Primavera: Továbbjutás a Kupában

A Primavera alakulat a szerdai napon játszotta az utánpótlás Kupa visszavágóját. A két héttel ezelőtti találkozón az Atalanta 1-0-ra verte a Juventust. Az eredmény miatt nem csüggedt Bruni mester, mert az egy gólos hátrány nem tűnt ledolgozhatatlanak, bár elővigyázatosságra adott okot, hogy nem lőtt gólt az Esposito vezette Primavera.

Primavera  Juventus - Atalanta: 2-0

A csapat az előzetes jelentéseknek megfelelően a szokásos 4-3-3-as taktikai felállásban futott ki a gyepre. A csapatnak két nagy hiányzója volt, az influenzás Marrone (aki ha egészséges, valószínű utazott volna a Maccabi Haifa elleni mérkőzésre) és a felnőtt kerettel BL mérkőzésen lévő Immobile.

A fiatal csatár gyakori hiányzását kezdi megszokni a csapat, ugyanis a felnőtt keretet sújtó rengeteg sérülés miatt Ferrara mester előszeretettel ülteti le a cserepadra.

Marrone helyét a pályán ismét a védelemből feltolt Pirrotta vette át, a védelembe pedig most már kezdőként tért vissza Bamba. Immobile hiányában az eddig pazar formában játszó Belcastro, Esposito, Giovinco hármasban lehetett bízni, illetve a hatalmas tehetség Boniperti próbált még hozzátenni a játékhoz.

A mérkőzés első félidejében nem sikerült feltörni az Atalanta szilárd védekezését. Adódtak helyzetek Esposito és Giovinco előtt, de a vezetést nem sikerült megszerezni.

Az eddigi mérkőzéseket figyelembe véve a csapat az első félidőben nem képes igazán felpörögni, de a második félidőre általában Bruni mester szavai kellő hatást gyakorolnak az ifjoncokra. Ennek megfelelően a második félidő 4. percében a hihetetlen technikai tehetséggel megáldott Belcastro szerzett vezetést egy Esposito passzból, amivel hosszabbításra állt a párharc.

A gól után Giovincónak egy kisebb sérülés miatt el kellett hagynia a pályát, őt Alba váltotta. Mivel újabb gól nem született, következett a ráadás.

Ebben az időszakban már nem volt a pályán - a ma gyengébb napot kifogó - Boniperti, és a kissé elfáradó Belcastro sem. A hosszabbítás 4. percében Esposito rögtön betalált, 2-1 re módosítva ezzel az összetett állását. A végeredmény már nem változott, így a csapat az Olasz Kupa következő körébe jutott.