Llorente - Pavia 4-0

Fernando Llorente nagyszerű játékot mutatott be szerdán, a Pavia elleni barátságos délutáni mérkőzésen, amelyet a Juventus 7-0 arányban nyert meg. A spanyol négy gólt is jegyzett a Lega Pro Prima Divisione bajnokságban szereplő védők legnagyobb bánatára.

Llorente Fernando_gólöröm.jpgA Pavia csapata nagy érdeklődéssel várta a megmérettetést a torinói bajnokcsapat ellen, ám a mérkőzés balszerencsésen kezdődött, mivel Lorenzo Degeri egy Simone Padoinnal való találkozót követően eszméletét vesztette és összerogyott.

Az orvosok azonnal segítséget nyújtottak a középpályásnak, miközben a félautomata defibrillátorral monitorozták a játékos állapotát. Lorenzo Degeri szerencsére visszanyerte eszméletét és racionális válaszokkal szolgált az orvosok kérdéseire, azonban az eszméletvesztés miatt a középpályást a torinói CTO kórházba szállították. Itt a vizsgálatok negatív eredménnyel zárultak és csupán megfigyelés miatt kellett az éjszakát is az egészségügyi intézményben töltenie a játékosnak.

Lorenzo Degeri szakszerű ellátását követően mindkét fél készen állt a folytatásra, és a Juventus hamar megszerezte a vezetést az ezúttal kezdő szerephez jutó Fabio Quagliarella és Fernando Llorente összjátékát követően.

Az olasz játékos gólpasszt adott a spanyol életerős lövéséhez, pár perccel később pedig a Pavia ismét mehetett közepet kezdeni, miután a spanyol csatár precíz befejezéssel újabb gólt jegyzett.

A harmadik gólt az első félidő végső perceiben Marco Motta lőtte Paolo De Ceglie gyönyörű passzát követően, majd a második játékrész kezdését jelző sípszót követően ismét gólt ünnepelhetett a torinói csapat Fabio Quagliarella révén. Ezúttal Fernando Llorente viszonozta a szívességet csatártársának egy tökéletes passzal.

A Juventus huszonnyolc éves nyári igazolása azonban nem elégedett meg ennyivel, a meccsen a harmadik gólját, rá jellemző módon egy fejessel szerezte Albertos Roussos beadását követően, majd nem sokkal ez után negyedszer is kapuba talált.

A 7-0 arányú győzelemhez még a sérülésből visszatérő Ouasim Bouy járult hozzá egy bivalyerősen megküldött lövéssel a büntetőterület széléről.