Allegri: „Érett játékot mutattunk”

allegri_massimiliano_palya_szelen.jpgMassimiliano Allegri érett hozzáállást látott csapata játékosainál az Empoli ellen végül simán, 3-0-ra megnyert vasárnapi találkozón.

A Castellani gyepén a 65. percig szinte a Sevilla ellen mutatott játékot hozta a csapat, ami a befejezések hatékonyságát illeti, azonban Paulo Dybala gólja végül rendkívüli módon leegyszerűsítette a meccset, hiszen öt perc alatt három gólt lőtt a Juve argentin csatárkettőse.

„A srácok nagyon jól teljesítettek ma egy nehéz helyszínen, ahol a talaj is csúszósnak tűnt. Kicsit sok ellentámadást engedélyeztünk, mivel nem fejeztük be megfelelő módon a támadásainkat.” - értékelt a mester a Mediaset Premium számára.

„A szünet után másik meccset láthattunk, ahogyan az első gól után is sokkal egyszerűbbé vált a feladatunk. Javulnunk kell, de teljesítmény tekintetében ma jobbak voltunk.

Tetszett a csapat által tanúsított érettség, ahogy a játékosok kontroll alatt tartották a meccset még 3-0 után is, még ha van is még hova javulni, és a labdát is járathatnánk jobban.

Vállaltunk bizonyos kockázatokat, mivel a sorok kicsit eltávolodtak egymástól. A középpályán jelenleg nincsenek meghatározó védekező játékosaink, ezért bizonyos helyzetekben fontos lelassítani a tempót, és kontroll alatt tartani a meccset.

Ez a keret lényegében csak negyven napja van együtt, és ezt még válogatott szünetek is tarkították. Tulajdonképpen csak az aratott győzelmek számítanak, minden más csak üres beszéd.

Nagyon elégedett vagyok Miralem Pjanić mai teljesítményével. Ma volt pár fontos passza, a teljes meccs alatt végig koncentrált, és a futballunkhoz minőséggel járult hozzá.”