A Serie A képtelen tartani a lépést a növekvő költségekkel, és ennek következményeként 365 millió eurós veszteség jelentkezett, a klubok többségét adósság sújtja, miután a Parma már csődöt jelentett.
A 2013-14-es szezonban jelentkező 220 millió eurós veszteség után úgy tűnik, hogy a Serie A a valaha volt leggyengébb pénzügy állapotát mutatja. A veszteség ugyanakkor nem veszi figyelembe a gialloblu csapat tavalyi mérlegét, amely még tovább növelné a veszteséget.
A La Gazzetta dello Sport hasábjain megjelent beszámoló szerint a Serie A klubjainak a bevétele nagyjából változatlan maradt, ez 1,84 milliárd eurót tesz ki, sőt, kis mértékben emelkedett is. Mindazonáltal nőttek a kiadások az idén, illetve az átigazolásokból termelődő profit csökkent, ami kiegyensúlyozatlan egyensúlyi helyzetet eredményez pénzügyi téren.
Ez a trend ellentétes a nemzetközi helyzettel, hiszen a Premier League, a Bundesliga, a La Liga és a Ligue 1 mind stabil vagy nyereséges. Következésképpen a Serie A képtelen versenybe szállni olyan nemzetközi címekért, amelyekért ezen bajnokságok csapatai vagy egyéniségei versengenek, mint például a Bajnokok Ligája-trófea vagy az Aranylabda.
A teljes adóssága 1,6 milliárd euróról százmillió euróval növekedett a tavalyi évhez képest. A bankokkal szembeni adósság 1,1 milliárd euró, ami tizenegy százalékkal emelkedett, míg a beszállítókkal szembeni adósság hat százalékkal emelkedett a jelenlegi 400 millió euróra.
Ezeknek az adósságoknak a jelentős része nem hosszú távú befektetések, mint például stadionépítés eredménye, a visszafizetésük pedig korántsem tekinthető bizonyosnak. Egyéb csapatok mellett például az AS Roma és az Inter vagyoni eszközeinek a jelentős részét már a hitelintézmények jelzáloga terheli.
A nerazzurro csapat adóssága 140 millió euró, míg a giallorossi klubnak 41 millió eurót kell idővel visszafizetnie. A fővárosi klub elnöke, James Pallotta, várhatóan kénytelen lesz játékosokat eladni az adósság rendezése érdekében, amennyiben az együttesnek nem sikerül a bajnokság végén bejutnia a Bajnokok Ligája főtáblájára.
Az Milan helyzete sem rózsás, mivel tavaly az elnök, Silvio Berlusconi vállalatának, a Fininvestnek 150 millió eurós tőkeinjekciót kellett alkalmaznia, hogy a klub meg tudjon birkózni az adósságállományával.
A Serie A mezőnyében 19-ből 12 klubot adósság terhel, valamint a Genoa és a Sampdoria helyzete is ingatag, és mindössze pár klub örvend jó gazdasági állapotnak, így például a Juventus és a Torino.
A Parma csődjét követően az FIGC számos előírás bevezetésével próbálta korlátozni a krízis hatásait, azonban úgy tűnik, még számos tennivaló akad a bajnokság gödörből való kihúzása érdekében.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Juveboy92 2016.03.04. 12:26:51
kezet foghat a sok rosszindulatú maffiózó akik ezekért az egymásra sárdobálos akciókat végzik :)
Rikoo 2016.03.04. 12:33:23
Azért kiváncsi lennék, hogy a többi csapat miért van ennyire rossz helyzetben.
venember83 2016.03.04. 12:38:36
www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2589831/AS-Roma-unveil-plans-state-art-stadium-inspired-Colosseum.html
Tony. 2016.03.04. 13:51:43
babo0410 2016.03.04. 14:01:31
A Bundesliga csapatai elképzelhető, hogy nyereségesek de, hogy a francia és a spanyol csapatok nyereségesek lennének? ezt kétlem. SŐT!
A Real Madridnak 2014-ben még spanyol bankoktól és a spanyol államtól származóan 602 millió €-s adóssága volt, ami ráadásul valami 10%-os növekedést jelentett az előző évhez képest.
A francia Montpellier meg akkora sz.rban van konkrétan, hogy a nyáron nem tudott senkit igazolni. Örülnek, ha életben tudnak maradni.
Tehát ez a cikk nem tudom honnan származik, de hatalmas csúsztatást tartalmaz, hiszen nem igaz, hogy más nagyobb bajnokságokban csupa nyereséges klub szerepel. SŐT! A legnagyobb klubok hatalmas adósságállománnyal rendelkeznek. Lehet a Serie A-ban ezzel nem is próbálnak meg mit kezdeni, de akkor sem igaz, hogy az olasz bajnokság bajban van, a többiek meg virágoznak. A BL-ben és az EL-ben az olaszok nem ezért nem tudnak megragadni. Az EL-t nem veszik komolyan, ott ez a baj. A BL-ben meg a Juve és a Napoli két erős csapat lenne, remélem jövőre bejut a Napoli. És más ligákban sincsen kettőnél több olyan csapat, akik a BL-ben nagyot tudnának alkotni. Illetve spanyolban most az Atletico is ott van. De pl. ők is hatalmas adósságokkal rendelkeznek ha jól tudom.