Tudor: "Hiányzott belőlünk az elszántság és az akarat"

tudor_igor_parma_ellen.jpgA hétfőről szerdára halasztott bajnoki mérkőzésen a Juventus keserű vereséget szenvedett a Parma otthonában, így nem sikerült visszakapaszkodnia az első négy közé, s kőkemény küzdelem vár a zebramezes csapatra a szezonból hátralevő öt mérkőzésen, ha jövőre ott akar lenni a Bajnokok Ligája mezőnyében.

"Egy kicsit minden hiányzott belőlünk. Nagyon nyomtunk a második félidőben, de nem voltunk elég veszélyesek. Egy 40 méterről érkező keresztlabdából kaptunk gólt. Csalódottak vagyunk, de előre tekintünk. Még öt mérkőzés maradt, s sok pont szerezhető. Négy nap múlva már ismét játszani fogunk." - értékelte csapata vereségét a Juventus mestere, Igor Tudor.

Ferenc pápa halála miatt az eredetileg hétfőre meghirdetett találkozót elhalasztották, így a Juventus még aznap hazautazott, s csak ma reggel tért vissza Parmába.

"Így igaz, megvolt ez a probléma, de ez nem mentség. Alkalmazkodnunk kell, s előre kell tekintenünk. A Parma nagyon jó teljesítményt nyújt most. Egyszerű futballt játszanak, de megvan bennük a versenyszellem. Megérdemeltük volna, hogy egy gólt szerezzünk, de sajnos nem voltunk elég elszántak elöl. Nem mondhatnám, hogy a Parma annyira sokat tett, de ez egy vereség, nekünk pedig el kell fogadnunk. 

Tehettünk volna többet is. Amikor az utolsó 20-25 méterhez elérsz, gólt kell szerezned, ha ezt nem teszed meg, azt kockáztatod, hogy elveszíted a mérkőzést. A Parma egy nagyszerű gólt szerzett. Mi húsz beadást is elkövettünk, s semmit sem értünk el belőle. Hiányzott belőlünk az elszántság és az akarat. Sokszor csak örültünk annak, hogy játszhatunk. Fejlődnünk kell, veszélyesnek kell lennünk, s meg kell legyen az elszántság a győzelemhez és a küzdelemhez. Ez volt, amit a srácoknak mondtam. Nem a taktikával és a rendszerrel győzöl, habár ezzel is lehet nyerni, de még inkább egyéb dolgok révén.

A mérkőzésen Vlahović lesérült, de a csereként beálló Yıldız és Conceição sem tudta bevenni a Parma kapuját.

"Dušannak gondja volt. Cisco és Kenan is mindent megtett, kiváló minőségük van, de sajnos ez sem volt elég. Nyomtunk a második félidőben, a Parma kétszer vagy háromszor támadott a 45 perc alatt. Nem szereztünk gólt, s amikor nem szerzel gólt és nem vagy veszélyes, akár nyolc óráig is játszhatsz."

A bejegyzés trackback címe:

https://juventuz.blog.hu/api/trackback/id/tr8118845578

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

babo0410 2025.04.23. 22:19:51

Meg egy jó edző is!

ggbuffon 2025.04.23. 22:33:52

@babo0410: hagyjad mar Tudort. Azt a sz*rt probalja kilapatolni 2-3 honap alatt amit Dzsintonik es Motta parosa osszehozott 8-10honap "aldozatos" munkajaval.

Most latszik h azok az elkotyavetyelt X-ek helyetti gyozelmek nimand csapatok ellen mennyit szamitananak...

Attilio79 2025.04.23. 22:47:37

@ggbuffon: Akkor próbálja megtanítani a csapatot az átlövésekre és kontrákra, mert a kis passzolgatós móka semmit sem ér!
Általában felrázza a csapatot egy új edző és a gondolatai, de úgy néz ki nem ebben keresendő a bibi. :D

Attilio79 2025.04.23. 22:52:02

Közben a lesajnált Milan ad egy 3ast az Internek. Ennyit ért volna a kupa döntő. :(

ggbuffon 2025.04.23. 22:58:02

@Attilio79: felreerted a szituaciot. Itt jelenleg tuzoltas van, valszeg sokkal tobb minden szet van esve a csapaton belul mint amit latunk.

Alapvetoen igazat adnek neked az uj sepru jol seper elvvel kapcsolatban, csak az a nagy budos helyzet h olyan mentalis es strukturalis problemak vannak, amit valszeg Guardiola se rakna rendbe, legalabbis nem egyik.percrol a masikra. De Tudor nem is ezert jott, hanem azert h valahogy megprobaljon ebbol a tarsasagbol minel tobb pontot kihuzni mielott szelnek eresztik a fele tarsasagot. Koztuk ot is.

Szval Motta utan most ideje Dzsintoniknak utilaput kotni a labara. Mar az veszjoslo volt h tavaly Alcatrazokat hozott Allegrinek erositesre, ahogy az is ahogy Allegrit lapatra tette. Nem a kirugasa volt a gaz, hanem annak a modja. Es valszeg Allegri sokkal jobban tudta h mik a gondok es tartotta.eveken keresztul a hatat.

Szval egyaltalan nem melto a klubhoz ahogy Dzsintonik sportigazgatoskodik. Tul nagy befolyasa van hisz a vezetoseg javaresze nem is ert a futballhoz..

Attilio79 2025.04.23. 23:08:07

@ggbuffon: Jajaj, a feltételezés a kudarc szülőatyja....
Tűzoltás? Milyen tűzoltás? Ez a keret nem a kiesés elől menekül, ahogyan a Parma teszi, ezt te érted félre!
Tudornak van/volt egy elképzelése a csapattal kapcsolatban és eddig úgy néz ki, hogy a villogó játék helyett a Lazioban már látott valóságot kaphatjuk.
Azért egy világverő Parmát illendő lenne megszorongatni. Bony 20 millával a legértékesebb játékosuk...

Rikoo 2025.04.23. 23:41:43

Ha nem jutunk BL-be én biztosra veszem, hogy Motta után Giuntoli is lapátra kerül. Talán Ferrero és Scanavino is. Több száz millió eurók mennek a kukába eredmények nélkül.

Dante01 2025.04.24. 00:36:17

"Fejlődnünk kell" Ezt hallgatom szeptember óta.33. forduló, nem fejlődni kellene már ilyenkor könyörgöm. Átáltunk 3 védőre úgy, hogy egész évben 4 védöztünk.De ha már át állunk mért nem játszanak szélsők?Mért nincs átlövés, csel 1v1 vagy bármi amivel bontod a védelmet.Semmivel nem jobb, mint Mottánál volt.Vagy fél szezonnál kellett volna kidobni vagy hagyni már végig.

delpi0823 2025.04.24. 01:13:07

@Rikoo: Hozni kell Contet,nincs mese.Nekem kurvara elegem van ezekbol a projektekbol,ide Conte kell,o a szarbol is tud varat epiteni egy szezon alatt is.Vele nem hiszem hogy azon kene agyalnunk hogy 4-5forduloval a bajnoksag vege elott hogy lesz meg kinkeservesen a 4ik hely,hanem a bajnokicimert izgulhatnank kb.

alexGicamo 2025.04.24. 03:42:42

@delpi0823: Sok fenntartásom van Contéval kapcsolatban , de ha azonnali eredményt szeretnénk ( bajnoki cím ) , akkor ide tényleg ő kell, nincs mese !
Pedig nekem Igor nagyon szimpatikus , szívem szerint adnék neki egy teljes szezont legalább , lássuk mit tud úgy !

venember83 2025.04.24. 05:45:16

Mirko Nicolino: Az a tény, hogy a Juventus idei 16 új érkezője közül csak néhányan mutatták meg, hogy megérdemelten kerültek a Juventushoz, komoly kétségeket vet fel azok munkájával kapcsolatban, akik forradalmasítottak egy csapatot, amelyik tavaly harmadikként zárt és Coppa Italiát nyert. Teljes csalódás.

ggbuffon 2025.04.24. 07:10:02

@SpiritoJuve: szandekosan irtam T-vel. :)

xXPeiperXx 2025.04.24. 07:10:57

@babo0410: Mit vársz komolyan?! Nem tud csodát tenni Tudor se, ez már az èv elejèn elment, ha januárban elküldik Mottát ès akkor hozzák Tudott, talán számon lehetne kèrni. Így tènyleg csak próbálja kihozni a legjobbat a helyzetből. Èn per pillanat egy hibát tudok felróni neki, az Vlahovic játszatása, nettó emberhátrány az az ember.

@delpi0823: Nem èrtem ezt a Conte mániat, eddig egy hírt olvastam, ami szerint elhagyná Nápolyt, viszont rengeteget arról, hogy miket tervez a Napolinál jövőre... Kevès az esèlye, hogy eljön onnan ès ha el is jön az ő mentalitása abszolút nem jó nekünk. A Napolinál se váltja meg a világot, nincs nemzetközi kupa, már règ be kellett volna húznia a bajnokságot... Meg minek, jobb esetben másfèl èv után behisztizik ès szedi a sátorfáját, minden csapatánál ez történt.

@ggbuffon: Teljesen egyetértek veled, most jön ki az, hogy az őszi szezonban kár volt elbukni a megnyert meccseket. Tèny, tegnap is nyerni kellett volna, de ez mèg mindig kevèsbè dühítő, mint az utolsó percekben döntetlenre leadott meccsek.

ggbuffon 2025.04.24. 07:13:06

@Attilio79: Motta utolso meccse 0-7. Addig is tele x-ekkel, kinos veresegekkel, kupabol hazai palyan az empoli C elleni kiesessel, PSV elleni fogalmatlansaggal stb.

De, ez bizony tuzoltas.

Megfelelo sportszakmai hatter nelkul olymindegy ki az edzo. Eleg ranezni a MUra mi megy ott 1x éve, pedig nem kis nevek forogtak meg ott a padon es nem keves penzt herdaltak el jobbnal jobb jatekosokra. Szerintem igazi tankonyvi pelda

Gaben Smith 2025.04.24. 07:17:42

Ez a Tudor egy temus Allegri, no nem mintha Allegri felkent hive lennek

Wizzurah 2025.04.24. 07:41:20

1. Gintonik meg itt van es naprol napra oriasi kart okoz a klubnak.

2. Az elkotyavetyelt X-ekbol jott egy pont, a mostanibol 0.

Nem gyozom hangsulyozni, azonnali eredmeny miatt lett edzovaltas. Nincs azonnali eredmeny, nincs valtozas. A jatek a hallegri idoket idezi, azt hittuk a Motta ballnal nincs lejjebb, de idejott egy masik nagyon tehetseges (ki szerint?) fiatal edzo, es megmutatta, higy mindig van lejjebb. Amig ilyen nagyon also polcos szerencsetlenekkel probalkoznak, mint ez a Tudor, ne almodjon senki a bl helyrol, de ebbol igy meg intertoto sem lesz. Ez legfokeppen annak a sara, aki idehozta oket, ossze vissza vasarolgatott koncepcio nelkul jatekosokat, adott el fiatal tehetsegeket es itt nevelkedett jatekosokat. A legnagyobb fekely o, a napolyi fereg.

venember83 2025.04.24. 08:07:37

@Gaben Smith: szerintem kár Tudorra kenni a felelősséget, kármentés céljából érkezett, bejön vagy sem, nem lehet tudni. De amúgy sem volt olyan rengeteg kiváló opció tavasszal, amiből válogatni lehetett volna.

steven.h 2025.04.24. 08:08:08

@Attilio79: mármint Tudor Lazioja ami 1,83-as pontátlagot hozott és csak a Juvétól kapott ki?

Attilio79 2025.04.24. 08:52:16

@steven.h: a Romától kapott ki, a Juvétól a kupában. 6-3-2-őt hozott le és volt egy Inter ellen döntetlen, ez most is jó lehetne, de abban nem volt kiesőjelölt elleni vereség, viszont volt Monza elleni döntetlen, úgyhogy reszkethetünk a köv. meccsen.
Cherubini tudása biztosan számított. :D
Tudor saját magát hozta nehéz helyzetbe a tegnapi meccsel.

@ggbuffon: Hagyjuk már Mottát, elment, nincsen. A 0-7 pedig egyértelmű edző buktatás.
Egyébként meg rossz a matekod, ha Tudor tüzetoltani jött egy olyan csapathoz, aminek a keretösszege benne van a Serie A első 3 között és a töredék értékű kiesőjelölt ellen nem tud egy pontot hozni az elég nagy baj. Ne csináljunk már úgy, hogy több 10 milliós játékosoknak kell elmagyaráznia mi is a foci lényege. Lövésből van a gól, ezt megye 100-ban is felfogják...

SuperTrezi 2025.04.24. 09:39:30

Hát én kurva bosszús vagyok, hogy egy ilyen nagyon fontos mérkőzés után az edzőnek ezt kell nyilatkozni... Komolyan nem értem, mi zajlik ennél a klubnál vagy fél évtizede. Mintha itt valami elrabolt emberek játszanának éhbérért, akiknek épp ezért nincs is kedvük küzdeni. UNDORÍTÓ!! Ez a tegnapi meccs ugyanolyan vállalhatatlan volt, mint Motta alatt jó néhány. Semmi különbség nem volt. Szégyellje magát mindenki. Tudor is, ha csak ennyit tudott átadni a nagy győzni akarásából. Bassza meg.

Csak Csucsu 2025.04.24. 09:58:53

"amikor nem szerzel gólt és nem vagy veszélyes, akár nyolc óráig is játszhatsz." csak az a baj mester hogy nálad minden meccsen 0 körüli xG volt.. és mostmár a jó félidőkből is csak jó 10-20 percek lettek...én már tényleg nem tudom mi a jó...pedig még a meccs előtt Giuntoli azt nyilatkozta hogy mindannyian boldogok lennénk ha folytatnánk a közös munkát :D én pedig már úgy vagyok hogy lehet 8. hely jobb lenne

west30 2025.04.24. 10:21:33

@Rikoo: Eleg fura egy hozzaallas lenne.Attol hogy veletlenul becsuszik a csapat a 4. helyre,amit en erosen ketlek,meg hirtelen Giuntoli nem vegzett elfogadhato munkat.Az összkepet nezve,mindenkepen meg kellene tole valni.Rohadt sok penzt elpazarolt es most meg nem is Koopmainersre vagy Douglasra gondolok.

Galbandi 2025.04.24. 10:36:04

"Hiányzott belőlünk az elszántság és az akarat."

Na ez az. Ezekből a szavakból is sugárzik az, hogy elsősorban nem a játéktudás, hanem a keretet alkotó játékosok emberi minősége és jelleme az, ami elérhetetlenné teszi a kitűzött célokat. Aki nem képes küzdeni és tenni ennek a klubnak a jövőjéért, az nem érdemli meg, hogy ezt a mezt viselje.

Forzalex78614 2025.04.24. 11:52:37

@babo0410: Nem könyörgött szerintem se ezért a lehetőségért

Forzalex78614 2025.04.24. 12:09:37

@Attilio79: Szerintem ezt a keretösszeget hagyjuk már.
Akik jöttek idén, elég hamar megmutatták mennyit érnek.
Felesleges egyesével végigmenni, melyikük miben szar, vagy esetleg van, amiben jó. A fizu megvan ettől függetlenül.
Edzőtől és taktikai utasítástól függetlenül nem lehet szinte elfelejteni, miért kapsz fizetést, milliókat basszameg.
Ki mennyit ér? Ezt az határozza meg először aki eladja, aztán aki többet ad érte.
Mi idén megkaphatnánk a legtöbb túlértékelt játékos megszerzése díjját.

juve2121 2025.04.24. 12:39:23

Nagyon sajnálom a kialakult helyzetet!
Megint csak azt tudom mondani, tavaly 3. hely, plusz kupa győzelem egy sokkal gyengébb kerettel.
Giuntolinak ebből sikerült százmilliós(összesen) befektetésekkel ezt elérni!
Ez egy KATASZTRÓFA!
Azonnal ki kellene rúgni, nehogy további kárt okozzon ez az afrikai, öntelt majom!

Remélem bejutunk a BL-be, de ennek ellenére is kirúgja Elkann.
Sikerült szétzülleszteni a csapatot. Nehogy valaki azt írja, hogy nem ő felelős, mert egyedül ő. Ő választotta az edzőt, ő engedett és zavart el Juve szívvel rendelkező játékosokat, ő igazolt 100 milliókért (összesen) játékosokat!
Brutális kárt okozott!

venember83 2025.04.24. 15:55:18

@juve2121: bocs, de ezt nem értem.

"Megint csak azt tudom mondani, tavaly 3. hely, plusz kupa győzelem egy sokkal gyengébb kerettel."

Akkor végül is Giuntoli megfelelt a feladatnak, összerakott egy erősebb keretet, aminek a potenciálját viszont nem tudta kihozni az edző/stáb.

RealDogg69 2025.04.24. 16:36:03

Mindegy hogy ki itt az edző egész egyszerűen roppant gyenge az egész keretünk. Talán a konföderációs Kupa helyezés meglesz. Gazdaságilag komoly probléma ha nem lesz BL jövőre de igazság szerint ezzel a teljesítménnyel semmi keresnivalónk nincs ott. Tudor ismét erőlteti a 100szor megbukott Vlahovicot, cserébe egy értelmes megmozdulása nem volt az edzőcsere óta sem. Nem hiszem hogy épeszű csapat zsebbe nyúlna érte. Talán Yildiz üti meg a nemzetközi mércét (majd egyszer) de ha van esze ő is elmegy innen.

Rocky80 2025.04.24. 16:56:55

@RealDogg69: én inkább úgy fogalmaznék, hogy egyénileg jó a keretünk, sokkal jobb például a tavalyinál, csak a kohézió hiányzik - egymáshoz "nem passzolnak", meg a vezéregyéniségek hiányoznak.

Nyilván van hová feljebb egyéni minőségben is; de kb ahhoz tudnám hasonlítani hogy magadra veszel márkás ruhadarabokat, de mégis szedett-vedett vagy mert nem egymáshoz vetted őket csak külön-külön néznek ki jól. Tehát maga a stílus hiányzik meg a gondos "összeválogatás".

A motiváció meg a múltunk, meg a spirito egy másik téma, abba már bele se kezdek. :-)

Amúgy szerintem rájön ő hogy mit várhat Vlahovictól, de hát szegény ember kézzel nőz... :D

juve2121 2025.04.24. 18:35:04

@venember83:
Na na, ugye ez a kérdés inkább provokatív mint komoly!
Nézzük "Barátunk" munkásságát a Juventusnál!
2023-ban került ide, nyáron egy embert igazolt a régi kerethez (Weah), mondván nem lesz kupa nincs pénz! Megértem!
Locatelli-t ne vegyük ide, mert azt még nem ő intézte.
Szóval pont nulla volt a nyári munkássága. Elvárás legyünk a négyben!

Jött augusztus Pogba kuka, később Faggioli is kuka. A kreatív középpályások száma pont nulla lett. Erre mi történik, 2024 januárjában, nagy "bravúrok" árán idehozta az Angol 2-ből Alkarazt, meg a Djallot, akik nem játszottak ketten két normális meccset.
Nálam a tél munkája is katasztrófa. De még mindig elfogadtam, üres a kassza, nem lehet csodát tenni. A csapat januárig erőn felül teljesített, aki ért egy kicsit is a focihoz ezt látta. Nem egyedüli Juve szurkolóként mondtam, mondom ezt a mai napig.
Volt egy jó csapategység, tele közepes focistákkal, meg egy-két klasszissal.
3. hely és kupagyőzelem lett a vége, úgy, hogy a szezon elején a 4. hely volt cél Pogbával és Faggiolival, akik ugye egész évben nem voltak. Jó Faggyioli májusban visszatért 2-3 meccsre, de ott már mindegy volt!
Ezek a tények! Ezekkel nem lehet vitatkozni!!!
Gondolom ezeket Te is elfogadod! Ha valahol valamit rosszul látok, akkor szívesen meghallgatlak.

Giuntoli, nyáron különböző manőverekbe, igazolásokba, elengedésekbe kezdett. Nem akarom részletezni, már sokszor megtettem!
A BL, a Kupagyőzelem és a Klub VB miatt lehetővé vált költekezés, ezáltal jobb játékosokat hozni a keretbe. Elvileg, ha egy Juvetus igazol, akkor azért teszi, hogy még jobb legyen keret. Persze volt, amikor pl Zidane távozásakor pótlás is szempont volt, de alapban a keretet kellene erősíteni.

Na ez nem sikerült, de nagyon nem! A jelenlegi helyzet mindenképp ezt mutatja!

Ezért pedig egyedül Giuntoli a felelős! Még egyszer mondom, nehogy kifogásokat keressünk! Tejhatalmat kapott ez az öntelt majom!
Az edző, az elengedett és elkergetett játékosok és az igazolások is az Ő felelőssége!

Amit itt csinált az egy nagy kupac ......! Ennyi, ez a véleményem!

Utolsó kommentek

Címkék

Bajnokok Ligája (1918) bajnokság (3641) beharangozó (23) bemutatkozás (34) blog (81) EB (52) edző (1017) elemzés (40) előzetes (913) Európa Liga (171) felkészülés (137) hírek (1714) játékosokról (10422) juventus u23 (23) kiszemelt (29) kitekintő (111) klub (2529) meccsek (4470) mercato (4325) nyilatkozat (7823) Olasz Kupa (338) összefoglaló (457) pletyka (4352) Primavera (20) szavazás (16) szuperkupa (103) történelem (53) válogatott (182) VB (49) vendégblogger (44) vezetőség (323) video (247) Címkefelhő
süti beállítások módosítása