2007. január 20: Del Piero 500-as lett

Január 20. az a dátum, ami a Juventus történelmében és Alessandro Del Piero pályafutásában is fontos. Három évvel ezelőtt, 2007-ben, a Kapitány 500. alkalommal lépett pályára a Juventus mezében, még a Serie B-ben.

A Juve ellenfele ekkor a Bari csapata volt az Olimpicóban, akik szerették volna elrontani Del Piero ünneplését.

A vendégek már az első percben Santoruvo révén megszerezték a vezetést, azonban a Juve válaszolt a legjobbjainak köszönhetően: Trezeguet egyenlített, majd a félidő vége előtt Nedved góljánál már az Öreg Hölgynél volt az előny. A második félidőben Del Piero góllal ünnepelte 500. mérkőzését, mielőtt Nedved megszerezte volna a Juve negyedik gólját.

A végeredmény 4-2 lett. Ez egy újabb fontos lépés volt a Serie A-ba visszavezető úton, de mindenek felett egy igen fontos lépés volt a Juventusban lejátszott meccsek örökrangsorában Del Piero számára, aki néhány hónappal később megdöntötte Gaetano Scirea rekordját is.

Alessandro Del Piero jelenleg 613 pályára lépéssel büszkélkedhet a Juventus mezében.