Allegri: „Fontos győzelmet arattunk”

allegri_massimiliano_topreng.jpgMassimiliano Allegri a Fiorentina elleni egygólos diadal után a győzelem és a kapott gól elkerülésének a fontosságáról beszélt.

Mario Mandžukić fejesével a Juventus megszerezte az előnyt, majd Milan Badelj kiállítása nyomán emberhátrányba kerültek a vendégek.

„Fontos győzelmet szereztünk, mivel sikerült kapott gól nélkül lehozni a meccset, szenvedtünk, az első félidőben pedig kissé makacsok voltunk, nem kockáztattunk.” - nyilatkozta az Öreg Hölgy mestere a Mediaset Premium mikrofonja előtt.

„Az eredmény alapvető fontosságú, és a srácok ezért elismerést érdemelnek. Gonzalo Higuaín jól döntött Mario Mandžukić góljánál, és az ő góljai is érkeznek majd, csak folytatnia kell a játékot. Nincs értelme rosszul éreznie magát, ezeken a pillanatokon minden csatár átmegy olykor.”

A meccsen Stefano Sturaro volt a jobbhátvéd, miközben Rodrigo Bentancur középpályán biztos teljesítménnyel szolgált.

„Stephan Lichtsteiner pihentetése mellett döntöttem, mivel szombaton a Torino ellen lépünk pályára. A versenyképesség megőrzése érdekében forgatni kell a kezdőcsapatot. Stefano Sturaro jól teljesített, még csak most kezd hozzászokni a szerepkörhöz.

Rodrigo Bentancur dicséretet érdemel. Az első félidőben csak azért nem jutottunk kapura lövésig, mert az utolsó passzok nem sikerültek. Ezeken a meccseken fontos, hogy ne vállaljunk túl sok kockázatot, a második félidőben pedig jobban teljesítettünk.

Az idei Juventus nem erősebb vagy gyengébb, egyszerűen csak más. Az összehasonlításokat másokra hagyom, nekünk csak dolgozni kell, hogy márciusban jó formában legyünk, illetve hogy az összes célkitűzésünk is elérhető maradjon.”

Mostanra csak a Juventus és a Napoli maradt százszázalékos a bajnokságban, tehát ez a két csapat fog küzdeni a scudettóért?

„A Napoli nagyon jól játszik, míg a Juventus más megközelítést alkalmaz. Ők versenytársak a címért, de mellettük mások is versenyben lehetnek, véleményem szerint négy vagy öt csapat táplálhat bajnoki reményeket.

Meccsről meccsre kell haladnunk, és meg kell próbálnunk megnyerni sorozatban a hetedik bajnoki címet.”

I love JU 2017.09.21. 08:58:40

baenta valoban jol jatszott szerintem is. ami sturarot illeti, nem mozgott rosszul, de parszor a szivbajt hozta ram. higunal pedig nagyon kellene 1-2 gol, mert szegeny nagyon frusztralt, kivancsi lennek egy statisztikara vele kapcsolatban de a 15-20 labdaerintesebol tobb mint fele szerintem az ellenfelnel kotott ki. nagyon varom, h o is formaba lenduljon. a 3 pont az nagyon fontos. Forza Juve!

Ámok 2017.09.21. 09:16:56

"Massimiliano Allegri a Fiorentina elleni egygólos diadal után"

Mekkora diadal volt a 10 emberrel játszó Fior felett....

Imádom a Juvét, de egyre nézhetetlenebb ez a szar amit focinak csúfolnak!

Flachs 2017.09.21. 09:46:29

Körülményes lassú focit jàtszunk. Képesek az ellenfél kapujàtol az utolsó emberig vissza passzolni. Kérem ha màr ott vagyunk fejezzük be azt a tàmadàst. Ne hàtra ujra épitkezni l. Bentancur jo jàtszot nagy jàtékos lehet belölle. Alegrinek most szerintem rosz döntése volt. Higanyt pihentetni kell1-2 meccset mert szànalom ahogy jàtszik. Nem csodàlom hogy kimaradt a vàlogatottbol is. Nincs csatàr cserénk ha madzu is a pàlyàn van. Jo példa volt a hétvégi mecs higany le dybala feljebb de hàt 70-80 . Percben màr ő is ki van . Egyszerüen ott nincs frissités. Hiàba a sok tàmadó köz..

pelu 2017.09.21. 09:47:10

@Ámok: Kicsit érj és tapasztalj, vagy szurkolj a Romának vagy a Napolinak. Azt mondják, ők szebben játszanak...

biancineri101 2017.09.21. 09:49:46

@Ámok: Ja bezzeg a régi szép időkben amikor megszeretted a csapatot! Akkoriban nem CSAK 3 gólt lőttek átlagban meccsenként. És persze arról nem is beszélve, hogy csak sarokkakal értek a labdához,úgy hogy az nem esett le a földre...

Bunci88 2017.09.21. 10:26:41

Allegrinek tegnap több rossz döntése volt! Higany, Dybala, Mandzukic már az első félidő végén ki voltak purcanva. Azt sem értem D.Costát miért nem cserélte már be az 50. perc körül (nem is játszott), Bernareschinek ad 10 percet? Higanynak mindenképp pihenésre van szüksége. Amúgy, hogy jót is írjak, nem volt szép játék, de ennyit akartak most kihozni magukból, és Bentancur ha továbbra is így játszik, Khedira maradni fog a padon, mert Pjanic,Matuidi kezdők lesznek, a kérdés,hogy 2-3 belső középpályással játszunk-e?

rob1 2017.09.21. 11:11:36

Nyertünk egy nézhetetlen szar meccsen cserélhetnek ezek címert meg mindent addig amíg ezt a fost kell nézni nem lessz ennek a csapatnak több szurkolója jobb ha megbecsülik azokat akik most vannak. A Fio simán rászolgált a döntetlenre de a semmiből szereztünk eg gólt örüljünk ennek.

Drughi Di Bianconeri 2017.09.21. 11:16:47

Ezt a tegnapi meccset gyorsan el kell felejteni, megvan a 3 pont és ennyi.
Ez lenne a "direktebb, támadóbb" foci,amiről a Mister és a játékosok beszéltek?
Ha nincs Pjanic és Dybala fáradt/nem ihletett , akkor 0 kretivitás van a csapatban, pláne, hogy a 2 új támadót is lassan építi be.
A mister cseréit sem értettem.

Allegri egyébként jófej pedagógus, védi és dicséri Higanyt, de lehet,hogy most Pipitának pont az üvöltözős leb@szás tenne jobbat, hogy megmakacsolja magát és újra elkezdjen futballozni.Ezt nem tudhatjuk, hogy mit hogy visel el, de ez a jófejkedés egyelőre semmilyen hatással nincs a 90Milliósra, sőt meccsről-meccsre kényelmesebb.

Azt nem tudom, hogy mi a mester prioritása, hierarchiája a támadókat illetően, de jó lenne,ha a Toro ellen kezdhetne már Bernardeschi, vagy többet játszhatna,a BLben gondolom Costa úgyis kezdeni fog.

Tomy81 2017.09.21. 11:17:17

babo +1 Csak épp annyit adtunk ki amennyi kellett.Mindezt rotáció mellett.Szcesny-nek elég volt a kisugárzása hogy az ellenfélnek még kaput eltaláló lövése se legyen.A védelem az ismert felállásban is tökéletesen helyt állt.Asamoah továbbra is félisten de ha Allegri nem játszatja tényleg soha nem lesz aranylabdás.Matuidi kis túlzással már az első pályára lépése óta úgy mozog mintha 5 éve a Juventus kezdőcsapat tagja lenne.Tökéletesen uraltuk a meccset és kézben tartottuk.Allegri erről beszélt amikor azt mondta hogy javulnunk kell abban hogy észre vegyük a mérkőzés különböző periódusait és megfelelően reagáljunk ezekre.Aki szereti az olasz focit annak meg kell értenie hogy mi történik egy ilyen meccsen.Jól kézben tartották a meccset a srácok.Ugyanez a kezdő akár egyből még egy meccset le tudott volna tolni.Véleményem szerint ezzel a rotációval, és keretmélységgel viszonylag könnyedén nyerhetünk bajnokságot.Most hétvégén a Toro ellen erősebb kezdő 11 fog pályára lépni.A Sampdoria elnöke teljesen fingtalan, és rossz nyomon jár.Higuaint nagyon sajnálom.Szorítok neki mindig meccs közben.

MdewC 2017.09.21. 11:40:36

Nagyon fontos 3 pont, el se hiszitek, a többi nem számít.

GGábr81 2017.09.21. 13:54:28

Bakker valyon mit felejtettem el? Gázcsap elzárva? Víz? Villany? Bevásárlás...? Jah megvan, hiszen van még három cserém. Jah, de még csak a 72 perc, akkor ez még korai egy 40 millás igazolásnak 5 percre is elege van. Ha igazán jó játékos akkor ennyi idő alatt is kell tudni bizonyítani.