Juventus-Parma 4-1

Magabiztos győzelemmel kezdték a 2011/2012-es szezont a torinói óriások.

Nagy meglepetést okozott, hogy Milos Krasić, Mirko Vučinić és Arturo Vidal nélkül kezdte meg a mérkőzést a Juventus. Ennek ellenére egy kicsit sem vallott szégyent Antonio Conte kezdő tizenegye, sőt igazán attraktív játékot nyújtottak.

A 17. percben Andrea Pirlo ívelt remekül a jobbról érkező Stephan Lichsteiner elé, aki egy higgadt mozdulattal átvette a labdát, majd a hálóba gurította. Lichsteiner ezzel a 4. gólját szerezte meg a Serie A-ban. 1-0!

Néhány perccel később már 2-0 lehetett volna az eredmény, Alessandro Matri fejes góljának köszönhetően, de a játékvezető lest ítélt, így érvénytelenítették a találatot. Az első játékrészben sikerült a Juventusnak a vendégek fölé kerekedni, és magabiztos játékkal, 1-0-ra lehozni az első félidőt.

A második félidőben is lendületesen kezdett a csapat. Az 55. percben Alessandro Matri került óriási helyzetbe és találta el a kapufát, de a labda kifele pattant az oldalsó lécről. Két percel később, a sérülésből felépült, Mirko Vučinić váltotta az olasz támadót.

Ezt követően az 58. percben, Alessandro Del Piero egy remek passzal ajándékozta meg Simone Pepét, aki ellentmondást nem tűrően vágta a hosszú sarokba a labdát. 2-0!

A kapitányt váltó, Arturo Vidalnak tíz percre sem volt szüksége, hogy bevegye Mirante kapuját. Vidal, a védőről lepattanó labdát mesterien helyezte a hosszú sarokba. 3-0!

A 83. percben Andrea Pirlo ismét bizonyította, hogy remekül lát a pályán, miután gyönyörű indítást adott Claudio Marchisio számára, aki egy tanítani való mozdulattal ívélte át a Parma kapusát. 4-0!

A végeredményt Sebastian Giovinco állította be, egy tizenegyest követően. Paolo De Ceglie szabálytalankodott a tizenhatoson belül, aminek eredménye egy piros lap lett. 4-1!

A Juventus ezzel a győzelemmel, a tabella élére ugrott.

JUVENTUS-PARMA 4-1

Összefoglaló:

Gólok: Lichsteiner (17'), Pepe (58'), Vidal (74'), Marchisio (83') ill. Giovinco (92')

Sárga lapok: Lucarelli (46'), Mirante (88')

Piros lapok: De Ceglie (91')

JUVENTUS: Buffon; Lichsteiner, Barzagli, Chiellini, De Ceglie; Pepe (Krasić 71'), Pirlo, Marchisio, Giaccherini; Matri (Vučinić 57'), Del Piero (Vidal 67')

Fel nem használt cserék: Storari, Bonucci, Toni, Elia

Edző: Antonio Conte

PARMA: Mirante; Zaccardo, Paletta, Lucarelli, Rubin; Valiani, Morrone, Galloppa (Zé Eduardo 74'), Modesto (Biabiany 62'); Pellé (Floccari 64'), Giovinco

Fel nem használt cserék: Pavarini, Santacroce, Blasi, Crespo

Edző: Franco Colomba