Nulla ponttal tért haza a Primavera

Nehéznek ígérkező összecsapás várt a Giannetti vezette Primavera keretre, a Fiorentina látta vendégül a Zebrák csikó csapatát.
Bucaro edző dolgát nehezítette, hogy az eddig is labilisan működő védelemből nélkülöznie kellett Belfasti játékát, akinek helyét az eddig jobb hátvédként szereplő Romano vette át. Másik fontos hiányzója a Del Neriékkel Bolognába elutazó Giandonato volt, akit De Silvestro próbált pótolni.
Jegyzőkönyv:
Fiorentina - Juventus: 2-1
Gólszerzők: 28' Giannetti, 55' Carraro (R), 76' Matos Ryder
Fiorentina: Seculin, Piccini, Bittante, Panatti, Fatticioni, Biondi, Boadu, Taddei, Seferovic, Carraro, Matos.
Cserék:Scuffia, Gonnelli, Empereur, Rosaia, Baccarin, Grifoni, Da Silva
Edző:Buso
Juventus: Costantino, Carfora, Romano,Sorensen, Ferrero, De Silvestro, Belcastro, Buchel, Giannetti, Boniperti, Spinazzola.
Cserék:Sclopis, Corticchia, Esposito, Schiavone, Ilari, Ruggero, Libertazzi
Edző:Bucaro
Első félidő:
A találkozó a Zebrák szája íze szerint kezdődött, a széleken szép támadásokat vezetve alakítottak ki helyzeteket. Az első igazán veszélyes szituáció egy szögletből alakult ki, amikor is Sörensen bólintott a rövid sarok irányába, de pontatlan volt a fejes, így a lilák kapusának kezében halt el a próbálkozás.
A válaszlépés sem váratott sokat magára, egy Fiorentina szabadrúgás a hosszú kapufát találta el.
A következő percek ismét a Juve akcióiról szóltak. Buchel labdaszerzéséből indult egy kontra, Carfora ívelt középre, Giannetti pedig a kapura ollózta a beadást, de a gyönyörű akciót végül nem sikerült góllal befejezni.
A 28. perc meghozta a várva várt áttörést. Buchel ismételt labdaszerzése, és pontos indítás után Boniperti húzta meg a jobb szélen a játékot, és passzolt laposan a középen érkező Giannetti elé, aki higgadtan váltotta gólra a lehetőséget.
A vezetés megszerzését követően felpörgették a lilák a játékot, és sorozatos helyzetekkel zilálták szét a nem túl biztos lábakon álló Zebra védelmet. Sörensen több alkalommal mentette meg társait. A "szőke torony" biztos lábakon állt, aminek köszönhetően egy gólos előnnyel ért véget az első félidő.
Második félidő:
A következő 45 perc nagy izgalmakat tartogatott a várhatóan komoly hazai rohamoknak köszönhetően. A  szurkolók nem is csalódtak a fiataljaikban, lélegzetvételnyi szünetet nem hagytak a Juventus védőinek a lila támadók.
A Juventus kontrákkal próbált operálni, de az 50. percben Giannetti kapu mellé gurította Spinazzola pompás átadását. Egyre erősödő Fiorentina támadások ostromolták a fáradó Zebra védelmet, aminek vége egy buta Romano szabálytalanság, és büntető lett (55. perc, 1-1).
A bekapott gól felrázta Bucaro fiait, előbb Boniperti fejelt 5 méterről kapu mellé, majd Belcastro volt képtelen hasonló távolságból kapuba lőni a labdát.
A következő támadás ismét nagy helyzetet hozott, de Giannetti maga akarta megoldani a szituációt, így nem passzolt a hosszú oldalon egyedül érkező Belcastróhoz, és a kapu fölé emelt.
A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat és a védelem hatalmas hibájából Matos szerzett vezetést a liláknak. A hátralévő 15 perc hat Fiorentina helyzetet is tartogatott, de végül 2-1 maradt a végeredmény.
Konzekvencia:
Bucaro mester számára komoly feladatot jelenthet a védelem stabilitása, ahol a Fiorentina elleni mérkőzésen ismét komoly gondok adódtak. Sörensen hiányában csúfosabb is lehetett volna a végeredmény. Másik rossz hír az edző számára Buchel sérülése, akit a 85. percben kellett lehozni a pályáról.
Mérkőzés emberei:
Az összecsapás két legjobbja a Sörensen-Buchel páros lett. A szőke dán rengeteg helyzetben nyújtott magabiztos teljesítményt, a Sienából érkezett Buchel pedig ismét remekül mozgatta a támadásokat. Giannetti gólja ellenére rengeteg remek helyzetet puskázott el.