Chiesa: „Jogos a szurkolók kritikája”

chiesa_federico_mediaset_mikrofonnal_kupameccs_utan.jpgA bianconero csapat hazai pályán játszott a Lazio ellen, ugyanakkor a szurkolók nyomása alatt is, hiszen a lelátóról számos füttyszó hallatszott az első félidő után, amikor az Öreg Hölgynek nem sikerült megtörnie a gólcsendet, és helyzetek tömkelegével sem győzte meg a szurkolókat.

A második félidő szerencsére másképp alakult, és Andrea Cambiaso passzát értékesítette Federico Chiesa, és megtörte a gólcsendet.

„Kicsit feszültek voltunk az első félidőben, de a másodikban ismét azt a csapatot láthattuk, amely januárban voltunk.” - mondta Federico Chiesa a Mediaset számára.

„Most a bajnokságra kell koncentrálnunk, s vissza kell térnünk a helyes útra a bajnokikon.

A szurkolók kritikája teljesen jogos, halljuk ezt, és próbálunk jobban teljesíteni. Ez a 2-0 nem elég a válságból való kilépéshez, ami már több hónapja tart.

A Juventusnál mindig 110%-ot kell nyújtani, nagyon nagy a nyomás rajtunk, és ennek így is kell lennie. A kritika is jogos.

Az Empoli elleni döntetlen majd az Inter elleni vereség és a lemaradás a tabellán nagyon megtépázott minket. Talán túlságosan visszafogottak voltunk, és bátrabban kellett volna futballozzunk. Aztán ez többször megismétlődött. Nem mondom, hogy kikapcsoltunk teljesen a vereség után, de amikor egy óriási álom kicsúszik a kezünkből, akkor nehéz visszatérni a földre, és újra egyéb célkitűzésekért harcolni.

A Juventusnál minden színtéren a győzelemért kell játszani, ezt követeli meg a klub és midnenekelőtt a szurkolók, és ennek így is kell lennie.”