A Juventus ötödik sebességbe kapcsolt

A Juventus 2007/08-as idénye teltházzal kezdődött. A csapat 5-0 arányban győzte le a pinzolói Mezzocorona együttesét. Az első félidő végén 1-0-ra vezetett a Bianconeri, köszönhetően Boumsong korai góljának, ám a második játékrészben megszaporodtak a gólok: a második találatot Trezeguet szerezte Szalihamidzsics passzából, majd nem sokkal később a bosnyák játékos növelte tovább az előnyt. A mérkőzés vége előtt nem sokkal Palladino megszerezte a negyedik gólt, és az 5-0-ás végeredményt Marchionni állította be.

Nagyon meleg volt, ám ennek ellenére rengeteg szurkoló látogatott ki a mérkőzésre: 5000 drukker érkezett, hogy megtekintse Ranieri csapatának debütálását. Jean-Claude Blanc, Alessio Secco, és Giampaolo Montani, az Igazgató Tanács képviselője is jelen volt.

A kitűnő szereplés után a csapat egy nap pihenőt kapott. A következő edzés pénteken lesz, míg a legközelebbi mérkőzés vasárnap, a kínai olimpiai csapat ellen lesz.

Összegzés:

Gólok: Boumsong 2'; Trezeguet 53', Salihamidzic 68', Palladino 83', Marchionni 90'

JUVENTUS:

Első félidő: Vanstrattan; Zebina, Boumsong, Grygera, Criscito; Blasi, Nocerino, Zanetti, Nedved, Marchisio; Iaquinta.

Második félidő: Belardi; Birindelli, Andrade, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic, Tiago, Almiron, Marchionni; Palladino, Trezeguet.

Edző
: Ranieri

MEZZOCORONA:

Első félidő: Macchi, Lordi, Toccoli, Pancheri, Giacomoni, Pelizzari, Vitone, Allegrini, Spagnoli, Buonocunto, Baido

Második félidő: Rossi, Lestani, Berardo, Ceravolo, Squadrani, Lionetti, Furlan, Gioia, Piraccini, Simoni, Panizza