Vereséggel mutatkozott be a Juventus B-csapata

serie_c_logo.jpgVasárnap a Juventus B-csapata számára is rajtot vett a szezon, azonban nem sikerül túl fényesre a bemutatkozás a Serie C-ben, hiszen a torinóiak U23-as csapata hazai pályán szenvedett 2:1-es vereséget az Alessandria együttesétől.

Mint ismeretes, ez az első szezon, hogy az olasz élvonal valamelyik csapata a harmadosztályban indíthatja B-csapatát, így a tehetséges fiatalok rendszeres játéklehetőséget kapnak a bizonyításra, s arra, hogy ne csak a korosztályos csapatok ellen kelljen szerepelniük, vagy kölcsönjátékosként egy másik klub kötelékében próbáljanak tovább fejlődni.

A Juventus az egyetlen klub, amely előtt megnyílt az út, s elindította B-csapatát, azonban a fiatalok hazai vereséggel mutatkoztak be.

Az Alessandria már a találkozó 16. percében megszerezte a vezetést, amikor Francisco Sartore közelről kapuba passzolta a Del Favero védése nyomán elé pattanó labdát.

A 60. percben Manuel De Luca váltotta gólra a Juventus védője, Luca Coccolo által elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt, így a vendégek már két gólra növelték előnyüket.

Mindössze öt perccel a vége előtt a játékvezető kezezés miatt ítélt tizenegyest a Juventus javára, s a végrehajtó, Matteus Pereira lövését még hárítani tudta az Alessandria kapusa, Tommaso Cucchietti, a kipattanóra jó ütemben érkezett Claudio Zappa, aki már nem hibázott, s szépítésével kialakult a végeredmény is.

"Nyitva tudtuk tartani a mérkőzést, azonban az első félidőben megbűnhődtünk a hibáinkért. Még akkor is versenyben maradtunk, miután két gólra nőtt a hátrány, de túl sok hibát ejtettünk. Azért vagyunk itt, hogy fejlődjünk, s az ehhez hasonló mérkőzések tapasztalatot jelentenek, de javítanunk kell a játékunk hatékonyságán." - értékelt a Juventus B-csapatának mestere, Mauro Zironelli a mérkőzés lefújását követően..

A Juventus az alábbi összeállításban lépett pályára:

Juventus B: Del Favero; Coccolo, Muratore, Andresson; Beruatto (Zappa), Kastanos, Emmanuello (Di Pardo), Fernandes, Zanimacchia; Bunino (Pereira), Mavididi