Buffon: "A teljesítményünk jó, az eredmény rossz"

A mérkőzés után Gigi Buffon foglalta össze legjobban a a játék képét:

"Jó teljesítményt nyújtottunk, de a végeredmény számunkra rossz."

Gianluigi Buffon

A Bianconeri jól játszott, főleg a Chelsea vezető gólja után, nyomás alatt tartotta a londoniakat, és egy döntetlent is megérdemelt volna, ám nem sikerült kihasználni az adódó lehetőségeket.

"75 percen keresztül jól játszottunk, ám a kezdésért megfizettünk. Ugyanolyan mérkőzés volt, mint a Palermo ellen, de ezúttal kikaptunk, még ha Drogbának szerencséje is volt a gólnál. Nem örülünk a végeredménynek, egy kis szerencsével alakulhatott volna máshogy is. Ennek ellenére nem szabad feladnunk, van még esélyünk, és talán a visszavágón jönnek majd a gólok is, amiket most nem sikerült belőnünk. Ha Torinóban fizikálisan jobban összeszedjük magunkat, és kicsit jobban figyelünk, meglehet a továbbjutás."

Gege1897 2009.02.26. 13:58:27

Jól játszottunk, még is vereséget ért, az elmúlt évek leggyengébb Chelsea-je ellen, aminek egy esélye volt: az elején lerohanni minket, gólt lőni és utána végig védekezni illetve kontrázni. A mai Juve ellen ez abszolút működik, már hányszor láttuk ezt, amit egy jobb edző észrevesz és Hidding az egyik legjobb a világon (a focivilág bölcsek köve, még a szarból is aranyat csinál). A mai Juventus alapjában defenziv, nem képes nagyot váltani vagy forditani, a védelmünk viszont elég sok kivetni valót hagy, a legnagyobb probléma viszont ha előre látják az edzőnk taktikáját, amit már Hiddingnél kisebb edzők is megtettek.

Shyr Kahn 2009.02.26. 14:43:31

Hiddink... egyébként ha bemegy Nedved, vagy Trez gólja az utolsó pár percben, akkor is így nyilatkoznál? Egy hajszálon múlt a döntetlen. Ezt ne felejtsd el. És osztom Buffon véleményét. Az elején ment el. Ha nincs az első 20 perces rövidzárlat, nagyon másképp alakulhatott volna a meccs. Összességében nem mutatott rossz játékot a csapat (az első 20 percet kivéve). Az 1998/99-es BL-ben az MU-val oda-vissza vágót játszva se győztünk idegenben (igaz gólt sikerült rúgni). Itthon pedig 2-0-ra vezettünk és... mindenki emlékszik, de ez a Chelsea nem az az MU.

Gege1897 2009.02.26. 15:35:08

Sajnos nincs HA. 2003-ban a Világ legjobb csapata voltunk, mindenkinél jobb, de a milannál sokkal, mégis kikaptunk 11-esekkel és mi áll az Uefa tábláján 2003: Milan 2006-ban szintén a Világ legjobb csapata voltunk, vb döntő 5 játékos, Európa legnagyobb szurkolótábora, sztárjátékosok a horizonton, biztos 10 évig a top 3-ban, de jött a ... Jobbak voltunk mint a Chelsea, ezt mindenki tudja, jobb volt a csapat, de mégis ők győztek Viszont az optimizmusra ad okot, hogy a nyolcaddöntőben az odavágóz nemigen szokta hozni a csapat (és az a Juve-Real visszavágó is milyen jó meccs volt).

Ismeretlen_53881 2009.02.26. 16:30:14

Nem csak a döntetlen múlt hajszálon, hanem egy nagyobb vereség is. Azért még nem kéne valami dicsőséges ütközetként beállítani ezt a tegnapi meccset.

Ismeretlen_22017 2009.02.26. 16:58:42

Az a baj, hogy olyan igazán komoly helyzetünk nem is volt. Persze, helyzetecskék akadtak, de nagyon nagy nem. Tényleg nagyon nagy javulásra van szükség, ha le akarjuk győzni a Chelsea-t. És szerintem főleg a középpályán múlik a dolog.

Shyr Kahn 2009.02.26. 17:09:19

Ezt nem értem. Ki állította be dicsőséges ütközetként? Ha rólam van szó én csak annyit mertem mondani, hogy nem volt ez olyan rossz az első 20 percet leszámítva (ha nem rólam volt szó, hanem Gege hsz-éről, akkor abba nem szólok bele). És a végén talán nagyobb tűz kellett volna. Nem volt jobb a csapat. összességében talán inkább döntetlen lett volna igazságos, de az igaz, hogy a ha-nak nincs értelme, mint ahogyan sehol és semmikor máskor sem. Ehhez képest mindenki szeret eljátszani a gondolattal. Én is. És összehasonlítási alapnak se rossz. Azaz legalább volt helyzetünk (mint ahogyan az ellenek is). Ha nem lett volna az lenne a nagy gáz és akkor nem mernék olyat mondani, hogy egy hajszálon múlt a döntetlen (persze az elején kaphattunk volna több gólt is, de a kékeknek kevesebb lehetősége volt később, ha jól rémlik).

Shyr Kahn 2009.02.26. 17:12:51

Trezeguet helyzete nagyon nagy volt (Del Piero pörgette neki a labdát). Alex helyzete a 20. perc körül nagyon nagy volt. Nedved átlövése az utolsó percben nagyon nagy volt. Marchisio helyzete is elég nagy volt. Továbbá volt néhány elég jó fejesünk, amik iránya és ereje nem volt elég jó. Ezt én mind nagyobb sansznak nevezem.

Ismeretlen_113151 2009.02.26. 17:19:54

Hát skacok...szerintem kurva gyengék voltunk.. bár benne volt a döntetlen a meccsben, nem lepődtem volna meg ha egy hármast kapunk... voltak jó perceink, de ez kevés lesz... ha kapunk otthon egy gólt akkor 3-at kell tűzni... nagyon necces!!

Ismeretlen_108746 2009.02.26. 17:35:06

Hát nem tudom, nem számoltam utána a helyzeteknek, s valóban benne volt a meccsben egy döntetlen is, de valahogy az volt az összbenyomásom, hogy ha reggelig játszunk se találunk be a kapuba. Borzalmasan gyenge a támadójátékunk, s hát Torinóban minimum 1 gólt kellene rúgni, úgy, hogy közben egyte sem kapunk. Ez az 1:0 önmagában még érhet továbbjutást, de engem elkeserített ez a gyenge, kilátástalan játék. Tegyük hozzá a Chelsea sem volt olyan nagyon acélos. Reménykedjünk...

Ismeretlen_53881 2009.02.26. 18:28:53

Nem kell szó szerint érteni a dicsőségest, csak nem értem a már-már szárnyaló optimizmust. Juve szurkolóként én nagyon távolinak érzem azt a döntetlent, mert - ahogy Lassus is írja - nem volt igazán komoly helyzetünk. Persze, lehet mondani, hogy Marchisio helyzete, miegymás, de ha ezeket számolod, akkor számold azt is, hogy a Chelse az első 20 percben 3-4 gólt simán berámolhatott volna, és azért később sem szorítottuk be őket... Azt nem tudom, hogy mi ébredtünk későn - ez kurva elkeserítő lenne, hogy nem tudnak felpörögni egy BL meccsre - , vagy ami még elkeserítőbb, hogy vajon 25-30 perc kellett ahhoz, hogy felvegyük a ritmust?! Mert ha a második, akkor nagy gondok vannak.

Shyr Kahn 2009.02.26. 21:31:26

A helyzetek alapján döntetlen is lehetett volna, mert a Chelsea-nek kb ugyanannyi kapuralövése volt, mint a Juve-nak. Erőtlen volt a csapat és másnap reggelig se biztos, hogy gólt szerzünk? Nem sok olyan meccs van, amin érezhetően eltaposnánk az ellenfelet. Általában nem ilyen meccseket látok és pontosan a váratlan szitukból érkezik az első gól (aztán általában lazábbak a srácok). Szerintem volt egy-két ordító helyzet, amit máskor értékesít a csapat, de nem csak én beszélek erről, hanem maguk a játékosok is. Ezek szerint érzik magukban a potenciált. Remélem is, mert ha ez nem így lenne, akkor a visszavágón esélytelenek lennénk. Ez nem már-már szárnyaló optimizmus, hanem csak a pozitív momentumok felismerése (ami a normális önkritika része, hiszen nem az a cél, hogy agyagba döngöld magad). Különben is a Stamford Bridge-n mire számítottatok? Lehengerlésre? Mint az első hsz-emben írtam az MU ellen sem sikerült az előző 10 évben. A pozitívumokat miért nem lehet elismerni? A magyar mentalitásnak megfelelő "reális" szemlélettel biztosan önbizalommal telve lehet a pályára lépni. Inkább ne :(, mert ez már-már egyenlő a pesszimizmussal. Nincs értelme a negatív dolgok túlhangsúlyozásának. Ha eleve kritikusan állsz hozzá egy dologhoz, akkor hogy fogsz kellő önbizalmat szerezni a kellő pillanatban? Mindegy. Ebbe inkább ne menjünk bele, mert szinte biztos vagyok abban, hogy nem fogunk egyetérteni. A lényeg: nem szeretem, ha beleképzelnek a mondanivalómba bármit is, amit nem írtam. Nem vagyok túlzottan optimista, csak látom a pozitívumokat és negatívumokat is (hiszen akárhányszor írok erről mindig megemlítem az első béna 20 percet és néha az utolsó nem eléggé koncentrált 20 percet).

corvinus81 2009.02.26. 22:40:17

Sajnos be kell látnunk, hogy ez a Juve nem az a Juve, ami pár hónapja megvert a Real Madridot. Akkor elkaptak egy jó szériát, de ennyi. Mára kipukkadtak és erre bizonyíték az idei és szinte valamennyi meccse. És szmély szerin végigizgultam 4 BL döntőt, de ez a csapat csak halvány árnyéka azoknak a Juvéknak. A Chelse-t ki lehet verni, de ez a BL nem a Juvéról fog szolni. Bár ne lenne igazam.......

Roland <3 juve 2009.03.10. 21:31:10

Hát jó lenne megverni a chelsea-t ma , de szerintem ez nem fog sikerülni. Trezeguet sincs formába persze ez érthető ennyi kihagyás után. :S Nem tudtuk 1 jó portált ahol élőbe megy a mai mecs vagy az eredmény? aláírás: forza juve !