Grygera, a Griffvadász

Zdenek Grygerát nyugodtan lehetne "Griffvadásznak" hívni, hiszen mióta a Juventushoz igazolt, három gólt szerzett, ám ebből kettőt a Genoa - azaz a Griffek - ellen.

Zdenek Grygera

Minden 2008. március 9-én kezdődött. A Juventus a tavaszi szezon 8. fordulójában a Stadio Ferrarisban játszott. A védelemben vészhelyzet alakult ki, és a cseh válogatott védő bal szélsőt kényszerült játszani. A döntés azonban kitűnőnek bizonyult, és Grygera az idényben legjobb teljesítményét nyújtotta.

Először a 25. percben egy nagyszerű lövésből megszerezte a mérkőzés első gólját, majd a 32. percben a tizenhatosig szlalomozva gólpasszt adott David Trezeguet-nek. A végeredmény 2-0- lett, melyből Grygera oroszlánrészt vállalt.

Néhány hónappal később, november 13-án a Stadio Olimpico volt a helyszín. A Genoa remek formában várhatta a találkozót, ám Torinóban kemény ellenállásba ütköztek. Grygera ezúttal már jobb szélső védőt játszott, és a 6. percben egy rézsútos lövéssel vette be Rubinho kapuját.

20 perccek később aztán tökéletes beívelést varázsolt Amauri fejére, aki megszerezte a Juve második gólját. A végeredmény 4-1 lett: a másik két találatot Iaquinta és Papastathopoulos szerezte öngólból.

A következő mérkőzésen aztán megszakadt a pozitív sorozat. Április 11-én minden rosszul sikerült. A Bianconeri az első félidőt 2-1-es hátrányban, és Camoranesi kiállítása miatt egy emberrel kevesebben zárta.

Grygera azonban ezúttal is letette névjegyét: Pavel Nedveddel való összjátéka után Vincenzo Iaquinta egyenlített, ám a végeredmény 3-2 lett a genovaiak javára, és a gólt az egykori Juve játékos, Raffaele Palladino szerezte.

Ha két gól összejött a Genoa ellen, miért ne lehetne több.

"Nem bánnám, ha folytatnám ezt a sorozatot. Az elmúlt néhány napban mindenki felhozza, hogy a Genoa ellen szereztem a legtöbb gólt. Nem tudom, hogy csütörtökön is sikerül-e betalálnom, de meg fogom próbálni. Remélem, lesz rá alkalmam."

Grygera az első két fordulóban kezdőként kapott lehetőséget, ám a cseh válogatott színeiben összeszedett sérülése miatt kihagyta a Lazio (helyettese, Martín Cáceres a mérkőzés embere lett) és a Bordeaux elleni mérkőzést. A Livorno ellen viszont már megint a kezdőbe került.

"A San Marino elleni válogatott mérkőzésen megrúgták a térdemet, ami eléggé bedagadt. Most viszont mér jól vagyok. Szombaton végigjátszottam a mérkőzést, teljesen rendben vagyok."