Allegri: „Elaludtunk a vezetés megszerzése után”

allegri_massimiliano_oltonyben_higgadtan_figyeli_a_meccset.jpgA Sassuolo ellen a Juventus izgalmas meccset játszott, s bár Gianluca Pegolo hősiesen helytállt, Paulo Dybala pattintott lövése és Hamed Junior Traorè találata után a 90. perc környékén Dušan Vlahović egyéni megmozdulása döntött, hiszen a szerb csatár lövőhelyzetbe került, megpattanó lövését pedig már nem tudta védeni a tapasztalt hálóőr.

Így a Juventus jutott tovább, az ellenfél pedig a kétmeccses párharcban a Fiorentina lesz, így Dušan Vlahović hamar megmutathatja Firenzében az új mezét.

„Örülünk Dušan Vlahović és Denis Zakaria érkezésének, ők nagyon jó futballisták, akik gyorsan beilleszkedtek. A Juve jobban játszik az elmúlt időszakban, így ezek a játékosok olyan jellemzőkkel ruházzák fel a csapatot, amelyek eddig hiányoztak.” - értékelt Massimiliano Allegri a Sport Mediaset számára.

„Örülünk Dušan Vlahović megszerzésének, neki is javulnia kell, tisztábban kell játszania, jobban kell támadnia a területeket, de ez természetes folyamat bármelyik játékos számára.

A meccs rendes játékideje szinte már véget ért, de szerencsénk volt azzal a késői lehetőséggel. Azonban sok lehetőséget alakítottunk ki a második félidőben, és jól is teljesítettünk. A gólunk után viszont elaludtunk, a Sassuolo pedig egyre hátrébb tolt minket, majd egyenlítettek. A félidő közeledtével már voltak jelei annak, hogy magunkra találunk, aztán sikerült támadásokat vezetnünk.”

Manuel Locatelli és Álvaro Morata a padról állt be, s a mestert arról kérdezték, hogy a spanyol csatárt Mario Mandžukićhez hasonlóan védekezési feladatokat is ellátó szélsőnek kívánja használni a jövőben?

„Álvaro mindig középcsatár mellett játszott, és a center mögött mozgott. Nem mindig mutatja a legjobb arcát ezen a poszton, de ma este a megfelelő hozzáállást láthattuk tőle.

Jó szellemben futballoztunk a második félidőben, agresszívebbek voltunk, gyorsan visszanyertük a labdákat a párharcokban, és ez jelenti a különbséget, különösen egy Sassuolóhoz hasonló csapat ellen.”

A Juventus bejutott az Olasz Kupa elődöntőjébe, a bajnoksában pedig a negyedik, és a hétvégén az Atalanta ellen bizonyíthat. Tényleg kiesett a Juve a scudettóért zajló versenyből?

„Potenciálisan 11 pont választ el az Intertől, szóval nem, de az Atalanta elleni meccsre kell koncentrálnunk. A bergamói csapat fizikaila nagyon erős együttes, és jó minőséget képvisel, az Olasz Kupából való kiesés pedig valószínűleg fel fogja tüzelni őket, szóval mindent bele kell adnunk vasárnap, s meglátjuk, mi fog történni. A többi csapat túlságosan leszakadt.”

Gaben Smith 2022.02.11. 08:10:01

Allegri a diplomacia nagymestere mindig beszel es beszel de igazan ertekes infokat sosem tudsz kihuzni belole firkaszkent

MarcoT 2022.02.11. 08:35:34

Úgyis csak az számít amit az öltözőben mond

peti78 2022.02.11. 09:23:24

Maxinak az a legnagyobb baja hogy túl nagy taktikus... kéne egy begyakorólt alapjáték és nem hiszem hogy annyira igazodni kellene a sas játékához
Ami megy azt tólni és bedarálni az ellenfelet.... vlaho mellé kell morata vagy kean

venember83 2022.02.11. 09:33:06

@MarcoT: nem is tudom, minek tartják meg ezeket a sajtótájékoztatókat.

Csak Csucsu 2022.02.11. 15:09:44

Felejtse már el ezt az 1-0 át őrizzük s hopp a Sassuolo majdnem megviccelt bennünket csak már annyira nem vicces. Kell rúgni 2-3 gólt s nyomathattja a Calmajat nemigaz már. Mondjuk ez most a szerencsén is múlott. Kicsit Pirlótól átvehetné a felrakom a kezdőt s csak nézze a meccset amire felkészítette őket. Azért hozzáteszem hogy biztos nem véletlenül ment egyedül Vlahovic. Gyanítom Allegri a hosszabbítást célozta már meg S nem akart kockáztatni. Egy Sassuolo ellen..de ebből számomra lejött hogy Dusan egy vérbeli csatár, bár nem tudom milyen érzés lehetett hogy egy Bl esélyes csapatnál egyedül kell majd kontrázgatni ha akar csinálni is valamit az ember :D
Allegri szokta mondani, hogy tudni kell olvasni a meccset egy bajnok aspiránsnak. Vannak meccsek amiket bekell darálni s értem hogy fontos elsajátítani a tökéletes védekezést viszont rohadtul örültem, hogy nem a szögletzászló lett belőle olyan olaszosan :) Dybalanak és Chiesanak, Vlahovicnak nem kellenek nagy utasítások csak add oda nekik a labdát ha támadunk. Elképzelem ahogy Allegri focistaként alsóbb osztályokban a csapattársait kellett irányítani hogy mindent megtegyenek a sikerért, de azért van az a szint és olyan keret amivel luxus defenzív futballt játszatni.

Csak Csucsu 2022.02.11. 15:11:31

@venember83: Arthurral kapcsolatban valószínű hogy igazad volt. Gyanúsan szarul játszott most :D

alexGicamo 2022.02.11. 15:28:38

@Csak Csucsu: Osztom !
A lényeg a győzelem és a továbbjutás !
FORZA JUVE PER SEMPRE !!!

venember83 2022.02.11. 15:38:44

@Csak Csucsu: értelmét nem látom a megtartásának, de Loca, Big Mac és Zak révén legalább van némi minőség és választék a középpályán. Olykor hátha besegíthet A. Melo.

venember83 2022.02.11. 15:41:01

@Csak Csucsu: Bonu ismét a csapatban, s ismét egy visszahúzódás a vezetés megszerzése után, ismét egy kiegyenlítés... Biztos véletlen ez is.

Csak Csucsu 2022.02.11. 16:09:46

@venember83: ha Bonuccin múlna még 3-5-2 lenne s 2016. Őt nem tudom hova tenni. Kiváló védőt faragtak belőle s talán az utolsó Libero-k egyike amolyan extrás s támadást is lehet vele építeni viszont a sok negatívum vele szemben... Amúgyis szeretem az új impulzusokat a keretben de még a Chiellini Rugani páros magabiztosabb volt mint a papíron kezdő Bonu s de Ligt aki tisztelettudó s alázatos. Viszont ha nincs Bonucci akkor 3 csillaggal jobb...ez is érdekes :D

JuveMI 2022.02.11. 23:15:25

@Csak Csucsu: "Allegri szokta mondani, hogy tudni kell olvasni a meccset egy bajnok aspiránsnak. Vannak meccsek amiket bekell darálni..."
Ha szeretnéd látni Allegri igazát, akkor nézz meg egy MU meccset mostanában... 45 perc brutál pressing és atomcsapás, majd pontvesztés kiesőjelöltek ellen, szopás a kupában. Tudom, hogy Max túlhúzza a taktikázást, de a győzelmet bizony meg kell tervezni (ha szükséges, akkor vissza kell állni egy időre) Nem szabad fejjel a falnak rohanni!

venember83 2022.02.12. 06:42:48

@JuveMI: "Ha szeretnéd látni Allegri igazát, akkor nézz meg egy MU meccset mostanában... 45 perc brutál pressing és atomcsapás"

Az elképzelés az, hogy ezt nem 45 percen keresztül művelik, hanem a meccs túlnyomó részében, és így adott előnyt is felépítenek. És igen, megvannak a kockázatok, Jürgen liverpooli pályafutása sem indult a legfényesebben, megvoltak a buktatók, türelem és jó igazoláspolitika is kellett. Cserébe Jürgen (nem Klinsmann, hanem a másik, akinek nem ugrik be a neve) sok év után bajnoki címet, illetve BL-sikert ünnepelhetett a csapatával. S nem azért, mint Ranieri idejében a Leicester, hogy épp minden jelentős angol klub hullámvölgyet élt át.

JuveMI 2022.02.12. 09:09:48

@venember83: Allegri mindig is kényesen figyelt csapata egyensúlyára, sőt ki merem jelenteni, hogy a "beszari" edzők közé tartozik. Azt viszont nem lehet tőle elvitatni, hogy nagy taktikus... nagyon szereti megkomponálni a meccseket a saját képére. Rangnick a MU-val fejjel rohan a falnak, és ez súlyos pontokba kerül... ilyet Allegri sosem fog tenni.