Sunderland - Juventus: 1-1

Molinaro volt a tegnapi nap hőse. A Juventus a védő óriási góljának köszönhetően 1-1-es döntetlent ért el angol ellenfele ellen. A csapat angol-német túrája ezzel az eredménnyel zárult. A Bianconeri most visszatér Torinóba, és kedden folytatja a felkészülést.

Molinaro gólja

A hazaiak Murphy góljával már a 8. percben megszerezték a vezetést, ám a Juventus Molinaro utolsó percekben szerzett góljával egyenlíteni tudott.

A mérkőzés első perceiben a Sunderland akarata dominált. 8 perc elteltével Buffon két óriási védést is bemutatott, előbb McShane, majd Chopra próbálkozott. Ezután azonban már tehetetlen volt, és Murphy közelről megszerezte a vezetést (1-0). Az első félidőben a Juventus többször is egyenlíthetett volna, ám a hazaiak kapusa, Fülöp Márton szenzációsan védett (ennek azért nagyon örülök...), minimum háromszor mentett hatalmasat, különösen Trezeguet lövésénél, amikor sikerült a labdát kapufára ütnie. Szalihamidzsic, Iaquinta, Nedved és Almiron is próbálkozott lövésekkel, de egyikük sem járt sikerrel. A félidő végén még mindig 1-0 volt.

A második játékrész elején Ranieri négy játékost is lecserélt: Belardi állt be Buffon helyére, Birindelli Zebinát, Molinaro Grygerát, míg Del Piero Szalihamidzsicset váltotta. Chiellini középre húzódott, és a csapat három támadóra állt át. A mérkőzés közben újabb játékosok kaptak lehetőséget: Nocerino, Zanetti, Criscito és Palladino.

A második félidő elején a Bianconeri majdnem betalált Del Piero helyzetéből. A kapitány szabadrúgását Ward menettte, aki Fülöp Mártont váltotta a kapus pozícióban. A későbbiekben Iaquinta és Nocerino előtt adódtak lehetőségek. A két játékos nagyon jól játszott, minden akcióban benne voltak, azonban az eredmény egészen a 43. percig nem változott. Ekkor Del Piero adott kitűnő labdát Molinarónak, aki hátulról érkezett, és szenzációsan talált kapásból a hálóba (1-1).

A végeredmény tehát 1-1 lett, és ez köszönhető volt Belardinak is, aki a végén Stokes lövését hárította bravúrral. Három vereség (a Newcastle és a Hamburg elleni után, amik azért nem voltak teljesen megérdemeltek) nem lett volna teljesen jogos a végére.