Európai Szuperkupa, visszavágó

A párizsi 6-1-es győzelmével a Juventus már félig a kezében tartotta a kupát, de még le kellett játszaniuk a visszavágót, melyre Moggiék húztak egy meglepő lépést, és Palermóban látták vendégül a Paris Saint-Germaint.

Persze ezt az UEFA-nak engedélyeznie kellet és ők nem is állítottak akadályt a szokatlan lépés elé.

A Juve vezérkara azért döntött így, mert a visszavágó formalitás volt és tartottak attól, hogy Torinóban nem lenne nagy érdeklődés a mérkőzés iránt. A döntés jónak bizonyult, mert a Stadio La Favoritába zsúfoltságig megteltek a lelátók.

Európai Szuperkupa

Érdekesség, hogy hiába volt a Juventus a világ legjobbja, Torinóban mégis csak a második számú csapatnak számított. Ezért többször is felmerült, hogy átteszik a székhelyüket a szicíliai fővárosba, Palermóba.

A palermói találkozónak a jegyeladáson kívül volt egy pozitívuma, mégpedig az, hogy a párizsi stadion fagyott gyepe után 20 fokban játszottak a csapatok, mert februárban a szigeten már tavaszodott.

Bokšić továbbra is sérült volt, így a Del Piero, Padovano kettős kezdett, míg a középpályára bekerült a húzódásból felépült Jugović. A franciáknál pedig pályára lépett az a Leonardo, aki jelenleg az AC Milan vezetőedzője.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

1997. február 5., Palermo, Stadio La Favorit, 40 000 néző.

Juventus - Paris Saint-Germain 3-1 (1-0)

Juventus: Peruzzi – Torricelli (Porrini 72.), Ferrara, Montero, Pessotto – Di Livio, Tacchinardi (Lombardo 67.), Zidane, Jugović – Del Piero, Padovano (Vieri 67.)

Gólszerzők: Del Piero (36., 71.), Vieri (93.), ill. Raí (65. – 11-esből)

Vezette: Muhmenthaler (svájci)

A mérkőzés enyhe Juventusos mezőnyfölényben kezdődött, de az első helyzetet mégis a franciáknak sikerült kialakítani a 8. percben, Dely Valdes fejesét Peruzzi védte.

Az olasz válasz nem késett sokat, Del Piero szabadrúgásból lőtt fölé.

A 15. percben Loko jobb külsővel leadott lövését védte Peruzzi.

A 36. percben Toricelli passzolt Del Pieróhoz, aki háttal a kapunak levette a labdát, majd jobbal a hosszú sarokba bombázott.

Egy perccel később Leonardo találta el a bal kapufát, ami szerencsére kifelé pattant.

A második félidő első izgalmas megmozdulása Lama nevéhez fűződött. A kapus kirúgása eltalálta a Szuperkupát.

A 65. percen egyenlíteni tudott a PSG, mert Peruzzi szabálytalankodott Dely Valdessel szemben, a megítélt büntetőt pedig Raí értékesítette.

A 71. percben Le Guen fejelte haza a labdát, amire Del Piero lecsapott és kapura emelte, Lama még bele tudott ütni, de a kipattanót Alex befejelte, ezzel megszerezve ismét a vezetést.

A Padovano helyére beállt Vieri a 93. percben a szögletből beadott labdát a kapuba fejelte, ezzel kialakítva a 3-1-es végeredményt.

A Juventus kettős győzelemmel, 9-2-es összesítéssel, története során másodszor nyerte meg az Európai Szuperkupát.

A Bianconeri erejét mutatja az, hogy a csapatnak volt tartása, és a visszavágón is nyerni akartak Del Pieroék, nem elégedtek meg egy unalmas döntetlennel.