Szép volt fiúk, szép volt fiúk...

Ha a szezon elején valaki azt mondta volna nekem, hogy a Juventus 19 forduló után veretlenül az első lesz, valószínűleg megadtam volna neki az orvosom számát, mert nyilvánvalóan az övébe nem szorult túl sok tehetség. Nos pedig a hét utolsó napja, valamint a szezon második fele is a Juventus elsőségével kezdődik. Szép volt fiúk!

Őszintén bevallom, nem kicsit tartottam a tegnapi meccstől, az első félidő alapján pedig elmondható, hogy a félelmem nem volt teljesen alaptalan. A védelemre azonban nem lehetett panasz, gyakorlatilag hiba nélkül lehozta a meccset. Tulajdonképpen bárkit kiemelhetnék ebből a négyesből, de én most csak Chiellinit fogom, ugyanis az ő visszatérése középre már kellett, mint tűző napon a sör. Egészen elképesztő volt nézni, hogy ő mindig ott volt, ahova a labda szállt, ismét olyan teljesítményt nyújtott, ami miatt megszerettük, és ami miatt sok sztárcsapat érdeklődését felkeltette az elmúlt években.

A középpálya és a csatársor ezzel szemben az első félidőben ugyanazt a teljesítményt nyújtotta, amit az elmúlt pár meccsen, egészen hihetetlen, hogy Conte egy kicsit sem hajlandó rotálni, holott egyértelmű, hogy csapata elfáradt (a mérkőzés után feltett Elia-kérdésre Conte annyit válaszolt, hogy „én döntöm el, hogy ki van formában…”). Ezen kívül Conte egy rossz szót sem fog most kapni tőlem, még ha kényszerből is kellett belenyúlnia a csapatába, ezt úgy oldotta meg, ahogy kevesen reméltük. Marchisio helyett Giaccherini a félidőben? Ez bolond… Én így nyugtáztam magamban ezt a cserét, azonban Conte most bebizonyította, hogy miért ő ül a kispadon és miért nem én. Giaccherini olyan teljesítményt nyújtott Marchisio helyén, amilyet még nem igazán láttunk tőle, új színt vitt a Juve játékába. Ettől függetlenül a jeget megtörő gólpasszt Pirlo jegyezte, csodálatos volt nézni, ahogy odavarázsolta Lichtsteiner fejére a labdát.

A második csere is kényszerű volt, Pepe helyett Marrone érkezett, azonban az ifjú középpályás megmutatta azt, amit régóta szeretnénk látni tőle tétmérkőzésen: lehet rá építeni. Első ajtó-ablak helyzetét még elizgulta, ezt azért még megbocsátjuk neki. Pláne úgy, hogy a gólpasszal, amit adott Giaccherininek (akire nagyon ráfért már egy gól), minden addigi aggodalmunk elszállt.

Én a harmadik cserét is sikerként fogom fel, Vučinić le, Bonucci be. Azért mondom, hogy siker, mert Bonucci olyan világossá tette, hogy nincs helye a kezdőben, hogy valószínűleg Conte sem fogja egyhamar visszaküldeni oda (talán csak a kupában). Egészen elképesztő teljesítmény ezt a tegnapi csodás Juve-védelmet pár perc alatt így megzavarni.

Íme címszavakban a legfontosabb események:

Első félidő: De Ceglie kezd, Matri helyzet, Barzagli kapufa, Vučinić bomba, Consigli szép védései, De Ceglie olló (!), Matri impotens, Pepe önző, Chiellini tanár, Vidal felsőléc 25-ről. Szünet.

Második félidő: Marchisio le - Giaccherini be, Matri újra kihagyja, Pirlo zsenialitás => Lichtsteiner gólt fejel, Matri kapus-átemelése mellé száll, Conte leordítja Peluso fejét, Pepe le - Marrone be, Denis olló, élénk játék, Marrone passz => Giaccherini gól, Vučinić le - Bonucci be, zavar a védelemben. Vége.

Remélem, volt olyan jó, mintha egy videó-összefoglalót néztetek volna, amennyiben mégsem, itt tekinthetitek meg a mérkőzés összefoglalóját.

ToTTy 2012.01.22. 13:18:06

Igen, volt olyan jó, kösz :) Majd a sérülésekről ha lesz hír, akkor légyszi tudassátok! :)

juve28adam 2012.01.22. 13:24:07

ez a meccsösszefoglaló címszavakban nagyon tetszik :D van benne egy két vicces dolog :D,jó lett,grat

babuci 2012.01.22. 13:24:47

Gratulálok a csapatnak én is:) én sem gondoltam volna, hogy veretlenül vezetni fogjuk az őszi szezont.Ez a Bonucci gyerek annyira szerencsétlen.Nem értem h nem tűnt még fel Conté-éknak h majdnem minden meccs rajta megy el.Most fejből a Napoli ellen jut eszembe meg a Cagliari ellen.Kész rémálom ez a gyerek.(Esküszöm egyszer azt álmodtam h Bonucci odavarázsolta egy Cesenásnak a labdát és 0-2re ment a Cesena..:D még jó h felriadtam).Nagyon jó ez a védelem, egyetlen gyenge pontot De Ceglie képviseli és az utóbbi két mérkőzésen azért ő is kitett magáért.De kétségkívül megerősítésre szorul a balszél.Marrone nálam is pozitív.Emlékszem Conte elött Ranieri volt aki 1-2 szer játszatta.Lehet számítani mostmár nyugalommal a srácra.

Ismeretlen_241907 2012.01.22. 13:29:23

Kösz:) Nem volt időm hosszabb összefoglalót írni a meccsről, innen az ötlet :D

Alessandro 2012.01.22. 13:42:57

Végre azt lehet mondani egy meccsen hogy a védelmünk szintet tökéletes volt, ha már a középpályás és csatár sorunk nem az igazi. Bármennyire is vannak jó képességű csatáraink, ez nagyon kevés, egy klasszis csatár mint a fénykorában lévő Del Piero egy ilyen meccset, egy kis csapat vagy egy középmezőnyhöz tartozó ellenfél ellen még akkor is el tudott volna dönteni akár az első félidőben ha mögötte vagy mellette szinte mindenki rossz formában van, idén talán még elég lesz, de jövőre pláne a bl-hez a Vucinic, Q, Matri és esetleg a náluk semmivel sem jobb Boriello nagyon kevés lehet. Sokkal fontosabbnak tartom egy kiemelkedő képességű csatár megszerzését, mint akár a védelem bal oldalát vagy a középpályát megerősíteni, bár szerintem nem vagyok egyedül vele, hogy jó lenne Nedved és Del Piero kvalitású, Juve mezre valóban méltó támadók legyenek a csapatban. Giaccherini éppen a legjobbkor lendült bele, Pepe sérülését látva nem kevés időre dőlt ki, bár remélem hogy minél előbb felépül.

Ismeretlen_197458 2012.01.22. 13:46:06

A csapat jó volt, Conte cseréi megint jók voltak, és most korán is cserélt. Részben kényszerből. Am súlyosabb cserélési hibát csak a múlt héten láttam tőle. Igaz az meg magyarázható azzal, hogy kiváncsi volt Krasicra még időben, hogy el lehessen dönteni megy-e, vagy marad. És Bedobta Alexet is, mert neki is kell játszania. sajna nem jött be. De álltalában jól cserél szerintem. Legalább is érthető miért úgy cserél ahogy. Mondjuk Conte is abból főz amije van. Sajnos a mi kispadunkon nem Higuainok ülnek. És tegnap én nem azt láttam, hogy gödörben lennénk. Pirlo feléledt, de ettől még szívesen látnám pár meccsre a padon. pihi kell neki. Pepe szintén, Matri meg pláne. Nekem tegnap a meccs összességében tetszett, pár ember pihizhetne. Remélem mostantól ez lesz a minimum szint, és a támadásokban is feljavulunk, mert ha ilyen lesz a helyzetkihasználásunk, akkor jön az újabb 8 döntetlen! (Azért nem vereség, mert legalább védekezni tudunk. És hátrányban legalább beindulnak, lásd Napoli ellen, ahol a lehetetlenből X-eltünk:))

Ismeretlen_241907 2012.01.22. 13:48:34

A Juventus hivatalos honlapja szerint megvizsgálták Marchisio és Pepe állapotát is, előbbinek a jobb térdével, utóbbinak bokájával vannak problémái. Az MRI nem mutatott ki semmilyen komolyabb sérülést, de hogy mennyit kell kihagyniuk, azt csak a következő napokban fogják kideríteni.

babuci 2012.01.22. 13:56:02

hát nekem pont hasonlóan tört el a bokám focizás közben mint ahogy lesérült Pepe.Én itthon fekszek már lassan egy hete fekvőgipszben, de remélem Pepe jobban jár.

juve28adam 2012.01.22. 14:02:56

Hát reméljük minnél hamarább felépül Marchisio ,Pepe és a többi sérült is..nameg babuci is xD.

Ismeretlen_149085 2012.01.22. 14:36:28

Aminek örülök, hogy Marrone kombinatív játékosnak tűnik, mikor helyzetbe került, akkor is szépen kényszerítőzött és hát a gólpassza se volt semmi. Remélem lesz valami a srácból, nagyon kellenek a kreatív emberek. Azért ez is jelez valamit, hogy most már ilyenkor se Pazienzát küldik be. Egy Guarin-Pazienza cserével kiegyeznék, Vidal meg tegnap is hatalmasat küzdött.

gyorijuventuno 2012.01.22. 14:55:01

Ez eddig szép és jó...de most jön egy kritkus hét Roma-Udinese-Parma . Félek vékony így a keret vagy Conte-nak nagyon okosan kell mozgatni a csapatot . Ami legfőképp zavar hogy Lichtinek gyakorlatilag nincs cseréje és hogy Marci és Pepe kidőlt .... Most kell bizonyítani csereembereknek sőt megkockáztatom ha Marrone mind 3 meccsen szerepet kap akkor karrierje szempontjából ez a hét létfontosságú lesz. Nagyon várom már hogy egy középpályás és védő jöjjön mert aggasztóan vékony így a keret ....

Ismeretlen_220870 2012.01.22. 15:18:27

Nagyszerű meccs volt, a múlt hetivel ellentétben itt nem volt kétséges, hogy nyerünk-e. És Conte minden elgondolása bejött. Az őszi elsőség nagy dolog, de ahogy mondta, a neheze most jön. Nagyon kéne Guarín, hogy ha a Pirlo-Marchisio-Vidal hármasból valaki kiesik, akkor lehessen pótolni. Bár a tegnapi meccs után azt mondom Marrone-ra is lehet építeni. A következő két meccsen szerintem kap esélyt a bizonyításra. A csatársorban pedig szerintem eredményesebbek lehetünk, ha visszatér Quagliarella.

Del Piero 2012.01.22. 19:18:27

Elia több lehetőséget érdemelne.. Kivételes tehetség ! nagy hiba lenne ha azért igazolna el innen,mert Conte nem játszatja. Kezdőcsapatban a helye! Pepénél 10x jobb játékos.. gyorsabb, technikásabb,gólerősebb!

ToTTy 2012.01.22. 19:42:02

A védelmet én egyáltalán nem láttam sebezhetetlennek, amikor egy Denis szintű játékos többször is kapura lőhetett valamint a oldalról érkező védelem mögé ívelt labda párszor csak szerencsével kerülte el a kaput, vagy Chiiello tudott éppen csak bele érni. Szerintem nagyon sok múlott Buffon higgadságán. A köv. meccsen Giaccherini és Elia sztem kezdeni fog, cserébe viszont Marrona lehetőséget fog kapni. Matri nagyon akar és nagyon el van keseredve, lökést adna neki, ha találna egy gólt, de lehet az is, ha most ő csak csereként érkezne majd. Minden esetre nehéz meccsek jönnek nehéz helyzetben. Most kiderül majd mennyire van kitartás a csapatban akkor is, ha nincs minden rendben. Jobbulást a sérülteknek! Forza juve!

vizi8 2012.01.23. 08:18:43

Az összefoglaló egészen jó, de azért Chiellinit nem kéne ezzel a játékkal isteníteni. A védelembe odaért ahova kellett, de szinte az összes passza rossz volt ami 5 méternél hosszabb volt.