Juventus-Manchester City 1-1

A Juventus veretlenül, hat döntetlen mérkőzés után búcsúzott az Európa Ligától. A tegnapi Manchester City elleni mérkőzésnek valódi tétje már nem volt, hiszen az angolok biztos továbbjutóként érkeztek Torinóba, míg a Bianconerinek már matematikai esélye sem volt a továbbjutásra.

A továbbjutás kérdése már eldőlt a Lech Poznan elleni, fagyos döntetlen után.

Az angolok meglehetősen dinamikusan kezdték a mérkőzést, Jo már a második percben veszélyhelyzetet teremtett a Juventus kapuja előtt. A másik oldalon a kapitány, Alessandro Del Piero próbálkozott több lövéssel, illetve egy szabadrúgással is, de az állás változatlan maradt.

Az első félidő 43. percében azonban megtört a jég, vezetést szerzett a Juventus. Del Piero egy lehelet finom csel után tekerte középre a labdát, amit a Primaverás újonc Giannetti lőtt a kapuba.

Az 50. percben Jo talált be Manninger kapujába, de a partjelző lest intett, így az eredmény nem változott. Ezt követően a Juve több helyzetet is kialakított és kifogástalanul játszott egészen a 77. percig, amikor Jo ezúttal egy szabályos gólt szerezvén kiegyenlítette a mérkőzést.

A hátralévő időben az angolok próbálkoztak a vezetés megszerzésével, eredménytelenül. A mérkőzés végeredménye: 1-1.

JUVENTUS-MANCHESTER CITY : 1-1