Allegri: „Nem használtuk ki a helyzeteinket”

Allegri Massimiliano_instruál_1.jpgMassimiliano Allegri a döntetlenül zárult vasárnapi mérkőzést követően úgy nyilatkozott, hogy a Juventus nem képes olyan intenzitással játszani kilencven percig, mint a Sampdoria elleni mérkőzés első ötvenöt percében.

„Véleményem szerint több hosszabbítás lett volna indokolt, különösen figyelembe véve a cserék számát és az időhúzást. El kell fogadnunk a helyzetet. - nyilatkozott a hazai győzelmi sorozatot megszakító 1-1 után a tréner a Sky Sport Italia stábjának.

„Kár, hogy nem nyertünk, mivel az első félidőt uraltuk rengeteg gólszerzési lehetőséget kialakítva. A szünet után kissé visszaestünk, Gigi Buffon nagyszerűen mentett, és mi képtelenek voltunk megszerezni a győzelmet, miután mindent elkövettünk, amire csak képesek voltunk.

Nem lehet olyan erőbedobással játszani kilencven percig, amilyet az első ötvenöt percben mutattunk. Nagyon sok lehetőséget kialakítottunk, a Sampdoria szóhoz se jutott, és jobban kellett volna értékesítenünk a helyzeteinket.

A Sampdoria nagyon veszélyes kontratámadásoknál, és mi egy ilyen helyzetbe szaladtunk bele. Nagyon sajnálatos. A csapat mindent beleadott, és néhány magas intenzitáson lejátszott meccsen van túl.

Azonban továbbra is vezetjük a bajnokságot, és ez számít.

A torinóiak edzőjét arról kérdezték, miért Kingsley Comant és Sebastian Giovincót állította be Andrea Pirlo helyett.

„Adott pillanatban úgy éreztem, hogy egy plusz támadóra van szükség, és hogy erősek maradjunk, mivel a Samp továbbra is ellentámadásokkal próbálkozott. Kingsley Coman nagyon gyors és erős, ezért problémákat okozhatott az ellenfélnek.

A gólnál hat a négy ellen volt az arány, így könnyedén kivédekezhettük volna. Kár érte.

A harmadik helyért jelenleg a Genoa, a Sampdoria és a Lazio van versenyben egymás ellen, Massimiliano Allegri szerint ki kerül ki győztesen közülük?

„Minőség szempontjából a Napoli kissé a többiek fölött helyezkedik el, azonban a Lazio, a Sampdoria, a Genoa, a Milan és a Fiorentina mind képes felvenni a versenyt. Véleményem szerint kemény lesz a harc a harmadik helyért egészen a bajnokság végéig.