Juventus - Lazio: 1-1

Sokan - velem együtt - kíváncsian várták, hogy mit hoz a Vasárnap este Torinóban megrendezett bajnoki mérkőzés, hiszen a Juventus kispadján új edző debütált Alberto Zaccheroni személyében. Azt hiszem nem csak a magam nevében mondhatom, hogy - a csupán két-három napos csapattal végzett közös munkája ellenére - már javulást vártam az ugyancsak rossz formát mutató és rossz eredményeket elérő római csapattal szemben.

A játék jól indult, hiszen az első félidő 5. percében Amauri passzát követően Diego került helyzetbe, de végül a kapu közepére tartó lövését Muslera könnyedén hárította. A félidő további részében a Lazio láthatóan arra törekedett, hogy a Juventus támadásait elnyelje és ezt az elképzelést nagyobb részben - főként Stendardonak és Kolarovnak köszönhetően - sikerült is kivitelezniük.

A második félidőben a Juventus még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt és ezt többek között Candreva és kis idővel később Diego átlövése is jelezte. Utóbbi a kapufáról sajnos kifelé pattant. A sors fintora, hogy a vezető gólt egy jogtalanul megítélt tizenegyes után tudta megszerezni a Bianconeri. Del Piero lefordulása után Diakite közbenjárása nélkül, Alex elesett a tizenhatoson belül. A csapatkapitány élt a bíró által felkínált lehetőséggel és bevágta a labdát a jobb alsó sarokba.

A vezető gólt követően a Juventus támadása - már nem először a szezonban - alábbhagyott. Közvetlen Felipe Melo lecserélése után a Juventus védelme elaludt és Mauri révén a Lazio megszerezte a hőn áhított egy pontot. Az egészben a legbosszantóbb az volt, hogy az egész mérkőzés során ez volt a Bianconeri egyetlen védelmi hibája, amit az ellenfél könyörtlenül ki is használt. Igaz, így legalább nem mondhatjuk, hogy jogtalan tizenegyessel szereztük meg a győzelmet, de ez már csak keserű mentegetőzésként hangzik. A lényeg, hogy - pozitív dologgal zárjam - hosszú idő óta először sikerült döntetlent elérnie a csapatnak, ami a mérkőzés statisztikáját nézve azért meglepő, mert a gólok számán kívül mindenben magasan a Lazio felett sikerült teljesíteni. Kezdetnek nem rossz. Remélhetőleg így fejlődik továbba csapat, azaz legközelebb már a gólok számában is megmutatkozik a differencia.

JUVENTUS - LAZIO: 1-1

Összegzés:

Gólok: Del Piero 70' büntetőből és Mauri 78'

Sárga lapok: Melo 35', Sissoko 49', Grygera  90', valamint Baronio 24',Diakite 69'

Piros lap: -

JUVENTUS: Manninger; Grygera, Cannavaro, Chiellini, De Ceglie; Melo (Cáceres 77'), Sissoko, Candreva; Diego; Amauri, Del Piero (Paolucci 89')

Fel nem használt cserék: Giovinco, Legrottaglie, Chimenti, Zebina, Marrone

Edző: Alberto Zaccheroni

LAZIO: Muslera; Diakite, Stendardo, Radu, Kolarov; Baronio; Dabo (Rocchi 71'), Mauri (Siviglia 81'), Firmani (Lichtsteiner 77'); Cruz, Zárate

Del Piero 70 2010.02.01. 07:57:36

Csak Del Piero tud gólt rúgni?!Amauri nagyon gyenge őt kellett volna lecserélni és Giot behozni az utolsó negyed órába.Hetek óta lopja a futtballt Amauri egyszerűen nem is értem.Alex góljának viszont örülök,bebizonyította ismét hogy kihagyhatatlan és benne van a gól mindig.Forca Juve!

Ismeretlen_127033 2010.02.01. 07:58:09

Ha,milyen új játékosokat igazolt a Lazio:Jankulovski, Favalli, Kaladze, Inzaghi, Storari.XD Jól megerősítették a keretet XD.

Ismeretlen_128290 2010.02.01. 08:18:47

nem volt ez rossz kezdetnek, remélem azért mostmár másnak is kibassza a szemét kolarov szinte hibátlan játéka, már rég el kellett volna hozni rómából. ja és még valami, a candreva-diego pároskapcsolat előbb-utóbb be fog érni, nagyon jó kis tandem lesz, a jelek bíztatóak, csak-csak újra focicsapat lesz megint a Juvéból, bizakodjunk.

tsatsee 2010.02.01. 08:53:17

Egyetértek a Candreva-Diego-val, de én még ide venném majd Marchisiot is Felipe Melo helyett. Ők hárman + Giovinco ütős kis középpályát alkotnának.

DP88 2010.02.01. 09:03:38

off: Kezd nem tetszeni a kommentek témája, mostanában egyre csak negatív kommenteket lehet olvasni tele trágársággal, zagyvasággal. El kellene gondolkozni a szerkeztőknek, hogy mit lehetne tenni ezzel, és visszaállítani a nagyjából fél évvel ezelötti hangulatot, mert kezd számomra elég botrányossá válni az itteni helyzet. on: Figyelembe véve azt hogy csütörtökön az utolsó percekig harcoltunk az interrel és hogy 2 napja volt az edzőnek, hogy átlássa mi van a csapatnál körübelül erre számítottam, ráadásul ha azt nézzük, hogy teljesen máshogy kezdett Ferrara (sziporkázó játék), remélem a végkifejlett is teljesen más lesz. De a lényeg FORZA JUVE, és tényleg gondolkozzanak el az ide nem illők, hogy miként kellene viselkedni. Véleménye lehet bárkinek, de tudni kellene azt normáslisan közölni.

Ismeretlen_128290 2010.02.01. 09:07:26

tsatsee marchisioval egyetértek, de giovinco nem lesz soha igazi játékos, és nem a képességei miatt. 45 kilósan nem lehet profi szinten futballozni, egy normális középpályás vagy védő szabályos eszközökkel tapossa ki a belét. sajnálom nagyon, mert borzasztó tehetséges, csak kéne rá 15 kiló izom...

pedronegro 2010.02.01. 09:21:25

Én sima győzelmet vártam a meccs előtt, mert egy kiesési helyen lévő Laziot gondoltam hogy otthon új edzővel simán megverünk. Hát nem így lett! Igazából örülhetünk az egy pontnak köszönjük meg a bírónak. A játék képe semmit nem változott, vezettünk aztán elbénáztuk, ennyi történt az eddigi meccseken is. Az akarattal most se volt gond, legalábbis én így láttam, de ennyi eladott labdát, pontatlanságot az NB1-ben lehet látni! Melo vagy sérült vagy nem tudom mi de megint a megszokott szar formáját hozta. Grygera csak kényszer megoldás remélem most már caceres felépül. A megoldást a csapat számára továbba is abban látom hogy felépülnek a sérültek és akkor lesz giovinco, camoranesi, trezeguet. Amíg nem épülnek fel továbbra is a szerencsébe vagy a bírókban bízhatunk. Valaki mondja már meg Amauri mit keres a kezdőben??? Helyette bárki jobb!!!

Victor90 2010.02.01. 11:05:50

Nem volt ez olyan rossz emberek!Bunker szar focit játszott a Lazio szinte 80 percen keresztül!Candreva-Diego duó nagy lesz,majd figyeljétek meg,Amauri helyett Iaquinta,v Trez jó lesz majd,tegnap Melo jól játszott,remélem nem vészes a sérülése!2 nap alatt Zacc se tudd csodát tenni,és abban is biztos vagyok,hogy Livorno ellen nyerni fogunk!Sajnos tegnap tényleg szélsőjátékunk gyenge volt,de igazán Grygera....hát Cacéres jó lesz,védekezni még megtanul és nem lesz semmi gond,a bal szél már bajosabb,Grosso 0,Dc meg még nem olyan!Forza Juve!!!!!!!!!!!

Ismeretlen_146987 2010.02.01. 11:09:42

Remélem Giovinco lassan helyet kap a középpályán! És Camo is felépülőben van.

carlos44 2010.02.01. 12:54:54

Én azt nem értettem, h miért nem cserélt előbb. Ha jól emléxem a 89.percben jött be Paolucci, aki a 2. csere volt. Maradt még 1...De Ceglie helyett simán küldtem volna Gio-t. Pláne 1-1nél...nem mert kockáztatni? A másik dolog szemmel látható, h nincs aki gólt rúgjon nálunk. Alex, Ama vicc kategória. A 2. félidőben az jött le, h előrevágjuk, meglepően Ama fainul visszatette MINDIG az érkezőnek aki Diogo v Candreva volt és onnan ők próbálkoztak átlövéssel. Eredmény sajni 0. Így nem lehet, h nincs 1 épkézláb csatárunk. Cselezni Alex tudott...régen. A többiek sérültek. A vasalt hajú meg nem tud semmit. A legnagyobb baj, h nincs aki gólt rúgjon. Hiányzott még 1 jó jobbszélső. Grygera nem való oda és De Ceglie sem sztem... meglátjuk a többit

Ismeretlen_102246 2010.02.01. 13:41:53

1-1 a 80. percben lett a mérkőzés és Mauri sérülése miatt még állt egy-két percet a meccs, azaz a 83. percnél korábban nem tudott cserélni sztem. Az meg érthető, hogy megvárta, hogy mit játszanak a fiúk az egyenlítő találat után és csak ismerve a mozgásokat és a hiányosságokat próbált meg belenyúlni a mérkőzés utolsó perceire(mert ugye volt még 5 perc hosszabbítás is).