtt megjelent egy könyv Simon Kupertől, melynek címe Football Against The Enemy.
A könyvben a következő olvasható: »Amikor az angol futballszurkoló jobb életre vágyik, Olaszországba utazik, ahol megtalálja a legjobb játékosokat, a mérkőzéseket a televízió teljességükben közvetíti, valamint számos sportújság is elérhető. Ezen kívül az időjárás is kellemes.«
Ez volt a Serie A az angolok számára húsz éve.
Mindezt nem nosztalgia miatt említem meg. Mindezt az ambíció mondatja velem, miszerint a Serie A-nak vissza kell térnie ahhoz, hogy ez jelentse a referenciapontot futball tekintetében.” - zárta beszédét céltudatosan a Juventus elnöke.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
niccolo 2014.10.25. 14:01:06
venember83 2014.10.25. 14:04:44
Tony. 2014.10.25. 14:46:37
babo0410 2014.10.25. 14:53:43
@norbi9107: @niccolo: Agnelli már ezt mondja mióta idejött. Csak sajnos egyelőre süket fülekre talál. Viszont a stadionok állapota fontos, mert ha a stadion romos, a szurkolók kevésbé akarnak kimenni, mintha egy szép, új stadionban nézhetik meg a kedvencüket. Kivéve, ha azok olyan produkciót mutatnak, mint a megyeiben. De Olaszországban nagyon fontos lenne, hogy új stadionok épüljenek, és ezzel a meccsnapi bevételeket növeljék a csapatok. Nagyon nagy változás kéne az olasz fociban is. Főleg szemléletváltásra lenne szükség. És ha ez bekövetkezne, akkor lehetne változás. Szerintem, ha most elkezdenék azonnal a változásokat, akkor 5 éven belül érezhető lenne a javulás. Nagyon örülök, hogy Agnelli ennyire törődik az olasz focival. De abban nem értek egyet, hogy leszálló ágban lenne az olasz foci. Szerintem inkább most kezdett el egy kicsit felívelni, habár a nagy változások kellenek ahhoz, hogy a régi szintre emelkedhessen az olasz foci. Mert most kicsit megindult felfelé, de sajnos ez az emelkedés a reformok nélkül meg fog rekedni egy szinten, ami nem lesz elég. És abban sem értek egyet, hogy a portugál focival szemben harcolnunk kéne a 4. helyért. A Portugálok nagyon jó idénye kiesik idén, és a kanyarban se lesznek. Feltéve, ha az olaszok hozzák minimum az eddigi teljesítményt. Habár ennél több kéne. Az EL-t komolyan kell venni, a BL csapatoknak, így nekünk is, fel kéne fogni végre, hogy a BL-ben nagyobb sebességre van szükség, az öregeket meg a BL-ben el kell felejteni.
pedronegro (törölt) 2014.10.25. 15:02:50
venember83 2014.10.25. 15:06:04
Az az olasz zászló melletti görbe igencsak lefelé mutat.
babo0410 2014.10.25. 15:25:11
Drughi Di Bianconeri 2014.10.25. 15:43:28
Vagy legalább; nem lehetne bevezetni a "Némítás" vagy "Elrejtés" funkciót ?
babo0410 2014.10.25. 16:26:47
Drughi Di Bianconeri 2014.10.25. 16:37:19
Ja,hogy a tények,statisztikák,látottak mindennek ellentmondanak ?
Nem számít,te akkor is megmagyarázod :D
Amúgy meg nehéz átugrani a hozzászólásaidat,mert minden 2. a tiéd :(