Juventus - Ajax: 0-0

A Juventus hazai pályán gólnélküli döntetlent játszott az Ajax csapatával, így az idegenben elért 2-1 arányú győzelemnek köszönhetően az Európa Liga legjobb 16 csapata közé jutott, ahol a Fulham együttesével találkozik majd.

Juventus - Ajax 0-0

A Bianconeri egymás után negyedik győzelmére készült, de azt már a mérkőzés előtt sejteni lehetett, hogy az első találkozó fényében Zaccheroni nem küldi majd fejjel a falnak csapatát.

Az összecsapás előtt kiderült, hogy Gigi Buffon is csatlakozik a sérültekhez (kb. 30 napot kell majd kihagynia), de Zaccheroni rajta kívül nem számíthatott Iaquinta, Giovinco, Poulsen és az eltiltott Salihamidžić játékára sem.

A mérkőzés végül unalmas játékot hozott: a Juventus nem akart, az Ajax nem tudott támadásokat kialakítani. Mindentől függetlenül mégis a Bianconeri előtt adódott több lehetőség, és az első félidő végére akár három góllal is vezethettek volna a torinóiak.

Negyed óra után Amaurit le kellett cserélni, ugyanis sérülést szenvedett, de egyelőre nem tudni, milyen súlyosan.

JUVENTUS - AJAX 0-0

Összegzés:

Sárga lapok: Felipe Melo 61', Enoh 70', De Jong 85', Vertonghen 86'

JUVENTUS
: Manninger; Grygera, Legrottaglie, Chiellini; Marchisio, Felipe Melo, Sissoko, De Ceglie; Diego (Camoranesi 70'); Amauri (Trezeguet 15'), Del Piero (Candreva 86')

Fel nem használt cserék: Pinsoglio, Cannavaro, Zebina, Paolucci

Edző: Zaccheroni

AJAX
: Stekelenburg; Van der Wiel, Oleguer, Alderweireld, Vertonghen; De Zeuww, Eyong Enoh (Rommedahl 78'), De Jong; Eriksen, Pantelić (Emanuelson 74'), Sulejmani (Suk 64')

Fel nem használt cserék: Vermeer, Anita, Lodeiro, Gabri

Edző: Jol

Bíró
: Duhamel

Saxoo 2010.02.25. 23:46:35

Jó meccs volt a mi szempontunkból! A fiúk csak annyit adtak ki magukból amennyi elég volt a továbbjutáshoz (bár engem őszintén szólva meglepett, hogy az első félidőben mennyit támadunk). Október óta ELŐSZÖR NEM KAPTUNK GÓÓÓÓLT!!!! Viszont pár hete mindig megírom, de valahogy soha senki nem reagál rá, szóval nyugtassatok meg, hogy nem arról van szó, hogy nem jól látok, de: Sissoko mióta visszatért az ANK-ról sajnos iszonyatosan gyenge! Gyakorlatilag nincs jó megoldása! Nem szerez labdát, ha nagy nehezen szerez is, azt egyből eladja! Nem akarom bántani, egyik legnagyobb kedvencem! Értem én, hogy sérült volt, de ha nem 100-as akkor ne erőltessék!!! Főleg, h milyen fontos meccsek jönnek most! Szerintem a következő 5 meccsen eldől, h meglesz-e a BL indulás! (Palermo, Fiorentina, Siena, Sampdoria, Napoli).

Tony 2010.02.26. 02:06:36

Egy btos,aki eddig nem szerette a Juventus-t,hát nem ezután a meccs után fogja megszeretni... Az egész olyan semmilyen volt,mint 1 edzőmeccs,látszott h a nézőket sem nagyon hozta lázba,engem sem...majd elaludtam. De mt kivételesen nem írok semmi rosszat a játékról,mert 1 ilyen kupameccsen tlán tényleg nem is kellett több és azt is tudjuk jól h nem vagyunk 1 Barca.

Tony 2010.02.26. 02:17:55

Persze ehhez most mind2 csapat kellett,mert ez az Ajax olyan harmatgyenge volt,meg se kellett izzadni. Mindenesetre ez a meccs nem nagyon emelte az EL színvonalát...

juventino03 2010.02.26. 05:36:38

Hát az első félidő eléggé meglepett, hogy milyen helyzeteink voltak, de sztm. úgy mentünk ki a pályára, hogy ne kapjunk gólt és, ha van valami helyzetünk rúgjuk be. Ha pl. Hollandiában ez a meccs 1-0 az Ajaxnak akkor biztosan lőttünk volna gólt, de igy nem erőltették, mert elég sok meccset játszunk egymás után. Remélem Amanak nem komoly a sérülése és, hogy Trez nem lesen fog állni :)

Ismeretlen_114321 2010.02.26. 06:59:30

az előző posztnál juve27 kommentjére reagálva: "Nagyon gyenge volt ez az Ajax, szerintem ha az első meccset bukjuk, ma akkor is továbbmentünk volna..." szerintem meg, ha vesztettünk volna Amszterdamban, kiesünk, mint a sicc. ez a mostani Juventus nem egy olyan csapat, ami óriási bravúrokra képes, és előnyt az Ajax vélhetően nem szórakozott volna el. körülbelül ugyanilyen unalmas és erőltetett lett volna a játékunk, mint most az amszterdamiaknak. Suarezt meg kell szerezni, mert óriási fegyvertényt jelentene.

vizi8 2010.02.26. 08:05:28

Szerintem a meccset két részre kell osztani. Az 1. félidőben lehetett valami olyat látni amit szeretnék, de folyamatosan. 3-4 alkalommal gyönyörű felépített támadást lehetett látni, de ezen felül semmi. A 2. félidő a megszokott visszaadjuk a labdát az ellenfélnek aztán semmi, és nem is tudunk mást mert nem bírják. Zac tényleg jól mondta a fiuk 65-70 percet bírnak csak.

Lord Viktor 2010.02.26. 09:03:49

Én elégedett vagyok. Megérdemeltük volna a győelmet is, de végül csak annyi adtunk ki magunkból, amennyi kell. Ne felejtsük el, étvégén azzal a Palermoval játszunk, amely még egy jó formában lévő nagycspatot is képes megfingatni ha felszívja magát.

Ismeretlen_149085 2010.02.26. 09:06:05

Nagy pozitívum, hogy végre nem kaptunk gólt. Tétmeccseket nézve sztem a Napoli elleni kupameccsen nem kaptunk gólt legutóbb. A játékból messzemenő következtetést én nem vonnék le, nekünk nem volt fontos erőltetni, az Ajax meg tehetetlen volt, pedig láttuk az első meccsen, hogy tudnak támadni, úgy tűnik Suarez ennyit jelent. Hétvégén fontos meccs lesz, úgyhogy egyetértek a srácokkal, hogy nem hajtották szét magukat. Diego és DP így is alig pihen, pedig velük van csak támadójáték.

Ismeretlen_150645 2010.02.26. 09:26:11

Hoztuk mit kellett és továbbmnetünk ez a lényeg most már Palermo elleni meccs a fontos!! Nyernünk kell és igy biztosithatjuk bl szereplésünket , mivel napoli-roma lesz és igy vmelyik riválisunk pontot vagy pontokat veszithet

Unimuck 2010.02.26. 09:32:57

Ezt sosem értem meg az olasz csapatokban... Ha lehetne gálázni, miért nem gáláznak, miért nem akarnak egy kicsit többet?! Na mindegy, továbbmentünk. Fulham nem lesz ilyen egyszerű.

Victor90 2010.02.26. 10:39:25

Ez teljesen jó volt,idegenbe nyertünk,itthon az első félidőbe voltak helyzeteink,támadtunk,kapufánk is volt,nem tudtunk gólt lőni,második félidőbe pedig nagyon jogosan eredményt tartottunk!Annyira biztos nem fáradtak ki a játékosaink,az Ajax kutya gyenge volt,most már készülhetünk a vasárnapi meccsre!Forza Juve

buub 2010.02.26. 15:52:47

sajnos egy szar játékkal, két meccs alatt két gólhelyzettel továbbjutottunk, szánalmas. sajnálom az Ajaxot, ők sokkal inkább fociznak mint mi...

tomsz 2010.02.26. 16:44:15

buub te szánalmas vagy, vagy nem egy meccset néztünk!Nem mondom, hogy lemostuk őket a pályáról, de továbbjutottunk és kész, jah, és ha nem juve-drukker vagy akkor ne írj ide!

buub 2010.02.26. 17:11:56

tomsz: Nem szóltam rólad egy rossz szót se, légyszíves te se tedd. Továbbjutottunk ez igaz, tök jó, csak kár, hogy ez a vesztesek ligája, jobban járna a csapat, ha hagynák fenébe és koncentrálnának a bajnokságra. és igen Juve drukker vagyok már nagyon régóta, de itt most én ajax továbbjutásnak örültem volna, jobban megérdemlik.

tomsz 2010.02.26. 18:10:42

Buub ezer bocs a bunkóságomért, csak számomra felfoghatatlan az, hogy ha nem nyerünk azért, ha meg nyerünk akkor meg azért szidják a csapatot, még egyszer ezer bocs!

tomsz 2010.02.26. 18:11:25

Ismeretlen_102194 2010.02.26. 20:50:25

buub : kissé elvakult vagy a hollandokat illetően!Az első meccsen tényleg jól játszottak és talán ha Suarez nem kap sárgát akkor megismételték volna azt a produkciót, de ebből is látszik mennyire "fejnehéz" ez a csapat!!!Ha ő nincs gyakorlatilag nullák, mert tegnap én szikráját sem láttam a múlt heti játéknak!Előre játékban semmit, összjátékban is vajmi keveset mutattak, a kaput sem találták el(!),bunkó módon össze-vissza rugdostak mindenkit!/Pl. Diego!/Nem tudom és nem is értem miért nem fáj jobban ez, ha már mindenáron búsulni akarsz egy továbbjutás után?! Szíved joga az hollandokkal is szimpatizálni-nekem is van ilyen kedvencem- de azért akármennyire is kedveled/em nem szerencsés egy ilyen oldalon juve-szurkerként a saját(?) csapatodat fikázni és éltetni az ellenfelet!Ez No Off!De legalább gondolkozz el rajta, és ne támadj! Mellelsleg az a másik gárda az Atletico, ami nyílt titok, de ha egymás ellen játszanának-mint ahogy passerby a dühöngőben már utalt rá;)- én sajnálnám őket de csakis a Juvénak szorítanék!Max azon rímánkodnék hogy Tiago nehogy ellenünk játsza élete meccsét!;)