Fabio Cannavaro a Serie A várható éllovasairól beszélt a La Gazzetta dello Sport számára adott interjúban, s az Udinesétől a szezon végén elküldött mester arról beszélt, hogyan fejlesztheti keretét a jövő évi scudetto legfőbb esélyese, az Inter.
„A feladat nem egyszerű. Talán Denzel Dumfries helyettesíthető. A siker receptje azonban nem ebben áll: minden poszton két kezdőjátékosnak kell lennie, mivel nagyon hosszú lesz a szezon.
Az Inter első számú ellenfele? A Napoli, ha meg tudja tartani Victor Osimhent és Khvicha Kvaratskheliát. Osi képes két érintésből három gólt szerezni, kiszámíthatatlan a játékos, és a gólszerzéshez Romelu Lukakuhoz képest kevesebb lehetőségre van szüksége. Antonio Conte mindig a legjobb helyzetbe hozza a játékosokat, és Gabriele Oriali hozzáadott értéket fog jelenteni.
Motta és a Juventus? A kezdet ígéretes az új edzővel és új ötletekkel, de amikor azt olvasom, hogy értékesíteni akarják Federico Chiesát, az egyik legjobb olasz támadót, a miértre keresem a választ. A Juventus bizonyosan nem pazarolhat el sok időt, mielőtt visszatérne a győztes útra.
Jean-Clair Todibót nem ismerem. Riccardo Calafiori balhátvéd, aki középhátvédként használva kiváló kvalitásokat tud csillogtatni a támadásépítésben. Most bizonyítania kell. A Napoli viszont leszerződtette a legjobb védőt, Alessandro Buongiornót.
A futballban senki nem talál fel semmit. Az a jó edző, aki a legjobbat hozza ki a játékosaiból, minden egyéb egyszerű reklám. Thiago Motta kiválóan teljesített abban, hogy a legjobbat hozta ki egy nem top szintű keret játékosaiból. Most egy kis nyugalomra van szüksége a Juvenutsnál, és a játékosait össze kell hangolja az új alapelvekkel. Az ellenfél térfelén való labdatartással és az előrevont hátvédsorral.
Paulo Fonseca és a Milan? A Milan új nemzetközi modellt alkalmaz, amit nemigen láthattunk még a világ ezen részén. Jó játékosokat szerződtetnek, növelik az értéküket, és így pénzügyileg fenntarthatóvá válik a klub. Az amerikai tulajdonosok gyakran tesznek így. Paulo Fonseca komoly iskolából érkezik, és szép rendszert alkalmaz, de nem végződött szépen a kalandja a Románál. Kíváncsi vagyok főleg amiatt, mert Stefano Pioli után fontos hagyaték maradt. Hogy hiba volt-e az elengedése? Nem tudom.
A futballban nincs egy adott szabály. A legjobbak is képesek szenvedni, például Mou, Allegri, Sarri… Nagyobb a versenyhelyzet, és ha valaki azt gondolja, hogy kivesz egy év szabadságot, aztán ugyanazokkal az ötletekkel tér vissza, akkor neki annyi. Az embernek mindig képeznie kell magát, de nincs igazán logikája az eseményeknek.”
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
venember83 2024.07.16. 21:49:56
Ui. Tévedtem, az Evergrande csapatánál lehozott a padon bő 120 meccset. Én kérek elnézést, amiért így alábecsültem őt és a munkásságát.
Rocky80 2024.07.16. 22:22:39
XD
Shyr Kahn 2024.07.16. 22:23:36
Es a legjobb nem feltetlenul azt jelenti, hogy mindent megnyer a jatekosokkal, hanem azt, hogy folyamatosan kepes maxra jaratni oket.