Bonucci: „Az első naptól Conte taktikáját alkalmazzuk”

Bonucci Leonardo_valogatott mezben.jpgLeonardo Bonucci úgy látja, hogy Antonio Conte már első meccsén a válogatott kispadján pontos képet adott arról, hogyan is értelmezi a futballt.

A Juventus védője gólpasszt adott Ciro Immobilének a Hollandia elleni meccs első találatához, amely meccset végül 2-0-ra meg is nyert a mérkőzés jelentős hányadában emberelőnyben játszó olasz csapat.

„Kötelességünk elfeledni a múltat, és új korszakot kezdenünk Antonio Conte vezénylete alatt, és ma már látható volt, hogy Antonio Conte nagyon pontosan meghatározta számunkra, hogyan is focizzunk” - nyilatkozta Leonardo Bonucci a Rai Sport stábjának.

„Továbbá kiemelném, hogy fiatal csapat vagyunk, hiszen még negyven válogatott meccs sincs a hátam mögött, és csapatkapitány lehettem. Ezért mondom, hogy még hosszú út áll előttünk.”

A válogatott keretben a Juventus számos jelenlegi és egykori játékosa képviseltette magát, akik számára nem volt ismeretlen Antonio Conte futball-ideológiája.

„Még friss emlékeim vannak azokról a mozgásokról, amelyet az edző vár tőlem! Már első naptól az ő taktikai utasításait követtük, ugyanazokat az ötleteket, amelyek a Juventust sorozatban három bajnoki címhez segítette.

A módszerei határozottan karakteresek, azonban a Juventusnál eltöltött három éve alatt naggyá tett minket, és mi is segítségére voltunk a sikerek elérésében.

Ez a tíz nap megfelelő arra, hogy a keret átvegye a szövetségi kapitány harci szellemét.” - zárta a nyilatkozatot a Juventusnál Antonio Conte vezetése alatt kulcsjátékossá előlépő védő.

A Hollandia elleni olasz csapat: Sirigu, Ranocchia, Bonucci, Astori, Darmian (Candreva, 73. p.), Marchisio (Verratti, 63. p.), De Rossi (Parolo, 67. p.), Giaccherini, De Sciglio (Pasqual, 67. p.); Immobile (Giovinco, 76. p.), Zaza (Destro, 73. p.)

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

CSuvi 2014.09.05. 15:01:11

Aki látta valami vélemény a meccsről? Sajna lemaradtam...

harciretek 2014.09.05. 16:11:42

Az első félidőt néztem. Ahogy én láttam, főleg az első 20-25 percben, az olaszok lefocizták a hollandokat. Az első gólnál az előreívelést Immobile jól vette át, eltolta a kapus mellett, belőtte üres kapuba. Második gólnál Zaza a labdával a védő elé került, aki buktatta, talán 9. perc: 11-es, kiállítás, 2-0. Utána még a félidő feléig pörögtek kicsit az olaszok, pl. Zaza-nak volt egy hatalmas helyzete, amikor Immobilevel 2v1-ben mentek a holland védőre és a begurítás után a labdát tisztán a kapusba lőtte. Kb. olyan focit játszottak ebben az időszakban, mint a Juve Conte első évében jobb napjain. Sokat futva, az ellenfél térfelén letámadva szerezték a labdákat, helyzetek voltak, jó volt nézni. A félidő második felére már jobbára labdajáratás ment. A hollandoknál a VBn látott csapat játszott, mínusz Robben. Első ránézésre inkább az olaszokat mondtam volna tartalékosnak: Sirigu, Astori, Ranocchia, Giaccherini, Darmian, De Sciglio, Zaza, Immobile + Bonucci, De Rossi, Marchisio.