A Juventus Primavera nyerte az Olasz Szuperkupát

Primavera Szuperkupa győzelem.jpgA történelem megismételte önmagát az Olasz Szuperkupa Primavera csapatok számára kiírt döntőjében, ugyanis Andrea Zanchetta fiai, az első csapat példáját követve, győztesen távoztak a római Stadio Olimpico gyepéről.

Mint arra a Juventus minden szimpatizánsa jól emlékezhet, Antonio Conte csapata mintegy egy hónappal ezelőtt elsöprő erejű, 4:0-ás győzelmet aratott a lényegében hazai pályán játszó Lazio ellenében, s a tegnap este megrendezésre kerülő mérkőzésen most a torinói klub Primavera csapatán volt a sor, hogy ugyanazon a pályán, ugyanazzal az ellenféllel szemben bizonyítson.

A fiatalok nem riadtak meg a feladattól, s gólokban kevésbé gazdag mérkőzésen, egy utolsó percben szerzett találattal 2:1-re verték a Lazio Primavera csapatát.

A római összecsapás a Lazio helyzeteivel indult, s az első csapat keretét is megjárt Gianmarco Vannucchi káprázatos bravúrjaira volt szükség, hogy a fővárosi fiatalok ne szerezzenek korai vezetést. Vannucchi előbb Cristiano Lombardi, szinte már gólnak látszó, próbálkozását mentette, majd csupán négy perccel később szögletre paskolta az ellenfél újabb veszélyes helyzetét.

A Juventus fokozatosan felszabadult a nyomás alól, s a 33. percben Matteo Gerbaudo révén a vezetést is megszerezte. 1:0

A Juventusnál különösképpen Edoardo Ceria és Vajebah Sakor játéka tűnt tetszetősnek, azonban a második játékrész újabb Lazio rohamokkal indult, amelynek eredményeképpen Balde Diao Keita megszerezte a világoskékek egyenlítő találatát. 1:1

Zanchetta mester taktikai átszervezést eszközölt, s Nicolae Marint küldte pályára Christian Tavanti helyett, valamint Ceriát kiküldte a jobb oldalra. Amikor már mindenki a mérkőzés végét jelző hármas sípszót, illetve az utána esedékes hosszabbítást várta, Ceria szépen indította a jobb oldalon megiramodó Doniszt, s a görög játékos kíméletlenül kilőtte a hosszú sarkot, ezzel pedig felírta a Juventus nevét a trófeára. 2:1

A mérkőzés összefoglalója itt megtekinthető.