Bajnokok Ligája 2000/2001 – E-csoport, 1. forduló

A 2000/2001-es Bajnokok Ligája sorozat E csoportjának első fordulójában a Hamburg fogadta hazai pályán a Juventust.

A mérkőzés egyértelmű esélyesei a torinóiak volt, annak ellenére, hogy sok volt a hiányzó. Zambrotta és Zanchi az olimpiai válogatottal Sydney-ben tartózkodtak, Montero, Conte és Paramatti eltiltásukat töltötték. Esnáider és Fonseca sérülés miatt nem állhatott Ancelotti rendelkezésére.

A Bianconeri legjobb formában lévő játékosa, Filippo Inzaghi bizakodva várta a találkozót:

"Tudjuk, hogy a Hamburg remek idényt zárt, és azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a németek otthon mindig életveszélyesek. Azért abban reménykedem, hogy Hamburg hasonlít majd Budapestre." – utalt a mérkőzést megelőző, magyarok ellen szerzett két góljára.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

2000. szeptember 13. Hamburg, 48500 néző.

Hamburg – Juventus 4-4 (1-2)

Hamburg:
Butt – Panadić, Hoogma, Hertzsch – Groth (Töfting 27.), N. Kovać, Hollerbach (Ketelaer 46.) – Cardoso (Prager 67.) – Mahdavikia, Yeboah, Barbarez.

Edző: Frank Pagelsdorf

Juventus:
Van der Sar – Ferrara, Tudor, Iuliano (Birindelli 59.) – O’Neill, Tacchinardi, Davids, Pessotto – Zidane – Del Piero (Kovaćević 59.), Inzaghi.

Gólszerzők: Yeboah (17.), Mahdavikia (65.), Butt (11-esből 72.), Kovać (82.), ill.

Tudor (6.), Inzaghi (37., 52., 88. – a harmadikat 11-esből.)

Edző: Carlo Ancelotti.

Vezette: Melo Pereira (portugál)

Már a 6. percben megszerezte a Juventus a vezetést, a jobb oldalról elvégzett szögletet Tudor fejelte a hálóba. (0-1)

A 17. percben Cardoso a félpálya környékéről előreívelt szabadrúgását Yeboah a kapu jobb sarkába csúsztatta. (1-1)

A 37. percben ismét Juve gól született. Zidane a németek tizenhatosának előterében cselezgetett, majd zseniális labdával indította Inzaghit. Az csatár megtolta a labdát, majd 14 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelt. (1-2)

A második félidő elején a németek veszélyezettek többet Cardoso, Ketelaer és Mahdavikia vévén, de a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat.

Az 52. percben Zidane ugratta ki Inzaghit, aki 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (1-3)

A 67. percben Ketelaer a balszélen felvitte a labdát, majd középre ívelt. Van der Sar hibája miatt elsuhant előtte a labda, az érkező Mahdavikia kihasználta a lehetőséget és szépített. (2-3)

Öt perccel később Ferrara buktatta a tizenhatoson belül Mahdavikiát, a megítélt büntetőt Butt kapus a jobb alsó sarokba lőtte. (3-3)

A 82. percben szabadrúgás után a Juve védői rosszul szabadítottak fel, a labda Mahdavikiahoz került, a baloldalról középre adásából Niko Kovać megszerezte a hazaiak vezető gólját. (4-3)

A Zebrák nem adták fel, aminek következtében sikerült egyenlíteni. Az Inzaghi ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett a 88. percben gólra váltotta. (4-4)

A mérkőzés után Carlo Ancelotti a Juventus mestere a következőket nyilatkozta:

"Nagyon látványos mérkőzés volt. Mindkét csapat ötletesen futballozott, és főleg a támadásokat erőltette. A Hamburg nagy iramot diktált, igaz, én ezt vártam a német csapattól."

"Inzaghi külön téma. Pippo valóban megmentett bennünket. Nekünk jó ez az eredmény, annak ellenére, hogy meg is nyerhettük volna a mérkőzést."

A három gólt szerző Szuper Pippo a következőket reagálta:

"Nagyon jó érzés, hogy három gólt tudtam szerezni a Volkspark stadionban. Sokkal jobban örültem volna azonban, ha egy gólt sem lövök, a csapat viszont három ponttal gazdagabban utazik haza."

"Túl sok védelmi hibát követtünk el, és erőnléti hiányosságainkért is meg kellett fizetnünk." – látta a probléma okát Ferrara.