Lichtsteiner elégedett a rendkívül fontos győzelemmel

A védő szerint a vasárnapi győzelem nagyon fontos volt a januárban csalódást keltő eredményeket elérő Bianconero csapat számára.

A jobb szélső nevéhez fűződik a végül győztesnek bizonyuló találat, amit nem sokkal a félidei szünet előtt szerzett, miután Alessandro Matri előnyhöz juttatta a vendégeket a tizedik percben. Cyril Thereau izgalmassá tette a meccs végét azzal, hogy a második félidőben gólt lőtt, azonban a zebráknak sikerült kipipálniuk első győzelmüket január 19-e óta.

Stephan Lichsteiner_taps.jpg„A mai győzelem nagyon fontos volt számunkra. Számos pontot veszítettünk januárban, ami a rossz szerencsének is betudható volt” - nyilatkozta a védő a Sky Sport Italia munkatársainak.

„Kissé kínlódtunk a második félidőben, és a második játékrészt kezdő sípszót követően jobban is játszhattunk volna. Még mindig a tabella első helyén vagyunk, de tudjuk, hogy figyelnünk kell, mert a Napoli nagyon veszélyes lehet, ahogy a Lazio és az Inter is.”

A Bianconeri segédedzője, Angelo Alessio dicsérte a csapatot azért, ahogy megnyerte a mérkőzést, és biztosította a riportereket arról, hogy a meccset a Juventus szinte végig irányította.

„A meccs mindvégig a kezünkben volt" - nyilatkozta a segédedző. „Az első félidőben két gól szereztünk és ezen kívül több lehetőségünk is adódott. A mérkőzést csupán a második félidő kezdeti tíz percében nem irányítottuk megfelelően."

Zárásként Angelo Alessio elmondta, hogy véleménye szerint a Napoli jelenti a legnagyobb veszélyt a Juventus címvédésére, mivel januárban a nápolyi csapat számos átigazolást hajtott végre.