Allegri: „Jelenleg senkinek sem könnyű”

allegri_massimiliano_mediaset_olasz_kupa-elodonto.jpgMassimiliano Allegri a Mediaset számára értékelt a döntőbe jutást érő 2-1-es római vereség után.

„Nos, szenvedős meccs volt ez, tudtuk, hogy ez várható. Aztán rögzített helyzetből kaptunk azonnal egy gólt, s volt egy két helyzetünk rögtön az első félidőben, egyik Dušan Vlahović, a másik Gleison Bremer előtt, egy rögzített helyzet, és vállaltunk kockázatokat különösen az első félidő végén, de mondjuk azt, hogy a csapat fizikailag fejlődött, és jó második félidőnk volt, ahol volt pár számunkra kedvező helyzet. Nem volt egyszerű meccs, mert a második félidőben össze is zuhanhatott volna a csapat, de a srácok nagyon jók voltak, megérdemlik ezt a döntőt. Soha nem egyszerű döntőbe jutni. Az elmúlt három évben egy Olasz Kupa-döntőben tudtunk részt venni, és idén sikerült ismét bejutni. De a bajnokságra kell koncentrálnunk, mert a BL-helyet még nem biztosítottuk be, és szombaton a Milan ellen játszunk, ami rangadó számunkra.

Nem, nem egyszerű a feladatunk jelenleg, erről beszéltem a sajtótájékoztatón. Jelenleg a Juve kemény meccseket játszik, s másfél évig nem voltak ilyen meccsek, a tavalyi évben különböző okokból szenvedtünk, egyszerűen nem volt játékra megfelelő a környezet, nem volt rajtunk nagy a felelősség, mert egyszerűen akkora káosz volt körülöttünk. Idén viszont ismét harcoltunk, január végéig tartottuk magunkat az Interrel szemben, aztán jött ez az összeomlás. Az elmúlt két hónap nehéz meccseket hozott a Juve számára, mert kötelező volt a győzelem. Kevés pontot gyűjtöttünk a bajnokságban, most pedig itt a lehetőség, hogy bebiztosítsuk a BL-szereplésünk, és emelett sikerült bejutni az Olasz Kupa döntőjébe.

Igen, hibák előzték meg a gólokat, de ne feledjük, hogy bármelyik csapatról van szó, amikor ezek a pillanatok vannak, amikor nem jönnek a győzelmek, amikor elérhető egy döntő… Ez a meccs a döntőbe jutásról szólt, de mindenképpen a lehető legjobban kell folytatnunk a bajnokságot, mert teljesen egyértelmű mindenki számára, hogy egy mai kiesés pszichológiai következményekkel járt volna a szombati meccs és a bajnokság hátralevő része vonatkozásában. Fabrizio Ravanelli, te a Juventusnál voltál, tudod, milyen nehéz egyes meccseket lejátszani adott időszakban, és ezek tesztek a srácok fejlődése tekintetében. Jelenleg senkinek sem könnyű, a srácok a meccsre koncentráltak, jók voltak, fejlődtek a második félidőben, és voltak hibák az utolsó lépések tekintetében, olykor a támadásépítésben, de jól cseleztek, voltak kedvező helyzeteink, szóval a két meccsen a Lazio mai jó teljesítménye ellenére megérdemelten jutottunk a döntőbe.

El is felejtettem, hogy a döntőbe jutás részvételt jelent a Szuperkupán is, ami a klub számára gazdasági tekintetben kedvező, de számunkra is jó hír szakmai szempontból. A futball szép sport, ezért kell a rendkívüli egyensúlyra törekedni, mert egy meccs után mindig ott a lehetőség az események és a szezon megfordítására. A mai este döntő fontosságú volt az Olasz Kupa és a szezon, illetve a Szuperkupa tekintetében, szóval a srácok jól teljesítettek. A kritika pedig a Juventusszal mindig adott. A mi hibánk, mert olyan őszi szakaszt zártunk, amire senki sem számított. Senki nem gondoltak, hogy fel tudjuk venni a versenyt az Interrel. Aggódtam a tavasz tekintetében, amint elengedtük a hajszát, különösen mivel 10-12-14 pontos előnyben voltunk, és mentálisan nem koncentráltunk a pontokra.

Federico Chiesa? Ma nem cseréltem le korábban, mert Federico olykor 70 percig nincs játékban, aztán megoldja a dolgot egy villanással. Az ellenfél fáradt volt, így minél több minőség volt a támadósorban, annál több megoldás mutatkozott számunkra.”