Allegri: "A Juventus nem kaphat ilyen gólokat"

allegri_massimiliano_noir.jpgA Juventus nem túl meggyőző teljesítményt nyújtva, előbb hátrányba kerülve, majd az eredményt megfordítva, végül ostoba góllal az előnyét eltékozolva játszott 2:2-es döntetlent az Atalanta otthonában a szerdal Bajnokok Ligája-elődöntő előtt.

"A két gól összefoglalta a mérkőzést." - kezdte nyilatkozatát Allegri a mérkőzés lefújását követően. "A Juventus nem kaphat gólokat másodpercekkel a félidő előtt, s ugyanígy a meccs végén sem, azután, hogy megfordította az eredményt.

Jól játszottunk a második félidőben, de egy kissé lagymatagok voltunk előtte, s ezen el kell töprengenünk a szerdai mérkőzés előtt, amelyen egy az Atalantához hasonló csapattal nézünk szembe, amely nem járatja túl sokat a labdát, mégis gyorsan előre juttatja azt.

Az eszünkbe kell vésnünk, hogy a szezon még nem ért véget. Előttünk áll a torinói városi rangadó, valamint egy egymás elleni mérkőzés a Romával. Egy ma esti győzelemmel lezárhattuk volna, de ezt nem sikerült elérnünk.

Össze kell szednünk magunkat az ilyen botlások után, hiszen elkényelmesedünk, amikor minden jól megy, s az emberek a triplázásról kezdenek beszélni.

Az ember csak akkor kap ilyen gólokat, amikor a mérkőzés így zajlik, s a egész félidő alatt egyetlen párharcot sem nyer a csapat. A záró szakaszban határozottabbnak kellett volna lennünk, hogy megtartsuk az eredményt, mert azzal lényegében bebiztosítottuk volna a bajnoki címet. El fogunk jutni oda, de még további néhány mérkőzésre lesz szükségünk."

Hiribi27 2017.04.29. 11:35:17

Nem bizony...a 2. gól simán befér majd a szilveszteri bakiparádéba

Rikoo 2017.04.29. 11:45:05

Ez is látszódott a játékunkon, hogy az emberek már a triplázásról beszélnek.

Ámok 2017.04.29. 14:16:39

Ha egy csapat úgy jön ki ellenünk a pályára, hogy akar és mer focizni, akkor annak ez a következménye.
Monacoban sem lesz másképp!

jeneiPALI 2017.04.29. 14:25:41

Ha a Monacot verjuk kit fog ez érdekelni, viszont ilyen játékkal aligha mert szétvernek , de ott más lessz a téma Forza juventus

Leram7 2017.04.29. 14:28:18

Azért monaconak a kupában 5-0 adott a psg 3 napja, a BL egy teljesen másik meccs lesz, ahol a játékvezetés a forma, az elszántság és a tudás is számítani fog.

Ott meglesz a motíváció.

Trezeguet 2017.04.29. 14:56:32

@Leram7: igen, de a PSG alap kezdővel állt fel a Monaco meg B kerettel

Il Principino 2017.04.29. 15:08:40

Milyen érdekes...A Monaco B csapattal állt fel,mi meg a legjobb kezdőnkkel...
Ez miatt is kíváncsian várom az odavágót,hogy ki milyen formát mutat majd :)

Drotkoszoru 2017.04.29. 15:20:59

A 2-2-es eredmény önmagában nem tragédia egy remek formában lévő Atalanta ellen idegenben. Ami bosszantó, hogy az első félidő utolsó és a második játékrész utolsó előtti percében kaptuk a gólokat. Az első 45 perc katasztrofális volt, megérdemelten szerzett vezetést az Atalanta, a második félidőben már felpörögtek valamelyest a srácok, sok helyzetet kidolgoztak, beszorították a bergamóiaikat, megérdemelten fordítottunk nagy nehézségek árán. Ezek után viszont különösen bosszantó volt kiengedni a győzelmet a kezünkből, egy 89. percben kapott szánalmas, kabaré góllal. Ha kimaradnak a helyzetek és marad az 1-1, akkor nem baszom fel magam, így viszont idegőrlő volt a vége. Nem tartok attól, hogy ne húznánk be a bajnoki címet (9 pont az előnyünk, Roma - Lazio lesz vasárnap, majd Milan - Roma a következő fordulóban. Kétlem, hogy ne botlanának a farkason is legalább az egyik meccsen), viszont egy esetleges tegnapi győzelemmel tényleg lezártunk volna minden maradék kérdést, szóval van egy kis hiányérzetem. Nem lehet persze mindig nyerni, belefér néha egy-egy döntetlen, egyes játékosok dekoncentráltságán, hozzáállásán viszont nehéz szó nélkül elmenni. Chiellini és Khedira szánalmas volt, amiket megcsináltak (nyilván mondhatnék még neveket, de ők ketten adtak el annyi labdát, mint az Adidas). Nem is az a baj, hogy hibáztak, hanem olyan hibákat követtek el, amik egyértelműen a koncentráció hiányából, rossz mentalitásból adódtak. Öröm az ürömben, hogy ez a kis pofon még időben jött és minden bizonnyal összeszedik magukat a srácok szerdára, mert ott tényleg maximális koncentrációra lesz szükség.

Drotkoszoru 2017.04.29. 15:25:35

@Il Principino: A Monacónak ma még lesz egy bajnokija a Toulouse ellen. A kupát elengedték, de a bajnoki címért élet-halál harcban vannak a PSG-vel, magyarán nem hibázhatnak. Lehet pihentet Jardim 1-2 játékost ma is, de neki nincs arra lehetősége, mint Allegrinek, hogy 6 embert pihentessen 1-1 könnyebb bajnokin, mivel nincs olyan bő kerete, mint nekünk (a támadósort kivéve). Emellett a Monacónak 2 kört kellett mennie a BL selejtezőben, 2 kupában (liga, francia kupa) is érdekeltek voltak szinte a végéig. Lényegesen több meccset játszottak, emellett mi 1 nappal többet tudunk pihenni a szerdai meccsre, mivel ők csak ma játszanak. Szóval a fáradtságra, erőnlétre nem foghatjuk, frissebbnek kellene elméletileg lennünk, mint a franciáknak.

Kaniel Outis 2017.04.29. 15:27:24

@Trezeguet: Még B keretnek se mondanám. A csapat fele a negyedik ligás B csapatból volt.

Type-R 2017.04.29. 21:56:50

"mert azzal lényegében bebiztosítottuk volna a bajnoki címet." - Hát ezért fájó a pontvesztés, de a Lazioban még bízhatunk.

Devilke Balla 2017.04.30. 01:14:56

@Type-R: bezzeg ha nyertunk volna akkor azt mondja meg semmi sem dolt el,a roma 90pontot szerezhet,igy hogy botlottunk,lezarhattuk volna :D

Grinta 2017.04.30. 07:21:07

@Devilke Balla: Iszony jól írtad le.Tényleg így kommunikál! :D Nekem tetszik..és öszintén mondva,aki sokat olvassa az interjúit,az biza eligazodik a sorok között Maxi(málisan)